girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (135)
  • medya (4)

135. Polina' nın bir günü:

*Sabah saç baş dağınık video açış.

*Blenderdan böğürtlen, nane, yoğurt vs. Çekme.

*Baygın bakışlarla kameraya birşeyler geveleme.

*Bağcık bağlama, merdivenlerden iniş.

*Yüze güneş vuran bir iki yerde baygın bakışlı poz. (seksi olduğunu sanıyor)

*Bir marketten alışveriş.

*Valiz fermuarı kapama.

*Yorgun, baygın bakış part.2.

*Kameraya birşeyler söylemeye çalışarak veda etme.

*avuç içi ile video kapama.

Sıkıcısın polina.

11 temmuz 23:48

134. teşhirci biri 

11 temmuz 19:16

133. Dün canım sıkılınca son bir iki vlogunu izledim. Özensizce çekilmiş kaç günü içerdiği belli olmayan birkaç klip (gizlinot: ki çoğu kahve, keremin arkadan görünüşü ve donmuş meyve içeriyor) arkaya bir müzikle bir araya getirilmiş. Anladığım kadarıyla videolar belli bir sıklıkla da atılmıyor. E napıyor bu kız youtube’da ben anlamıyorum

11 temmuz 12:34


132. biri bu kıza artık "fotoğraflarda gözlerini kısınca sexy görünmüyosun" desin lütfen.

11 temmuz 10:59

131. bana verdiği tavsiyeler nedense 3-5 yaş kitaplarında yazan hikaye konularına benzettiğim, anlamsız vloglarıyla kısır döngüye girmiş youtuber(?)

10 temmuz 18:59

130. İlk videoları ile son videolarını kıyasladığınızda, azımsanmayacak derecede değişim geçirdiğini kolaylıkla görebileceğiniz youtuber.

“Niye değişti? Yerinde saysaydı” filan demiyorum tabi ki. Değişim hepimiz için kaçınılmaz. Değişimden kastım, maddiyata verdiği önemin artışıyla ilgili aslında. Başlığında lüks marka adlarını kocaman kocaman yazdığı son alışveriş videosu da bunun en somut örneği. Elbette kendi paranı kazanmak, ihtiyacın olanı veya ihtiyacın olmasa bile sırf çok beğendin diye bir şeyi kendi kazandığın parayla satın alabilmek çok büyük bir haz. Bu hazzı yaşamayan da yoktur eminim. Ama bu hazza kendini çok kaptırmamak gerek. Yoksa hep daha fazlası, daha pahalısı, daha lüksü derken derken bir bakmışsınız hayatınız bir “yetinememe” girdabına dönüşmüş.

Velhasılıkelam; kendisi bu mevzunun farkında mıdır değil midir bilmiyorum; ama iki yıl önce, satın aldığı marka kıyafetlerle/çantalarla video başlıklarını güçlendirme kaygısı gütmeksizin, sırf bu işi çok sevdiğini izleyicilere de aktarabildiği videolarındaki samimiyeti kaybetti.

27 haziran 19:29

129. Bu kız hakkında Anlamadığım tek şey rus genlerinin ekmeğini nasıl yediği.

Bundan çok daha güzel türk kızlarımız var misal. Şuan benim gözümde türk güzellik ortalamasında bir insan. Boy desen klasik türk kadını boyu. Yüz desen dediğim gibi çok daha güzelleri var. Kültür birikimi desen çok güzel bir okulu bırakıp youtube'u iş olarak benimseyebilecek düzeyde. Kimsenin fiziki görünümünü küçümsemek haddim değil fakat bu kadar göz önünde bulunan bir insan saygı çerçevesinde eleştirileri de göze almıştır diyor ve kendisini geniş alınlı ve büyük ağızlı fakat güzel saçlı amma velakin boş işler müdürü olarak tanımlıyorum.(gizlinot: swh)

24 haziran 05:23 24 haziran 05:25


128. birkaç gün önce takipten çıktım. artık vasıfsız kişilere prim vermemeye gayret ediyorum. arkadaşlar onlar bizm sayemizde para kazanıyorlar farkındaysanız ve kalkıp chanel gösterişi yapan bir kızı izlemek istemiyorum artık. polina sadece bir dönem bana sevimli ve yetenekli gelmişti ama artık ne video izleyecek hevesim ne fotoğrafarını göresim kaldı.

fotoğrad açısı açısı diyor ama net olarak fotoğraflara boy uzatma (facetune vs) uyguladığını düşünüyorum.

zaten tanıyanlardan biri ellerine ve boyuna çok takık olduğunu söylemiş. Bilemiyorum ama inanılmaz iticileşti gözümde. kendini toparlarsa ilgimi çekebilir.

ama sevgilisinden aldığı güçle ben harikayım benim yaptığım her şey doğru modunda geziyor. sen de o takipçilerine çok güvenme.

ve bizim bir aylık maaşımızı verdiğimiz şeylerin bu gibi insanlara hazır şekilde sunulması benim markalara olan algımı değiştiriyor. kimse kusura bakmasın hakettiklerini düşünmüyorum.

23 haziran 22:08

127.  instagramda yaptığı "fazla Show" sebebi ile takipten çıktığım vlogger. (Geriye bir tek Ece dinç, zetfashion, styleboom kaldı galiba...) 

İlk üstsüz fotoğraf olayında polinayı çok haklı bulmuştum. Yani fotoğrafı çok normal karşılamıştım. Çok tepki alınca "üstsüz fotoğraf" başlıklı bir videoda bahsetmiş. "Fotoğrafı niye sildin demişsiniz silmedim. Burada duruyor" Dedi ama sildi. Başka bir fotoğrafı sildi. Yani iki üstsüz fotoğraf attı birini sildi. Ben mi yanlış hatırlıyorum dedim kardeşimle konuşmuştuk bu konuyu hatta "bir bikini ipi olmasa ne fark eder." Demiştik ona sordum "evet, ayakta arkası dönül bir fotoğrafı daha vardı." Dedi. İkimiz birden yanlış hatırlıyor olabiliriz belki bilemiyorum. Neyse. Sonra meme frikikleri vermeye başladı neyse nyc'de kızımız Türkiye değil neticede yapsın tabii dedim.

Sonra sevgilisi ile öpüşürken arkadan bir fotoğrafı ile bir kamuoyu yoklaması yaptı. Yeterince sansasyon yarattı ki iki gün sonra bam! Öpüşürken fotoğraf. Şimdi doğal bir şekilde öpüştükleri bir  fotoğrafı koysa hoşuma bile gider ama o fotoğraf açıkça show. Dikkat çekmek için malzeme.

Biz bu ülkede hoşgörüyü yaymaya çalışırken onların bu hoşgörüsüzlüğü konuşulmak, popüler olmak için kullanması beni biraz irite ediyor üzgünüm.

Az önce bir açtım snaplerini çook iddialı bir göğüs dekolteli bluzu (kişisel görüşüm dışarıda onunla yürümek biraz garip çünkü bir rüzgar esse uçacak. Ha bunu sorun etmiyorsa sorun yok tabii) giymiş. Bir snap çekmiş kamerayı bütün dekolteyi her açıdan alacak şekilde hareket ettiriyor. Tüm bunlar birleşince bu Show beni rahatsız ediyor açıkçası. Vlogları falan da çok özensiz zaten artık. Zaten çok nitelikli bir YouTuber değildi ama komple onu Da kaybettik artık. 

Not: çok YouTuber eleştirisi biliyorum acilen iş bulmam lazım. Aklımdan geçen her şeyi sözlüğe yazmaya başladım. 

Edit: bahsettiğim asıl story silinmiş ama süresi de geçmiş olabilir. 

22 haziran 22:18 22 haziran 22:22

126. Yazmayayım, konuşulmasına gerek yok diyorum, fakat artık bazı "youtuber" kesiminin videolarında da gördükçe boğazıma kadar doldum. Önceden uyarayım, bu kesinlikle kıskanmak değil, sadece zoruma gidiyor. Kanala video yüklemeye başlandığı zamanlarda birkaç videoyu izlemiştim ancak izlerken içime mi doğdu nedir, bir samimiyetsizlik seziyordum. Rusça kanalında da birkaç video vardı, ama tabii ki Türkiye'deki "Rus" ilgisinin farkında olarak Türkçe kanala yoğunlaştı ve diğer kanaldaki videoları silerek gözümde samimiyetsizliğin ilk adımını atmış oldu. Neden, çünkü "video çekmeyi, gördüklerimi kendi gözümden aktarmayı seviyorum" diyerek çıktığı yolda markaların -ki firmalar arada sırada halkın sevebileceği kampanyalar yapıp büyük küçük farketmeyen hediyeler verse eminim daha çok işe yarardı ve antipatik hale gelmezlerdi- kendisiyle iş birliği yapmaya başlaması ve gelirinin giderinden daha fazla olduğu imajı yaratmasıyla iticileşip "bu mudur?" diye sormama sebep olmuştur. Insanların tabii ki içine sinmeyen mesleğe sahip olmamasını ben de onaylıyorum ki sevdiği mesleği icra eden bireylerin daha verimli çalıştıkları bir gerçek. Lakin "çok isteyerek tercih ettim" dediği üniversiteyi yarım bırakıp markaların isimlerini öne çıkaran paylaşımları arttıkça şekilci bir insan olduğu izlenimini kuvvetlendirmiştir. Neredeyse attığı her adımda tasdiklenme arzusu duyması da kendini henüz gerçekleştiremediğinin göstergesidir. Kendini geliştirmek için yapılan her eylem öz saygıyı doğurur ve öz güveni arttırır, ki bu da halk tarafından desteklenmeye ihtiyaç duyulması gerekmeyen bir durumdur. Lakin insanlık için dişe dokunur bir fayda sağlamayan işler için onaylanma, tebrik edilme arzusunu dile getirmek kanaatimce şımarıklıktan ve ilgi odağı olma isteğinden başka bir şey değildir. Benim içimi acıtan gelir dengesizliğinin gözümüze bu derece sokulması ve yoksulluk sınırı altında kalan ailelerin çocuklarının bu tip "isme ve şekle değer veren" kişilere duydukları ilgiyle gelir dağılımındaki makasın iyice açılmasıdır. Yazık..

19 haziran 11:35