yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (3)
  • medya (0)

  1. Bu bir doğum kontrol ilacıdır ve doktor tavsiyesi ile kullanmaya başladığım bir ilaçtır.Yaklaşık 4 yıldır çeşitli ilaçları kullandım ancak en memnun kaldığım ilaç olarak siz hem cinslerime bir fikir beyanatı yapmak isterim. Bir ilacın her bünyede yaratacağı yan etkiler maalesef farklı bunu hepimiz biliyoruz. (gizlinot: Ne tür ilaç olursa olsun) Ben bu ilacı yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum . Bu ilaç az sonra vereceğim linkte de okuyacağınız üzere bir kadının günlük hormon düzenine en uygun şekilde uyarlanmış bir ilaçtır. Ha kanama düzensizliği yapıyor mu yapıyor , diğer ilaçlar gibi teni pürüzsüz yapıyor mu hayır yapmıyor . Ben yasmin, belara ,yaz 24+4 ve diane 35 kullanırken cildim pırlanta gibi idi . Sanırım aşırı bir hormon pompalaması olmadığı ya da bende böyle olması gerektiği için , bilemedim şimdi. Ya da dengeli bir hormon takviyesi verdiği için. Bu ilaç Yasmin kullandığımı unutup güneşe çıkmamla yanaklarımda beliren lekeleri yapmadı (gizlinot: bu yasminin prospektüsünde yazıyor o biraz da benim aptallığım oldu , kimisinde yapmıyor gerçi,) diane 35 gibi karın bölgemde traktör lastiği varmış gibi bir halka da oluşturmadı ve yazz 24+4 beni neredeyse kör ediyordu (gizlinot: gözlerde aşırı kuruluk yan etkisi oldu .)) Aslında belki de en önemlisi bence doğurganlığımı etkilememiş olması . Evet bu ilacı severek kullandım ve hala kullanıyorum. Ama dikkatli olunması gereken bir şey var ki bu ilaç bizim metabolizmamıza en yakın hormon ihtiyacı kadar vücuda girdiği için korunma olayı daha hassas . Yani bu ilacı unutmayın arkadaşlar . İki gün unuttum ya iki gün... Benim gibi ilaç kullanırken bir bebeğiniz olur. Ama bu işin dediğim gibi güzel yanı diyorum çünkü insanların aklında yıllardır var olan oks'ler kısırlık yapar olgusunu bizzat benim için yer ile yeksan etmiştir. Haaa birde libido hep tavan hep tavan. Doktor tavsiyesi ile neden olmasın ? http://www.bizimizmir.net/?page=yazarayrinti&cat=38&id=1022)

  23 aralık 2014 16:58 23 aralık 2014 17:03

  2. kendisini daha 16 yaşında kullanmaya başladım 3 yıldır da sürdürüyorum, (bkz: pcos )

  doğum kontrol hapı konusunda tedirgin olan tüm arkadaşlarıma bunu önerdim çünkü gerçekten hiç yan etki çekmedim, adet olamayan beni gayet düzenli sancısız adet ediyor, yalnız bir kaç gün unutsam hemen ara kanamalarım filan başlıyor. düzenli kullanmak önemli ondan.

  ama bünyeden bünyeye farklılık göstereceğinden bir kaç arkadaşımda sorun yarattı. benim bozuk hormonal durumlarıma ihtiyaç duyduğu dengeyi düzeni sağladı. pimpirikli yapımdan dolayı ek korunma yöntemleri de kullandığım için koruma olasılıkları hakkında bir şey diyemeyeceğim ama piyasanın en doğal olanı bu.

  4 nisan 2016 21:26

  3. Yeni kullanmaya başladığım doğum kontrol hapıdır. Genel olarak kullananların memnun olduğu, çevremdeki arkadaşlarımın ve doktorumun önerdiği haptır aynı zamanda. 2. hapı aldığımın ertesi günü -yani bugün- sol göğsümden süt geldi! Evet 7 senede Diane, Yazz ve Yasmin denemiş olan bu bünye adam gibi fiziksel bir yan etkiyle karşılaşmamışken, bu hapın 3. gününde göğsünden süt geldiğini gördü. Doğum kontrol hapı kullananlarda görülebilen bir durummuş gerçi. Bakalım ileride neler olacak. Bu giriyi edit'lerim.

  edit: Süt olayı haptan değil tiroid'le polikistiğin kombosundanmış onu öğrendim. Ancak kutu bittikten sonra (kutunun sonundaki iki beyaz hap da dahil) topu topu iki gün gelen azıcık kanlı akıntı dışında regl olamamış olmam sinir bozucu benim için. Bir ay daha kullanıp şans vereceğim bakalım ne olacak.

  20 mayıs 2016 22:42 22 haziran 2016 18:46


  4. Ben bunu asiri regl kanamalarini durdursun diyr kullaniyorum. Unuttugum zaman kanamalara sebebiyet veriyor. Saç dökülmemi buna bağlıyorum sadece. Bunun dışında başka yan etkisi yok

  4 aralık 2016 19:24

  5. 4 kutu kullandığım, ardından vedalaştığım ilaç.

  Düğünümden birkaç hafta önce doktora gitmiş ve korunmak istediğimi söylemiştim. Bugüne kadar neredeyse hiç adet düzensizliği yaşamamış, şiddetli adet sancısı çekmemiştim. Ultrasonla kontrolümde de kist vs. görülmedi.

  İlaç gerçekten çok güzel aslında. Korktuğum şeyler olmadı. Göğüslerim şişmedi, sivilcelerim hortlamadı, ödem problemi yaşamadım. Ancak kendisi benim adetimi kesti. 4 kutu kullandım ve yaklaşık 5 ay boyunca hiç adet olmadım. Adet öncesinde yaşadığım rahatsızlıkları hiç yaşamadım, çok da memnundum. Ancak çevremdekiler beni çok korkuttu. Şimdi düşünmüyor olsam bile ileride çocuk düşündüğümden yumurtalıklarımın tembelleşmesinden korktum ve bıraktım. Başka bir hapa geçmeyi düşündüm ancak sonradan düşündüm, bir hastalığım yokken beden bu ilacı kullanıp hormonlarımı delirtiyorum? Korunma işini eşime devrettim ve ilacı bıraktıktan sonra 28 gün içerisinde yeniden adet oldum. Şimdi de Allaha şükür eski düzeninde.

  İlacın bana bunun haricinde tek bir yan etkisi oldu. O da aşırı artan libido. (gizlinot: )(gizlinot: )

  23 şubat 2017 15:17

  6. pcos tedavisi için 6 aydır kullandığım doğum kontrol hapı.

  adetin ilk günü kullanmaya başlanıyor. ilk adetten ikinci adete geçene kadar bende hep ara kanama oldu. ikinci adet bitince düzeldi ve başka bir yan etki görmedim. belki biraz duygusallık. (gizlinot: filmlerde her şeye ağlamak, kedi videosu izleyip ağlamak.. kdjfkd ) kıllarımda bir değişme olmadı. lazere gidiyorum işe yarıyor gibi. güncel fiyatı şu an 38,50 tl. 6 ayda 5 tl arttı.

  23 haziran 2017 23:30

  7. Polikistik over sebebiyle doktorumun verdiği, ilacı kullandığım süre içerisinde günü gününe regl olmamı sağlayan ilaçtır. Yaklaşık 1 sene kullandıktan sonra bıraktım kendisini ve şuanda günü gününe olmasada her ay adet görüyorum çok şükür.

  10 ağustos 2017 02:25


  8. ilaca başlamayı düşünenler için bu girdiyi yazmak istedim çünkü benim başıma gelenler sizin de başınıza gelirse aynı süreçleri aynı telaşları yaşamanızı istemem.

  Yaklaşık 40 gün kadar önce kullanmaya başladım, ilk kutuda bir ara kanamam oldu ama her yerde bunun olabileceği yazıyordu. Bunun dışında herhangi bir problem yaşamadım 3 gün regl oldum ve 2. kutuya başlamış bulundum bu arada. 2. kutuya başladığımda yüzümün sol tarafında uyuşmalar başladı, çok hafif olsa da ben hissediyordum, takiben hayatında hiç başı ağrımamış ben 2-3 akşam baş ağrıları ile kıvranmaya başladım. Nörolog fiziksel muayenede bir şey bulamadı ve uyuşma da olduğu için mr'a yönlendirdi. mr sonucu da temiz çıkınca suçlunun bu ilaç olduğunu, kan kıvamını koyulaştırdığı için eğer migren olasınız varsa atağa geçirdiğini ve derhal hapı kesmemi söyledi. Eğer ki başınıza bu tip bir şey gelirse benim gibi üç buçuk atmadan sakin kalarak hapı kesmenizi öneririm, çünkü o ağrı çekilecek gibi bir şey değildi. Böyle bir hapın bu tarz bir yan etkisi olması beni çok şaşırttı, doğum kontrol hapı mı, bir daha asla diyorum artık. 

  27 ekim 2017 17:35

  9. Pcos dolayısıyla 2 sene Diane 35 kullanıp sonrasında Qlairista' ya geçtim. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum, ilk başlarda ara kanama ya da hiç regl olmama gibi durumlar olabiliyor fakat sonradan düzeliyor. Kilo alımına sebep olmuyor, hatta Diane 35' i bırakmamdan dolayı sanırım ilk 2 ay 5 kilo verdim. Şimdiye kadar herhangi bir yan etkisi olmadı, piyasadaki en az yan etkili doğum kontrol hapı denilerek verildi, şimdilik iyi ki bu hapa geçiş yapmışım diyorum.

  31 ekim 2017 14:28

  10. polikistik overim olduğu için 6-7 ay boyunca kullandım. doktorum en modern doğum kontrol haplarından biri olduğunu söylemişti, içerdiği hormon vücuttaki hormona eşdeğermiş. diğer doğum kontrol haplarının aksine yan etkileri çok az diyebilirim. göğüslerde şişkinlik, baş ağrısı, kilo alma gibi yan etkileri olmadı bende hatta bu ilacı kullanırken kilo verdim. kullanmaya başladığım 3. ay ara kanama yapmaya başladı ve regl tarihim sürekli değişmeye başladı doktorum normal olduğunu söyledi. ilerleyen aylarda ise hiç ama hiç regl göremedim, bir damla kan bile gelmedi. test yaptırdığımda değerler normal çıktı ama kanamam olmadığı için sürekli şiş ve huzursuzdum o yüzden doktorum bıraktırıp başka hapa geçiş yaptırdı.

  1 mart 2018 15:10