yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (1)

  1. Mucize..doğum yaptıktan bir yıl sonra başladım. Sadece sabahları aldığım sıcak mis kokan karbonitları bıraktım ve üç haftada bir beden küçüldüm. Doğumdan önce iki sene düzenli powerplate yaptım. Evet, güçlendim, kaslandım. Ama bu başka birşey. Zarifçe inceltiyor ama güçlendiriyor. Hele ki çocuğu olup, kucağında taşımak zorunda olanlara terapi gibi..

  19 eylül 2015 22:03

  2. Üzerinde çok çeşitli pilates hareketleri yapılabilen spor aleti-ymiş.. Spordan ziyade bedensel bir takım rahatsızlıkların da tedavisi için kullanılabilmekte-ymiş..

  *başlık açtıktan sonra gerçek bir tanım yapılsa, önce bir aydınlatılsak da "nemenem bişeymiş bu reformer" diye başka sitelere bakmak zorunda kalmasak güzel olur tabi..

  19 eylül 2015 22:17

  3. Klasik pilatesten farkli olarak "aletli pilates" olarak da gecen ve gördüğüm kadariyla ozellikle bedensel bir sorunu olanlar yoneldigi icin mutlaka egitmen gozetiminde yapilan spor, aktivite.

  Belimde 3 adet fitik ve boynumdaki duzlesme ile onumuzdeki hafta başlamayı dusunuyorum. Egitmenin anlattiklari ve nette kendi arastirmamdan sonra umut doldum ne yalan soyleyeyim. Kilo kaybı degil, beden kuculmesi vadettigi icin bir o kadar da mantikli geldi. 3 dersten sonra degisimi farkedecegimi, en son bir öğrencisinin 5. Dersten sonra kalcasında 7 cm incelme oldugunu soyledi. Tabi ki baslamadan once ve her dersten once olcumunuz yapılıyor.

  Gittigim yerde (ankara) haftada 2 ya da 3 gun opsiyonlari vardi. Sanırım ilk ay haftada 2 ders ile baslayip sonra duruma bakacağım. Sonrasinda 3 gune cikarip, haftada birkac gun yuruyus de eklemek istiyorum. Zaten diyetteyim. Bakalim neler olacak. Denedikten sonra editlerim.

  7 şubat 2017 23:33


  4. Tam bir mucizedir reformer pilates.Verdiğim 40 küsur kilodan sonra başladım ve 7 aydır devam ediyorum.Kilo vermeye bağlı sarkmaları toparladı,en önemlisi duruş bozukluğumu oldukça düzeltti .İnsanın beli ,poposu,bacakları inanılmaz şekle giriyor.Bence her kadının pilates yapması gerekiyor zaten de;reformer olursa hızlı sonuç almak kaçınılmaz..

  1 mart 2018 15:27

  5. Kalp kapakçık hastalığımdan dolayı aktif bir spor hayatım yoktu uzun zamandır. Sadece yoga-pilates türü sporları yapabiliyordum. Ama mat pilates o kadar keyif almadığım bir şeydi ki ne zaman başlasam üç dört haftaya muhakkak pes ediyor eski fluffy hayatıma devam ediyordum.

  Taaaa ki reformer ile tanışana kadar. Süslüler nasıl söylesem size, hiç soluk soluğa kalmadan şıpır şıpır terlemeden bu kadar etkili ve zor bir spor daha yoktur. (yuh?) Hem bütün kas grubunuzu mükemmel çalıştırıyorsunuz hem de duruş bozukluğu, boyun düzleşmesi, kamburluk gibi sorunlara çözüm buluyorsunuz. Tahmini temmuz ayında başlağım serüvende tüm vücuttan 30 cm inceldim. Ki bu rakam aşırı bir diyet olmadan gerçekleşti. Medyaya ne oranda inceldiğimi ekleyeceğim.

  Sağlıkla kalın <3

  ilgili medya:
  1
  16 kasım 2018 10:52

  6. sporda ve forma girmede gerçekten vites arttıran, insanı güçlendiren muhteşem bir şey reformer pilates. ekonomik durumum müsaade etse sürekli giderdim. rutin ve tekdüze sporlardan sıkılan süslülere tavsiye ederim.

  16 kasım 2018 21:05

  7. aldığım 8 seanslık ilk pakete bugün başlamış bulunduğum, aletli pilates.

  beni oldukça zorlayan hareketleri olmakla beraber ilk dersin genel zorluk seviyesine orta diyebilirim. çalıştığım kişi bir fizyoterapist, bu konunun kesinlikle bir avantaj olduğunu düşünüyorum. başlamadan önce detaylı ölçümler yapıldı. herhangi bir rahatsızlığım yok, amacım sıkılaşmak ve biraz daha formda görünmek, doğrudan kilo verme hedefim yok ama bir 4 kilom var vermem gereken. çok keyifli ama maddi olarak biraz külfetli bir spor. işe yaraması halinde ölçümlerimi editlerim.

  17 mayıs 2019 22:58


  8. Yayın gerginliği/esnekliği/sayısı arttırılarak ve top, çember gibi çeşitli aletler eşliğinde pilates yapmaya yarayan mekanizma.

  Bugün ilk seansıma gittim, şapır şapır ter attım 50 dk içinde. Zor olan hareketleri yapmak değil, hareketleri düzgün yapmak ve aynı hareketi kaslarınız yanana kadar tekrarlamak. Zaten hoca her hareketten sonra yanmayı neremizde hissetmemiz gerektiğini söyleyerek doğru yapıp yapmadığımızdan emin olmamızı sağlıyordu.

  Nefes kontrolü de bir o kadar önemli. Düzensiz nefes almak hareketleri daha da zorlaştırıyor.

  Postur düzeltmek için ideal bir spor. Zaten özel ders gibi olduğu için yanlış bir konuma gelir gelmez hoca gelip doğru pozisyona gelene kadar başınızda duruyor, kollarınızı bacaklarınızı topuğunuzu bile olması gerektiği gibi konumlandırıyor. Normalde malesef çok kambur duran biriyim dersten sonra omuzlarımın daha dik durduğunu hissediyordum.

  Yapması gerçekten çok zevkliydi. Nasıl bitti anlamadım gerçekten o kadar hızlı geçti ki. Hareketleri yaparken kendime "bana bak bu kadar yorulduktan sonra asla diyeti bozamazsın asssla" dedim hep. Dünyaları yiyip neden bu kadar kilo aldığımı sorguladım bayağı bi. Bazen son raddesine kadar yaptım hareketi, bazen dayanamadığım oldu devamına ama dedigim gibi zevkliydi.

  Sonuç olarak uzun vadede düzenli giderek gerçekten işe yarayacağını düşünüyorum. Umarım güzel sonuçlarla burayı editleyebilirim.

  27 haziran 2019 21:41

  9. Üç haftadır yaptığım ve şu zamana kadar en iyi sonucu aldığım egzersiz. Omuz düşüklüğü, boyun düzleşmesi ve envai çeşit rahatsızlıklara sahibim(gizlinot: Buna aldığım 6 kilo da dahil) şimdiden sıkılaştığımı fark ettim ve kendimi daha iyi hissediyorum. 

  2 kasım 2020 15:20

  10. yaklaşık 3 ay boyunca düzenli olarak devam ettiğim bir pilates çeşidi. duruş bozukluğu ve güçlenme açısından bana gerçekten büyük yararı oldu. salona kilo verme hedefi ile başladığım için egzersizlerimi fonksiyonel antrenman ağırlıklı yürüttüm. ancak diğer antrenmanlar ile kıyaslayacak olursam reformer pilatesin kesinlikle daha keyifli olduğunu düşünüyorum. 

  7 kasım 2020 23:36

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar