yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (12)
  • medya (5)

  1. Madame coco’da 300 ml’lik kavanozda  satılmaya başlanan, %99 aloe vera içerdiğini iddia eden jel ürün. 

  Kavanozun arkasındaki ibareye göre de kore malı.

  Kavanoz açıldıktan sonra 1 yıllık kullanım süresi var. Belirtilene göre paraben de içermiyormuş ama alkol içeriyor maalesef. 

  içeriği hakkında bilgi vermeyi çok isterdim ancak bu konulardan hiç anlamadığım için içeriği görsellere ekleyeceğim süslüler :d

  Henüz kullanalı çok olmadı, 1 haftadır düzenli kullanıyorum. 1 haftalık gözlemlerimi anlatayım...

  Öncelikle üründen minicik aldığınızda tüm yanağınıza yetiyor mesela. Bu nedenle bereketli olacağını düşünüyorum. Kokusu harika, ancak ben yüzümde kullandığım için parfüm kokusunu bariz bir şekilde aldım. Kesinlikle içerisinde parfüm de var. 

  Üründen ufak miktar alıp masaj yaparak cildime güzelce yedirerek kullanmayı tercih ediyorum. Bu sayede kolay emiliyor (gizlinot: 1-2 dakika ) ancak uyguladığınız yer bir süre yapış yapış kalıyor. Bu nedenle günlük kullanıma uygun olmayabilir. Yani ürünü yüzünüze sürüp dışarı çıktığınızda cildinize bütün tozu toprağı toplar gibi geliyor bana.

   

  Eğer ürünü çok miktarda kullanırsanız da ürünün emilimi için min 5 dakika beklemek zorunda kalabilirsiniz. Kolay emilmiyor gördüğünüz gibi.

   Açıkçası ben yüz yıkama jelimden sonra oluşan kuruluğu gidermesi açısından ve genel olarak nemlendirmesinden memnun kaldığımı söyleyebilirim. Ancak benim sivilceli cildimde şu anlık sivilcelere olumlu bir etkisi olmadı. Yağlı cildimde yağlanmayı engelleyici bir olumlu durumdan da bahsedemiyorum.

   

  Sabah-akşam kullandığımda anlamadığım bir şekilde cildimi kızarttı (gizlinot: yanaklarım ve burnum soğuktan kızarmış gibi oldu. Alerjik bir reaksiyon mu gösterdim bilemiyorum. Bu konuda bilgisi olan süslülerimi mesaj kutuma bekliyorum :d) . Bu nedenle yalnızca gece yatmadan önce kullanmayı uygun buluyorum. Sabah uyandığımda cildim pamuk gibi oluyor. Bu nedenle yarattığı pamuk cilt etkisinden ve jelin verdiği ferahlık hissinden şimdilik memnunum. 

  Ancak tekrar alıp almayacağıma 1 ay kullanım sonucu karar vermeyi düşünüyorum :)

  Edit: 2 ay düzenli kullanım sonucunda (gizlinot: yalnızca gece yatmadan önce kullanarak ) girdimi editlemeyi unuttuğum için sonucu maalesef ki daha yeni anlatıyorum süslülerim :)

  Ürün maalesef ki benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Ürünü her kullandığımda cildimin bazı bölgelerimi kızartmaya devam etti. Sivilcelerime çare olmasını beklerken sivilcelerimi arttırdı. Yoğun parfüm kokusu sebebiyle yarabbi yüzüme ne sürüyorum böyle düşüncesi kemirdi içimi. Beklediğim sonuçları alamayınca da kullanmayı bıraktım. Topuklarımı güzel yumuşatıyor. Bir de vücuda hoş koku vermesi amacıyla vücut losyonu gibi kullanıyorum arada. Bir daha bedava verseler de almam sanıyorum. 

  Yağlı cildimde sonuç bunlar süslülerim :)

  3 kasım 2017 11:33 23 nisan 2018 00:33

  5

  2. yakın zamanda arkadaş tavsiyesiyle edindiğim üründür. çok iyi nemlendiriyor, sivilcelerime iyi geldi dedi ben de aldım ve etkisine inanamadım. elimde 2 tane yanık izi var hem de biri sigara yanığı. düzenli bir şekilde 1hafta kullandım ve o iz şu an büyük oranda görünmüyor diyebilirim ki üzerinden 9 ay kadar geçti bu yanık olayının. ayrıca boyun bölgemde mevsimsel sivilcemsi yaralar çıkıyor, sürekli kaşınıyor yara oluyor haliyle, 3 gün sürsüm ve kendileriyle vedalaştık. stok yapıcam gibi görünüyor şu an. tavsiyedir.

  28 mayıs 2018 12:09

  5

  3. Bir süredir geceleri kullanıyorum. Yatmadan önce yüZümü yıkıyorum ardından uyguluyorum.sürüldüğünde yüzü acayip derecede geriyor.  Yapış yapış oluyor gerçekten ve bi beş altı dakika bu his geçmiyor. Ayrıca tatlı tatlı kaşınıyor da. Belli bir süre sonunda yüzümün ışıldadığını farkettim. Siyah noktalarıma iyi geldiğini söyleyemem zira benimkiler çok derindeler ve kimyasal peeling paklar sadece. O yüzden bu konuda birşey diyemem. Karma ciltliyim ve yüzümü özellikle t bölgemi kuruttu. Kalıcı değil bu etkiler ama. Sadece geceleri kullandığım içinde bi problem yaratmıyor.

  Güneş ışınlarından koruyucu etkisi vardır yazılmış ama araştırmalarıma göre güneş yanıklarına iyi geliyor. Zaten sürüldüğünde de cildi ferahlatıyor anında. Bu etkisininde üver olduğunu düşünmüyorum o yüzden.  Ve bence vaadettiği en iyi ve en gözle görülebilir etki küçük tahrişler bence. Benim göz altımın biraz yan kısmı tahriş olmuştu ve normalde gerçekten geç geçer minimum bir hafta uğraştırır beni. Aklıma geldi jeli sürdüm ve ikinci günün sonunda tahrişten eser kalmamıştı. 

  Son olarak; iyi bir makyaj bazı olacağını sanmıyorum. Makyajı tutma vs. Gibi bi işlem yapmıyor kesinlikle. Yani illa bu tarz bişey isteniyorsa lorealinkini öneririm. 

  31 mayıs 2018 11:10 31 mayıs 2018 11:15


  4. hediye çekimi kullanmak için magazaya girdiğimde, yorumlara bakıp sans vermeyi dusundum ve aldım.

  Urun suanda 24 tl ,300 ml ambalajında.

  Daha once lr markasinin ads( acil durum spreyi) ürününü kullandim.

  ne ise yarar;

  kasinti alir, yanma yaralara aninda mudahale, cilt temizligi, cilt lekeleri, saç bakımı, sanirim iyi gelmedigi bir sey yok.

  %99 aloe vera icerdigi yazmakta, buna inanmak istedim.

  Serinlemek isterseniz urunu dolapta muhafaza edebilirsiniz.

  Kolumda yanık izi var, düzenli kullanacagim, gelisme gorur isem editleyecegim.

  4 haziran 2018 15:07

  5. 3 ağustosta 18 liraya aldığım şu an 31 lira olan jel. Fişlerimi atmama alışkanlığım bir fiyat karşılaştırması ve tansiyon yükselmesi rutinine dönüştü, allahım herşeyinde stoğuna para yetişmiyor ki. Beyond markasının aynı ürününden daha hafif ve az yoğun olan üründür aynı zamanda.

  12 eylül 2018 18:25

  5

  6. ince telli ve kuru saçlar için de kullanabileceğiniz bir ürün. özellikle yazın cildinize serin serin sürüp rahatlayabileceğiniz bir jel. ama her krem gibi güneşe çıkmamaya dikkat ;) ne olur ne olmaz

  19 şubat 2019 10:39

  7. Güzel bir kokusu var.Nemlendirme olarak pek yeterli değil maalesef.Pek memnun kalmadım.Bir daha almayı düşünmüyorum.

  4 nisan 2020 22:18 27 mayıs 2020 13:51


  8. Fiyatı uygun ve içeriği nispeten iyi olduğu için aldım. açıkçası ben yazın after sun jel olarak kullanıyorum. Vücuduma iyi geliyr ferahlatıyor. Yüzüme birkaç kez sürdüm zararını görmedim. Fiyat performans olarak yaz için alınabilir bir ürün.

  3 haziran 2020 12:35

  9. Kısa bir süre önce indirimden aldım jeli. Nemlendirmeye güzel nemlendiriyor ama kullanmaya başladığım günden beri cildim hassas olmamasına ve sivilceye yatkın olmamasına rağmen yüzümün muhtelif yerlerinde sivilcelenme oldu. Yediklerimle ilgili olmadığına eminim, regl dönemimde de bu kadar olmazdı sivilce. Bir süre ara verip tekrar deneyeceğim. Duruma göre burayı güncelleyeceğim

  Edit: Saç için kullanan süslü nasıl kullanıyor merak ettim. Cildime iyi gelmezse bari saçıma gelsin.

  19 haziran 2020 13:54 19 haziran 2020 14:03

  10. vücuduma kullandığım ama iyi gelip gelmediğini bir türlü anlayamadığım aloe vera jeli.

  banyodan sonra nemli cildime uyguluyorum kısa sürede emiliyor, ferahlık ve gerginlik hissi veriyor kısa süre ama sürmesem de pek fark olacağını sanmıyorum. bitirip elden çıkarmak için kullanıyorum şu ara.

  27 eylül 2020 13:40