0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (0)
  • medya (0)

1. kokusundan çok hoşlandığım, ancak cavalli nin yeni çıkanı olduğu için objektif yorum bulamadığımdan almaya cesaret edemediğim parfüm. yoğunluklu olarak çiçeksi bir kokusu var ve bana kalıcı gibi geldi. şişesi de pek zarif.

21 mart 2016 14:17

2. sevgililer günü hediyem olan parfüm :) bir parfüm böyle mi güzel kokabilir (gizlinot: aşık oldum ben bu kokuya) . Henüz keşfedilmediği için her sıktığımda " ne sıktın sen " sorularına maruz kalıyorum. Kısacası her yerdeki bilindik kokulardan sıkıldıysanız bu kokuya bir şans verin. Kokuyu nasıl tarif etsemm. Calvin klein beauty 'i biliyorsanız onu o burnu yakan notasını yasemin çiçeğiyle değiştirin ve çok hafif bergamot katın. biraz da mandalina ile süsleyin işte size paradiso ;)

21 mart 2016 17:52 21 mart 2016 17:54

3. roberto cavalli'nin (bence) deniz suyu, bir parça yaseminimsi jenerik beyaz çiçek, bol turunçgil ve limon, selvi ve çam içeren 2015 çıkışlı parfümü. akdenizliyle tropik arası gidip geliyor genel karakteri.

yaz parfümü ararken fragrantica'da görüp büyük umutlarla denedim. hoş diyebilirim fakat fazla 2008 ve fazla cavalli'ydi, yani notaların bir araya getirilişinde modacının kıyafetleri gibi fazlaca kör gözüm parmağına duygusu var bunda da. lüks segment parfümü gibi hissettirmeyen, notaları rahat ayırt edilebilen, kompleks olmayan, jenerik yapay-ferah notalardan oluşan yaz edisyonlarıyla fazlaca benzeşen(gizlinot: mesela ck one'ın her sene çıkan summer versiyonlarından biri olabilirmiş rahatlıkla); yine de sevimli ve genç segmente hitap edebilecek bir koku.

genel olarak 2000'ler "aquatic" notalı yaz parfümlerini pek sevmiyorum sanırım. tabi (gbkz: issey miyake l'eau d'issey) gibi bir gerçek su kokusu şaheserinden bahsetmiyorum, ki o dönemi için devrimsel bir kokudur ve böyle yapay aquatic nota değil gerçekten su kokar.

22 nisan 2016 22:56 22 nisan 2016 22:56


4. odunsu misk grubundan, turunçgillerin ağır bastığı unisex bir parfüm.

sephoranın yüzde 20 indirimi boşa gitmesin bir parfüm alayım dedim ama baktığım tüm parfümler elimdekileri anımsattı ya da hoşuma gitmedi. bir süre sonra burnum koku almamaya başlayınca, bunu denemeden aldım. keşke almasaydım, hiç sevemedim. asla kötü bir koku değil gayet güzel bir koku fakat benim için unisex ve erkek kokuları arasında bir yerde. kullandığım zaman asla kendimi kadınsı hissedemiyorum. bana göre neşeli bir erkek kokusu. şişe tasarımı da oldukça kadınsı. sevdiğim tek yanı da bu.

30 ekim 2016 00:30

5. Bir sene boyunca kullandigim, aslinda hediye edilmese fazla fresh bir koku oldugundan tercih etmeyecegim bir kokuydu. Ancak zamanla sevdim, hatta ikinci sisesini de edindim. 

Su burcu kadinlarina yakisacagini dusunuyorum. Tatli, sekerli parfumleri sevmiyor ancak cok baharatlilara da tahammul edemiyorsaniz, guzel bir orta yol bence. 

Ust notalari : turuncgiller, mandalina ve bergamot. 

Orta notalari : yasemin

Alt notalari :  cam agaci, defne ve selvi seklindedir. 

Paradiso absoluto da kullanmis biri olarak kesinlikle orjinali paradiso’yu daha cok tavsiye ederim. Absoluto bende basagrisi yapti. 

22 şubat 17:41

6. sıktığımda burnuma ekşi bir meyve ve çiçek kokusu geliyor.günlük kullanıma çok uygun tam bir ilkbahar-yaz parfümü.kışın pek gitmez.kalp notasındaki yaban yasemini bana kendini en çok hissettiren ve sevdiğim notası.yaz ayları için fresh fakat çok da bilindik olmayan bir koku arıyorsanız seveceksinizdir.

2 mayıs 16:19