yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (2)

  1. Evde iki tane bulunuyor, birini biz aldık diğeri abimin gelirken getirdiği bir hediye oldu. İkisini de çok seviyorum, iLife serisi olan yatak altlarına çok rahat giriyor, kumandası var istediğiniz yere dönebiliyor, zamanlayıcısı mevcut istediğiniz saatte temizliğe başlıyor. Ancak önünde kablo, bozuk para, çorap falan olursa ona sıkışıp kalıyor, rastgele temizlik yapıyor Yani bir harita üzerinden evi taramıyor, diğeri Neato marka ve evi bir harita üzerinden tarıyor. Değer mi derseniz, Bizim ev gibi sabahtan akşama mesaisi olan kişilerdenseniz işinize yarayacaktır. Robotu bir odada çalıştırıp diğer bir işinizi yapabilirsiniz, çalıştırıp bırakarak dışarı çıkabilirsiniz, siz mutfak toplarken o süpürür, saatini kurdurup temizlik yaptırabilirsiniz, bizim evde ne yazık ki yok ama evcil bir dostunuz varsa tüy işi için ideal. Kolay temizleniyor, dip bucak süpürüyor. Bence tek eksisi parası. Giden gelen birilerinden istenebilirse YURTDIŞI fiyatları çok daha makul.

  24 şubat 2019 10:33

  2. Kolum kanadım olan robot. Bende eufy robovac 11 var. Evin havalandırma sistemi olduğu için bir gün süpürmesem yerler toz içinde kalıyordu. Kedimin tüyleri dökülüyordu. Tuvaletinden çıkarken de yerlere çok kum saçıyor. Kediyi geçtim benim saçlarım dökülüyor. Büyük ihtimalle kediden daha fazla kirletiyorumdur evi. Saçlarım her yerde. hal böyle olunca her gün ev süpürmek durumunda kalıyordum. Bu robotu alınca üstümden büyük bir yük kalktı. Her sabah ayarladığımız saatte evi süpürüyor. Bu konuda bayağı da iyi. Ben halı kullanmıyorum genelde. Evde halının olduğu tek bölüm eşimin çalışma odası. Halı temizliğinde bir süpürge kadar etkili olduğunu söyleyemeyeceğim. Kırıntıları topluyor da halıya yapışan saçları toplayamaıyor. Gerçi bu halının yapısından da kaynaklanıyor. Ben düşsem ben yapışırım üstüne.  Öyle lanet bir halı. O yüzden halıdaki performansına kötü diyemeyeceğim. Halısız olan her yeri pırıl pırıl yaptığı da bir gerçek. Haftada ya da 1,5 haftada bir yer süpürüyorum artık. Hayatımı kolaylaştırdı. Elim kolum oldu. O kadar benimsedik ki kendisini isim bile verdik. Küçükken jetgiller’i çok izler ve robot rosie’ye hayran kalırdım. O yüzden ismini rosie koyduk. Kedim de rosie’yi bayağı seviyor. O yerleri süpürürken, kedi de onunla oynuyor. Bazen robotun üstüne oturup “sürrr köle” edasıyla evi turluyor. 

  Kısacası imkanınız varsa iş yükünüzü hafifletmek için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ben amazon’dan kampanyalı döneme getirip 150 euroya almıştım. Şu an 199 euroya satılıyor. Yorumlara baktığınızda alan herkes memnun kalmış. Benim tek memnun kalmadığım şey ucu prize takılı olmayan kablonuz falan varsa robotun bu kabloyu da içine çekmesi. İçine çekince de çalışmayı durduruyor ve alarm veriyor. Siz de gidip kabloyu çıkarınca çalışmaya devam ediyor. Bunun dışında kedi kumunu, büyük kırıntıları çok güzel temizliyor. Benim en çok endişelendiğim durum yuvarlak olması sebebiyle köşeleri temizleyemeyecek düşüncesine sahip olmamdı ama döner fırçalarıyla köşelere girmek zorunda kalmadan temizlik yapabiliyor. 

  En son baktığımda türkiye satış fiyatı 1200 liraydı. Robotun burada 200 euroya satılıdığını düşünürsek 1200 lira da bindirim yapmadan satılıdığının bir göstergesi. Eufy’nin üreticisi anker ise çok kaliteli ürünler sunan bir firma. Amazon’da en çok satanlardalar her zaman ve yüksek oy oranına sahipler. Ürünlerinin de arkasında duruyorlar. Biz alalı 2 sene oldu. 6-7 ay önce robottan garip sesler gelmeye başladı. Biz de müşteri hizmetlerine ulaştık. Durumu video ile açıkladık. Bize hemen yeni bir robot gönderdiler. eskisini de isterseniz çöpe atabilirsiniz dediler. Yeni robot geldikten bir hafta sonra farkettim ki bu garip ses fırçaya dolanan bir saç lastiği yüzünden geliyor. Lastiği çıkartınca ses kalmadı. Biz de yeni gönderileni iade etmek için tekrar müşteri hizmetlerine ulaştık. Adamlar o kadar ilgilendi, biz de gönderelim diye düşündük ama bize dediler ki “yeni robot size hediyemiz olsun. İster siz kullanın, ister sevdiklerinize hediye edin, onların da hayatı kolaylaşsın” adamlar resmen yepyeni robotu bize hediye etti. Böyle de güzel bir müşteri hizmetleri var. 

  Kısacası benim için çok yararlı bir ürün oldu. Hem benim üstümden bir yük kalktı hem de kedime arkadaş çıktı. Eğer siz de bir robot isterseniz, eufy markasını herkese gözüm kapalı öneririm.

  ilgili medya:
  1
  24 şubat 2019 11:55

  3. Canım kedim, geldiğinden beri bizi bir kere bile, yanlışlıkla bile tırmalamayan kedim kedim bu alet çalışınca korkudan tırnaklarını sevgilimin etine geçire geçire kucağına çıktı, saklandı. Dolayısıyla bir kere bile kullanamadan anneme verdim. Yorumlamak gerekirse pratik bir ürün. Tozu, saçı topluyor, hani şöyle haftada iki kere ev süpürülüyorsa haftada bire düşürür.

  24 şubat 2019 19:25


  4. Yaklaşık 10 sene önce almıştık, temizlik yükünü bayağı azaltıyor, yüksekten asla düşmüyor ve herhangi bir yeri çarpıp çizmiyor, bizimkinin markası irobot. Kendi çeyizime de almayı düşünüyorum, mucizevi buluş :)

  24 şubat 2019 20:18 26 mayıs 2019 12:03

  5. 2 Gündür xiaomi mi robot vacuum cleaner modeline sahip olduğum muazzam ev aleti. Uygulaması sayesinde iş yerinde başlatıyorum çalıştırmaya, akşam eve gelince  mis gibi oluyor. Allerjik bünyeye sahip olan bir çift olduğumuz için evde toz olmayınca hapşırma sayısı da azalıyor. Bir de adını köle isaura koydum, çalış köle diye çalıştırıyorum, ileride yapay zeka gelişirse benden intikam da alır diye hafiften tırsmıyor değilim. 

  24 eylül 2019 15:26

  6. manuel olarak süpüreyim sonra bu girişsin desek bile haznesini bi ton doldurabilen mükemmel buluş.

  hayır ben de temiz bir insan sayılırım yani ama başkalarında da denedik iste kendisini bi kaç kere çalıştır ister sen süpür arkandan o süpürsün her türlü çekecek temizleyecek bişey buluyor (gizlinot: <3) (link: https://www.neatorobotics.com/robot-vacuum/botvac-connected-series/botvac-d5-connected/ neato botvac d5) modelinin en iyilerden biri olduğuna karar vererek amazondan gümrük ile beraber aldık bi kaç senedir çok memnunuz. hatta adını neato dı quatro koyduk çünkü 3 kedimizden sonra 4. minnoşumuz oldu.

  ilgili medya:
  1
  24 eylül 2019 19:30

  7. Ev işini rahatlatan alet. ben roomba kullanıyorum. Her gün 1 saat çalıştırıyorum, eğer, bir yerde sıkışırsa ya da takılırsa (kablo fln takılırsa) telefona mesaj geliyor ve sonra çalışması duruyor. Bu durumu yaşamamak için sabahtan yerde kablo, vazo gibi şeyleri kaldırıyorum.

  Ev işleriyle uğraşmayı pek sevmem ama pisikte sevmem ama bu alet ile ev genelinde toz moz hiç birşey kalmıyor. Bende kotukların altını, dip köşeyi temliziyorum.

  Yani, hem yorulmuyorum, hem hep temiz kaıyor, hem de zamandan kazanıyorum.

  25 eylül 2019 09:03


  8. Bendeki xiaomi roborock s5 ve o kadar memnunumki. Çalışan insanlar için bir nimet. Toz haznesi tek odada ağzına kadar doluyor bende. Paspas da atıyor arkasından bir tane. Bana da sadece evde toz almak kalıyor. Alınacaksa navigasyonsuz alınmamalı bence. Ben sadece timer özelliğini çalıştıramadım bi..

  16 kasım 2019 21:15 16 kasım 2019 21:16