yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (1)

  1. hey gidinin ütü markası. sex and the city kadınları icat oldu ütü bozuldu. rowenta, pazar payını kaybetmemek için saç şekillendirme setleri işine girdi. müthiş ironi yani; madem siz ütülemiyorsunuz, ben saçlarınızı ütülerim gibi bir şey olmuş.

  23 ağustos 2013 17:42

  2. Epilasyon aletini aldığım marka. Bu aralar banyoda da kullanabileceğim bir ürün arıyordum. Jilet kullanıyorum normalde, pratik falan ama her gün kullanmak gerekince baymaya başladı doğal olarak. Banyoda kullanılıyor, masaj peeling yapıyor. Baya baya memnunum ya ben. Aşırı pratik ve 3-4 gün çok rahat idare ediyor. Böyle bir arayışta olanlara öneririm.

  18 temmuz 2016 01:54

  3. Şu ara Buz Devri kahramlarıyla reklamları dönen marka. Aynı zamanda bir yarışması var ve 555 tane ödül dağıtıyormuş. Biz de şans yok diyen her katılımcıya da %25 indirim kodu veriyormuş. Benden söylemesi linkte (link: http://www.homeandcooktv.com/Buz-Devri-Kahramanlari burada)

  1 kasım 2016 01:07


  4. Ekşi sözlükten olayı takip etmek ve desteklemek isterseniz linki burada: https://eksisozluk.com/26-mart-2021-rowenta-rezaleti--6866746

  Kesinlikle uzak durulması gereken bir marka. Ekşi’de rezalet başlığını açmadan önce buraya yazmak istedim. Evlilik hazırlığı yapan ben, bu yaşadıklarımdan sonra asla ama asla Rowenta marka bir ürünğ evime almayacağım. Almayı düşünen varsa mutlaka okusun. Benim başıma gelmez demeyin. Olası bir sorunda neysle karşılaşacağınız görün. 

  19. Yy’da Phileas Fogg 80 günde devr-i âlem yaptı, 21.yy’da Rowenta bir süpürgeyi teslim edemedi. Bu rezalet başlığı, 72 yaşında bir kadının Rowenta yüzünden yaşadığı mağduriyeti sadece yüzeysel bir şekilde anlatmaktadır. Rowenta ‘önümüzdeki hafta elinizde olacak’ diye bizi oyalayarak, kusurlu ürünün yerine göndereceği ürünü tam 80 gündür teslim edemedi. Rowenta alacaksanız okuyun, okutturun. Bu bir karalama yazısı değildir, firmanın itibarlarını zedelemek istesem 80 gün olmasını beklemeden yazardım bunu. Bu bir uyarı yazısıdır. Alacaksanız neye bulaştığınızı bilin, keşke biz de bilseydik. 

  06.09.202 tarihinde anneannem için Rowenta marka şarjlı, dik elektrikli süpürge satın aldık. 72 yaşında ve evini kendi temizlemekte ısrarcı olduğundan onu yormayacak hafif bir ürün olduğu için bu ürünü (row rh7233wo air force 160) tercih ettik. Ancak bir süre sonra ürünün çekiş gücü düştü ve ışıkları bozuldu. İki kedisi olduğu için çekiş gücünün düşmesi büyük bir sıkıntıyı ve bu nedenle 07.01.2021 tarihinde ürünü Rowenta’nın İzmir’deki bir yetkili servisine teslim ettik. 

  Bir parçasının bozuk olduğunu ve bu ürünün gelmesini bekleyeceklerini söylediler. Bekleyişimiz başladı. Yasal bekleme süresi olan 21 iş günü geçtikten sonra bile parçayı beklemeye devam ettik. Bu süreçte defalarca 444 4 050’yi arayarak Rowenta müşteri temsilcilerinden bilgi almaya çalıştık. Pandemi sürecinde parçanın gelmesi normalden uzun sürebilir diye düşünüp biraz daha bekledik. Benim işim olduğu için tüm işlemler annemin üzerine kayıtlıydı ve süreçle o ilgileniyordu. Süreç uzayınca teyzem de olaya dâhil oldu ve o da Rowenta’yı arayarak makinenin akıbetini sormaya başladı. En sonunda ben de olaya dâhil oldum ve sapık gibi Rowenta’yı aramaya başladım. Cevap hep aynı: ‘Parça bekleniyor.’. Bu arada anneannem evini temizlemekte zorlanmasın diye ben onun yanına taşındım. Eski toprak işte, izin vermiyor temizleyelim ya da bir yardımcı çağıralım. Mecburen yanına taşındım ve ondan önce evi temizlemeye başladım. İşin kötü yanı ben astım hastasıyım. Kedi tüyü ve gerçek anlamda asla temizlenmeyen bu tozlu ortam yüzünden sık sık ataklar yaşamaya başladım. 

  Yine sapık gibi Rowenta’yı aradığım bir gün müşteri temsilcisi ‘Ürünün bekleme süresi dolduğu için ürününüz değişim ürünü olmuş ve aynı bedelde yeni bir ürün seçmeniz gerektiği size bildirilmiş.’ dedi. İşin ilginç yanı tarafımıza böyle bir bilgilendirme yapılmamış olması. Bu konuşma bir Cuma günü gerçekleşti. Hafta sonu anneannem süpürgesini bir kenara bırakıp hevesle yeni süpürgesini seçti. 1 sene önce 1.500 TL’ye aldığımız bu ürünün benzeri bir ürün almaya kalsak üstüne para ödememiz gerekecekti. Marka vermeyeceğim ama kendi evimde kullandığım süpürgemin başlığını kırdığımda, kullanıcı kaynaklı bir sorun olmasına rağmen, yeni başlığı aynı hafta içinde ücretsiz bir şekilde bana teslim eden bir marka varken; ben neden beni aylarca çalı süpürgesiyle ev temizlemek zorunda bırakan Rowenta’nın ürünü için fazladan para vermek isteyim ki? Ama neyse ki bu kur farkını kapatmak adına Rowenta bize bir kıyak geçti, 50 TL fazladan kredi verdi bize. Her neyse ürünü seçtik ve beklemeye başladık. Ama artık akıllandığımız için neredeyse her gün Rowenta’yı arayarak ürünün akıbetini soruyorduk. Yine Rowenta’yı aradığım bir gün bana yeni bir mağduriyet hediye ettiler. ‘Seçtiğiniz ürün elimizde bulunmadığı size bildirilmiş, başka bir değişim ürünü seçip tarafımıza iletmeniz gerekiyor.’ Neredeyse her gün aramamıza rağmen böyle bir bilgilendirme yapılmamıştı. Yeni bir bekleme sürecine girmemek için ‘ne gönderirseniz kabul’ dedim. Nasıl olsa yine göndermeyeceklerdi, hangi ürünü seçtiğimin ne önemi vardı ki? Bu süreçte anneannem her gün defalarca makinesini soruyordu. O bana sordukça ben de Rowenta’yı arayıp onlara soruyordum. Her aradığımda ‘Ürününüz önümüzdeki hafta içinde elinizde olacak’ deniyordu. O önümüzdeki hafta hiç gelmedi. Tam 80 gün oldu. 19. Yy’da Phileas Fogg 80 günde devr-i âlem yaptı, 21.yy’da Rowenta bir süpürgeyi teslim edemedi.

  Düğün hazırlığında olan ben, Rowenta’nın tek bir ürününe bile yüzümü çevirip bakmayacağım. Sattığı ürünün arkasında duramamasını geçtim, bir de müşterisini mağdur ediyor. Hele de hijyenin bu denli önemli olduğu pandemi sürecinde. 80 gün boyunca evinizi süpüremediğinizi düşünebiliyor musunuz? Biz 80 gündür bu rezilliği çekiyoruz ve bunu Rowenta’da biliyor. Buna yönelik herhangi bir çözüm de sunmuyor. Şimdi siz de biliyorsunuz. 21.yy’da para verip aldığı ürünün yenisini müşterisine gönderemeyen bir firma yüzünden 72 yaşında bir kadın mağdur ediliyor. Bir firma basit bir elektrikli süpürgeyi tam 80 gündür müşterisine gönderemiyor, göndermiyor.

  Edit: ekleme

  26 mart 2021 16:20 26 mart 2021 17:24

  5. Express air brush ile ilgili kötü yorumlara aldanmamalısınız.

  Saç tipim kuaförümün değimi ile asi ve fon tutmaz cinste, kabarır kıvırcığımsı dalgası vardır vs vs.

  Tutam tutam kuruttum pamuk gibi oldu saçlarım. Jilet gibi bir fon değil ama hayatı kolaylaştıran bir fon sonucu alıyorsunuz.

  26 nisan 2021 06:24