yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (2)

  1. en en en sevdiğim top 3 sitcom arasında yer alan, 1989-1998 arasında yayınlanan, lise yıllarında izlediğim için (gizlinot: o zamanlar daha internetten dizi izleme yoktu, cnbc-e'den izlerdik) bana o zamanları hatırlatan muhteşem dizi.

  Yaratıcı direktörleri diziyi tanımlamak için "a show about nothing" demişler, gerçekten de haklılar. Biri kadın, üçü erkek olmak üzere dört arkadaşın hayatı ama kesinlikle, friends, himym, tbbt gibi izleyenlerin karakterlerin yerinde olmak isteyecekleri veya kendilerini özdeşleştirecekleri bir dizi değil. hepsi birer anti-hero (gizlinot: swh ) ama dizide hayata karşı muhteşem teoriler vardır. en son bölümden spoiler olmakla birlikte (link: https://www.youtube.com/watch?v=hmUX2bKruqM şu bir dakika) karakterler hakkında ne demek istediğimi daha iyi anlatıyor.

  çoğu hayranının en az sevdiği bölümler olmakla birlikte tüm bölüm tek mekanda geçen otopark bölümü (gizlinot: bölüm boyunca kapalı otoparkta arabalarını arıyorlar ) ve çin restoranı bölümü (gizlinot: bölüm boyunca restoranda masanın boşalıp oturabilmeyi bekliyorlar) en favori bölümlerim arasındadır.

  tarihi "friends curse"den daha önceye dayanan "the seinfeld curse" ile oyuncular seinfeld sonrasında hiç bir işlerinde başarılı olamamışlar. sadece julia louis-dreyfus (gizlinot: elaine ) sonradan bu laneti nispeten kırmayı başarabilmiş.

  diğer iki favori sitcomum için (bkz: frasier) ve (bkz: married with children) (gizlinot: yaşasın 2000lerde izlediğimiz 90'lar sitcomları) (gizlinot: swh)

  10 nisan 2015 22:50

  2. 3. Sezon 16. Bölümünde olduğum dizi. 2 bölümünü kaçırdım bu sezondan yanlışlıkla. 3x3 şu ana kadar en komiğiydi.

  21 ocak 2016 19:58

  3. friends'i de sollayıp gelmiş geçmiş en iyi sitcom kategorisinde tahtı kapan dizidir fikrimce. kaliteli espriye acıktığım zamanlarda hemen 1 bölüm seinfeld patlatırım.

  21 ocak 2016 22:21


  4. her şeyden çok sevdiğim, dönüp dönüp baştan seyrettiğim dizi.

  kabul edin, aslında hepimiz birer george'uz, hayat da hep kramer'lara güzel. bu ikisi arasındaki dengeyi sağlayan, nispeten akıl sağlığı yerindeki şahıslar elaine ve jerry ise aynı kişinin kadın ve erkek halleri(gizlinot: bence)

  2 şubat 2016 00:57

  5. insanların hiçbir zaman ruh eşlerini bulup mutlu sona kavuşma geyiğini yaşamadığı dizi. kimsenin kariyeri zamanla ilerlemez, ekonomik durumu değişmez, aşk hayatı bir yerlere gelmez. kendi hayatımdan hallicedir onların hayatı, aynı küçük çevrede dönüp dururlar işte.

  bazen elemanlar hala new york'un bir yerinde aynı dairelerde yaşıyor, aynı geyikleri çevirmeye devam ediyor gibi hayal ediyorum. yaşları da değişmiyor, onlar hep otuzlarındalar, hasta olmuyorlar, sevdikleri insanların başına kötü şeyler gelmiyor, sonsuza dek vasat bir yuvarlanma huzuruyla yaşıyorlar.

  7 şubat 2016 02:55

  6. friends'den daha fazla seviyorum diyemeyeceğim ama kesinlikle daha fazla kahkaha attıran bir dizi. (bkz: tek başınayken kahkahalarla gülmek)

  25 mayıs 2016 16:08

  7. tek kelime ile efsanedir.

  (gizlinot: daha da eyyorlayamam) (:

  25 mayıs 2016 16:17


  8. çok çok çok sevdiğim dizi. karakterlerden hangisi daha çok seviyorum karar veremiyorum. en itici tip olan constanza'ya da bayılıyorum, kramer'a da. uzun dizilerden artık nefret eden biri olarak özellikle 20 dk'lık süresi ve her bölümün kendi içinde bağımsız olmasıyla daha da bir seviyorum.

  26 mayıs 2016 11:26

  9. beni bu kadar güldüren bir dizi daha çıkmadı. bazen kramer'ın kapıdan girişi bile yetiyor. george'un gülmekten altıma işeten maceraları ve beden dili.. george ve kramer diziden çıkan efsane karakterlerdir.

  17 şubat 2018 13:30

  10. çevremdeki birçok insandan bile daha çok sevdiğim hayatımın dizisi diyebileceğim bir dizidir. doğuşu esasında "hiçbir şey hakkında hiçbir şey"e dayanan, hiçbir şey hakkında bile inanılmaz zeki hikayeler ile örülmüş, birçok diziye de esin kaynağı olmuş bence sitcom dizi tarihinin en başarılısıdır. bu nedenle de kendi kültürünü oluşturabilmiş bir dizidir.

  gözümde diğer sitcom dizilerinden seinfeld'i farklı tutmamın en büyük sebebi sanırım bu diziyi sadece modum çok yüksekken veya gerçekten çok mutluyken izleyebilmem. friends başta olmak üzere izlediğim diğer sitcom'ları hep moralimi yerine getirsin diye seyrederken seinfeld'i nirvana'ya ulaşayım diye seyrediyorum.

  nirvana'ya ulaştığım bölümlerin başında da airport ve otopark bölümleri gelir. ve son olarak jerry seinfeld sen muazzam bir detay değil, başlı başına muazzam bir varoluşsun.

  18 ağustos 2018 12:41