yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

  1. bir güzellik merkezi.

  ben bu mekanı instagram üzerinde gezinirken buldum. daha önce gitmiş olduğum bir dermatolog bana gözeneklerim için bir şey yapılamayacağını zira teknolojinin o konuda arpa taneciği boyutunda yol almaktan ötesine gidemediğini söylemişti. ki dürüst olduğunu umut ediyorum bu konuda, başından savmak için söylemediyse eğer.

  selda hanım'ın merkezinde ise altın iğne ve hydrafacial denilen uygulamalar yapılıyor. ya açıkçası çok araştırmadım, çok içine girmek istemedim çünkü ücret benim boyumu inanılmaz aşıyor. hani işe yarayacaksa bile, ki fotoğraflarda yarıyor gibi gözüküyor, ben 4'lü paketi alıp hayal kırıklığına uğramak istemedim çünkü gözenek konusunda artık kendimi dahi inandıramıyorum geçeceklerine.

  neyse, bir seans hydrafacial ve bir seans altın iğne uygulaması satın aldım. ikisi toplam 2.30 kadar saat sürdü. hydrafacial'ı yapmadan önce cildimdeki bütün beyaz noktalarını, yağ butoncuklarını sterilize edilmiş aletlerle çıkarttılar. kızcağız 1 saat boyunca beyaz ışık altında cildimle uğraştı. sterilize edildiğini nereden mi biliyorum, çünkü yarım saat boyunca odada tek başıma beklemek durumunda kaldım, sıkıntıdan odada bulunan bütün eşyaların yazılarını okudum.

  beyaz nokta yok etme işleminden sonra hydrafacial denilen aletle cildime bi şeyler yaptılar. seansı 250 tl olan bir yere gitme alternatifim vardı ama gitmedim, gitseydim karşılaştırabilirdim. her yerde bu şekilde özen gösteriliyor mu gerçekten bilmiyorum. gösterilse dahi tek başına kalıcı etki göstereceğini düşünmüyorum, aylık yapılması gereken bir şey herhalde.

  sonrasında ise iğneli bir başlıkla işkence başladı. selda hanım diğer kurumların bu aleti kullanırken etki düzeyini düşürdüklerini, böylece hastanın daha çok seans gelmeye mecbur bırakıldığını söyledi. kendisine inanıyorum çünkü benim canım gerçekten, gerçekten acıdı. bu olay da bittikten sonra maske uygulandı, çıkartıldı, nemlendirici, güneş kremi ve kapanış.

  sonuç olarak, tek seansta gözeneklerime en ufak bir etkisi olmadığını gördüm. benim için büyük bir miktar parayı da bu uğurda harcamış oldum. ama gördüğüm en en en güzel iş yerlerinden birinde, muhteşem bir hizmet aldım mı, aldım. yalan söylemeyeceğim. skar izlerinden müzdarip insanlara tavsiye edeceğim bir yer, çünkü fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla inanılmaz değişimler yaşanıyor. ve selda hanım'ın cildi de çok güzel.

  bana tek seansta çok büyük bir değişim olmayacağını zaten söylemişti kendisi, maddi durumum el verdiğinde tekrar gitmeyi çok istiyorum. ama yine sonuç alamazsam o hayal kırıklığını minik kalbim kaldırabilir mi bilmiyorum...

  gözenekler için önceliğim şu anda kimyasal peeling, eğer ondan da sonuç alamazsam tekrar yolum buraya düşecek sanıyorum.

  31 aralık 2018 23:55

  2. instagramdaki şahane before afterları görüp ben de gittim.

  altın iğne yaptırdım seansı bin küsur tl idi. öncelikle selda hanım değil başka bir bayan(sanırım ismi merve idi) güzelce cildimi temizledi ve uyuşturucu kremi sürdü.bu arada sohbet ettik cildime çok iyi bakmış olduğumu söyledi (bu yönden kocaman artı, bilirsiniz cildiniz çok kötü halde vs . derler.) cilt temizleme ürünüm bitmişti tavsiyesi olup olmadıgını sordum söyledi , satılıyorsa sizden alayım dedim markayı biliyordum, satmıyoruz dedi.( bu yönden de kocaman artı böyle merkezlere gidince işlem parasından çok ürün satmaya kalkarlar.) selda hanım fotoğraflarımı çekti ve işleme başladık . öncelikle cidden acılı bir işlemdi ki ben cildime bir sürü tedavi yöntemi denedim en acılılarından biriydi. cırt cırt iğnelerin yüzümü deldiğini hisettim ve duydum. ama sabırla bekledim skar ve gözenek sorunu canıma tak ettiği için. bir hafta kadar sonra tam olarak normale döndü yüzüm ve arkadaşlarıma söylemiştim hiçbir değişiklik fark etmediler. ilk seansta mucize olmayacağını biliyordum ama benim hem o acıyı hem de bin küsur tl parayı 2.seansta da vermem için en azından yüzde %10 hatta %5 iyileşme görmem gerekiyordu. göremeyince gitmedim. ilk şişlik ve kızarıklıklar geçince minimum bir düzelme bile yoktu.

  kötü demiyorum cilt bakımı anlamında benimle en çok ilgilenen merkezdi. gayet detaylı ve temiz çalışıyorlar. demek ki bu skar ve geniş gözenek sorunun çözümü bu tarz uygulamalarda değilmiş bunu anladım.

  cilt bakımı için tavsiye ederim. fiyatları ortalamadan yüksek. ancak gerçekten özenli ve ilgililer. skar ve gözenek sorunu için ise genel olarak altın iğne önermem :(

  edit: valla yazarken aklıma geldi ben öğrenciyken durumum daha iyiymiş şimdi bir cilt uygulamasına asla o paraları veremem. bayadır cilt bakımına bile gitmedim.

  3 ocak 2019 19:09 3 ocak 2019 19:11