yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (6)
  • medya (2)

  1. Sephora indiriminden yararlanıp siyah rengini aldığım;kirpikleri tane tane ayırıp ne az ne çok yoğun bir siyahlık veren maskara. Tane tane ayırmasıyla kalbimi fethetti fakat çok dayanıklı bir maskara değil bu yüzden akma yapabiliyor.

  1 ağustos 2018 09:21

  3

  2. Hacim verme ve siyahlık konusunda başarılı bulduğum maskara. Verdiği görüntüden bir hayli memnunum. Ne var ki dayanıklılık konusunda sınıfta kalıyor. Üzerinden waterproof bir maskarayla geçilirse kurtarılabilir. Ama tek başına akma sorunu var. 

  29 ekim 2018 00:36

  1

  3. Uzun bir zaman önce mor ve mavi renkli olanını almıştım. Benim için kesinlikle hacim, uzunluk vermeyen, kıvırma etkisi olmayan ve kesinlikle rengi kirpiğe geçirmeyen maskaralar oldu. Bazla deneyeyim dedim bir nebze daha başarılı olsa da yine rengi doğru düzgün alamadım ve hacim konusunda sınıfta kaldı. Kokusu da çabuk değişti, çöpe atmıştım sonrasında.

  31 ekim 2019 22:39


  2

  4. Bu üründen iki kutu bitirdim. İlkinden sonra memnun kalmıştım. Bu yüzden indirimde tekrar satın aldım ama ikincisinde memnun kalmadım. Siyahlığı yeterli değil. Fırçası aşırı büyük. Verdiği hacim, hacim vaadinde bulunan bir maskara için çok yetersiz. Tekrar alacağımı sanmıyorum.

  19 kasım 2019 21:13

  3

  5. tanım: siyah olanının indirimsiz güncel fiyatı 60 tl olmakla birlikte, bir indirim zamanında sephora'nın internet sitesi üzerinden sınırlı üretim olan bordo (marsala league) ve mor (purple) renklerini 20'şer tl fiyatla satın aldığım; günlük olarak uzatma ve hacim verme etkisi yeterli olan ancak dramatik kirpikler yaratmayan; kat kat uygulanmadığı sürece topaklanma ve dökülme yapmayan; renkli maskara olarak da opaklığı gayet yerinde olan bir maskaradır.

  benim kirpiklerim orta uzunluk ve hacimde olmakla birlikte düz ve açık renkteler. ben şu anda bu maskaranın her iki rengini de çeşitli zaman dilimlerinde göz makyajım için kullanıyorum ancak genele daha hitap eden "marsala league" rengi üzerinden yorumlarımı yapacağım. öncelikle söylemem gerekir ki fırça yapısı hariç, gözde duruşu ve verdiği etki bakımından bu maskara maybelline snapscara black chery maskara'ya oldukça benziyor ve bence bu kadar yakın ve ulaşılabilir bir muadili dururken indirimsiz iki katı fiyatla bu maskarayı tercih etmeyi mantıklı bulmuyorum ama ben satın aldığımda fiyatı 20 tl olduğu için tercih etmiştim.

  olumlu özellikleri: renkli bir maskara olarak opaklığı gayet iyi. muadili olan maybelline black cherry maskara gibi gözde bordo ya da mürdüm değil de siyaha yakın bir renk gibi duruyor ve günlük makyaj için kirpiklere daha doğal bir görünüm veriyor. kıl fırçası ortalama büyüklükte ve uygulama yaparken sağa sola bulaşmıyor, kirpik diplerini acıtmadan uygulama yapmaya imkan veriyor. normal bir misel su ile kalıntı bırakmadan temizlenebiliyor, buna rağmen gün içerisinde alt kirpiklerden dahi akma ve dökülme yapmıyor.

  olumsuz özellikleri: ortalama bir hacim ve uzunluk veriyor. üst üste uygulandığında topaklanma yapmaya müsait bir maskara, yapısı kolay yoğunlaşıyor. kıvırma konusunda tek başına bir etkisi yok ve sadece bu bakımdan maybelline snapscara maskara'dan ayrılıyor. henüz yeni açtım ama bence bu ürün kolay kuruyacak gibi gözüküyor. güncel indirimsiz satış fiyatı olan 60 tl'yi hak edecek kadar özel ve güzel bir maskara değil ve çok fazla indirime de girmiyor. bildiğim kadarıyla türkiye sephora stoklarında sadece siyah rengi satılmaya devam ediyor.

  sonuç olarak; kullanıp bitirmeyi planladığım ancak bittiğinde siyahını hele ki 60 tl fiyatla asla satın almayı düşünmediğim bir maskara. bu ürünü merak edenler var ise bu maskara yerine maybelline snapscara maskara'yı indirimli olarak satın almalarını tavsiye edebilirim.

  26 kasım 2019 09:58

  3

  6. kahverengi olanını, dümdüz kahverengi maskara aradığım ve ilk olarak kendisini bulduğum bir anda aldım. ismi v for volume olan bir maskaranın bu kadar hacimden uzak kalması pazarlama adına talihsizlik olmuş. ne kirpiği uzatıyor, ne ayırıyor ne de hacim veriyor. ben günlük makyajda hafif ve kahverengi maskara sevdiğim için bunlar beni üzmedi ama ürün vaadini yerine getirmiyor açıkçası. gün içinde de ufak tefek dökülme yaptığını belirteyim.

  26 kasım 2019 15:19 26 kasım 2019 15:20

  3

  7. ben de siyah olanı mevcut. genel olarak kirpiklerim maskarasız bek belirgin olmasa da uzun ve kıvrık olduğu için kullandığım hiçbir maskara da hacim ve dolgunluk sorunu yaşamıyorum.

  ilk olarak fırçası kıl bir fırça ve genel olarak çok tercih ettiğim bir yapı değil ama sephora da denediğimde verdiği etkiden memnun olduğu için almıştım. Ama uzun vadede çokta hoşuma gitmedi. Plastik uçlu fırçaların kavrayış , hacim ve uzatma etkisi bence daha güçlü.

  Cilt tipim karma olduğu için her maskara gözümde dökülme veya akma yapmıyor diyemem. Ama bunda herhangi bir dökülme veya akma problemi yaşamadım ben. Uzun saatler ( 7-8 ) kullandığımda oldu.

  Hacim ve siyahlık vermesi bence yeterli 2. katı çok hızlı geçerseniz bir topaklanma yapmıyor. Ama fırçası çok kalın olduğu için sürerken bulaştırmamak benim için neredeyse bir challange. Şu sıralar o yüzden elim çok gitmiyor. Kullandığım diğer maskaralar bittiği takdire devam ederim ancak bir yenisini satın almam.

  27 kasım 2019 01:15 27 kasım 2019 01:17