yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (4)
  • medya (4)
  4

  1. Bir çılgınlık yapıp hiçbir bilgiye sahip olmadan seçtiğim ve memnun kaldigim maskara. Kendisi yeni çıkmış, waterproof olanı ve olmayanı vardi, üstünü okuyup waterproof olmayanı aldığımı sanıyorum ama emin de olamıyorum çünkü hiç akma fln da yapmadı gözümden yaş gelse bile..

  Özellikle memnun kaldığım özellikleri, yeterince siyah, kirpikleri ayırıyor tek tek, kalıcı ama sertlestirmiyor ve silerken de kirpigim dökülmüyor.

  Sevmedigim birşeyi yok şimdilik. Ben tek kat uyguluyorum ve kirpiklerim normalde de uzun sayılabilir. Belki uzatma etkisini iyi yorumlayamayabilirim.. bana yetiyor uzunluk etkisi açısından..

  Edit: tam adı the little black one volume maskara imiş başlığı nasıl duzeltecegimi bilemedim eksik yazmışım:(

  ilgili medya:
  2
  19 ocak 2019 20:26 19 ocak 2019 20:34

  2. Bugün 14,95 tl'ye suya dayanıklı olanını aldım. Ucu kısa plastik kıllardan oluşuyor ve sert bir fırçası var. En kısa kirpiklere ulaşabiliyor. Simsiyah bir maskara ama kıvamı fazla yumuşak, kuruması biraz zaman alıyor, kirpikleri sertleştirmiyor. Birkaç kat geçilebilecek bir maskara, ilk izlenimlerim bu yönde. Ben çok beğendim. 

  ilgili medya:
  1
  19 mart 2019 22:58

  3. Catrice çekilmeden önce 10 tl fiyatla almıştım. Son bir aydır her gün kullandım diyebilirim, o yüzden yorumlarımı yapabilirim. Orta yoğunluk ve uzunlukta açık renkli düz kirpiklerim var. Bir maskaradan Beklentim hacim vermesi ve akmaması/dökülme yapmaması.

  Olumlu özellikleri: tek tek ayırıp güzel uzatıyor, ortalamadan biraz fazla bir uzunluk diyebilirim. Sert bir ürün değil, kirpikleri dökmeden kolayca ılık su ve misel temizleyici ile bile kalıntı bırakmadan gözden temizlenebiliyor. En kısa kirpiklere ulaşabiliyor, fırçası güzel. Plastik ve gözü rahatsız etmeyecek, kaşa göze ürün bulaştırmanıza neden olmayacak yapıda ince bir fırçası var. Maskaranın Simsiyah bir rengi var ve 10 tl'lik bir ürün olarak genel anlamda günlük kullanım için ideal bir maskara.

  Olumsuz özellikleri: neredeyse hiç hacim vermiyor ve kıvırmıyor. Kesinlikle var olan kirpiğinizi bir gıdım bile kalınlaştırmadığını söyleyebilirim, yani hacim etkisi sıfır. En kötü özelliği ise hem alt hem de üst kirpiklerden cayır cayır akması.

  Sonuç: birkaç gündür bu maskarayı nereye koyduğumu bulamıyorum, sanırım kaybettim ama aman aman üzülmedim bu duruma. catrice ülkeden çekilmeseydi de gidip yeniden alacağım bir maskara olmazdı. Özetle; kötü değil, hiç ürünü olmayan ve günlük kullanım amaçlayan birini idare eder bir maskara ama olmazsa da yokluğu öldürmez, sıradan.

  7 mayıs 2019 23:03 7 mayıs 2019 23:06


  4. Rossmann'ın catrice indiriminden suya dayanıklı (gizlinot: Mavi ambalajlı olanı waterproof) maskara arayışındayken, 15 tl'ye aldığım ürün. Plastik, sert bir fırçaya sahip. Hafif tombik ama sürmeyi zorlaştıracak kadar büyüklerden değil. Kıllarının ucu çok sivri. Benim gibi kirpiğin en een dibine sürenlerdenseniz fırça değdiğinde bildiğiniz batıyor, aman dikkat. Ben ürünün en çok kirpikleri kaldırmasından ve hacim vermesinden memnun kaldım. Çok çabuk kuruyan ve sertleştiren bir ürün olmadığı için hata düzeltmeye ya da kat kat uygulamaya imkan veriyor. Topaklanma ya da saçma sapan yerlerde birikme yapmıyor zaten kılları tarak gibi ayırıp, tarıyor. Böyle kirpikleri ayıran bir maskaraya göre hacim vermesini iyi buldum zaten. Uzatması ve siyahlığı da gayet iyi. Dökülme yapmıyor ben silene kadar. Kolay temizleniyor. Suya dayanıklılığına gelirsek söyle anlatayım; denize girdiğimde, dalıp çıktığımda falan gram akmadı. Ama ne zaman ki gözümü ovuşturdum işe o zaman kirpiklerimin şekli göz altlarıma çıktı. Siz bu anlattığıma göre tartarsınız. Ben genel olarak çok memnun kaldım ve bu bitmeye yakın tekrar almaya çalışacağım.

  21 haziran 2019 15:20

  5

  5. Rossman indirimindeyken dış görünüşü ilgimi çekerek beklentisiz aldığım maskaraydı. Ancak benim aşağı düşen kirpiklerime inanılmaz iyi geldi. Tek tek ayırıyor uzatıyor ve kıvırıyor. Hacim etkisi yok ancak kirpikleri tüm gün kıvrık tutuyor diyebilirim. En dipteki kirpiklere ulaşacak fırça tasarımı olduğundan kirpiklerim hiç olmadığı kadar uzun ve kıvrık oldu bu maskara sayesinde. Hacim verici başka bir maskarayla birlikte kullanınca sonuç mükemmel oluyor. Düşük kirpikli süslülere tavsiye ederim. Benim kullandığım waterproof olmayan normal olanı bu arada. 

  23 eylül 2019 17:29 23 eylül 2019 17:30

  6. yorumları hayretler içerisinde okuyorum. hakkındaki yorumların hepsi çok ilginç bir şekilde birbirinden alakasız. ben de 2 ay önce indirimde 15 tl ye waterproof olanını aldım. gerçekten rezaletti. suya dayanıklı olmayan maskaralardan bile daha kolay akıyor. ambalajında mı bir hata vardı bilemiyorum ama kesinlikle suya dayanıklı değildi. ne uzattı, ne kıvırdı ne de hacim verdi. maskaranın hiçbir etkisi olmadı benim kirpiklerimde. yapısı çok ıslak. hem kurumuyor hem de sürerken her yere bulaşıyor. glam&doll waterproof maskarasını çok severek kullanmama rağmen bu maskarasını hiç beğenmedim catrice'in.

  28 ekim 2019 16:45

  5

  7. catrice'in adında volume geçtiği için doğal olarak başta bir yanıltan, hacim konusunu bir kenara bırakıp kullanmaya başladığınız andan itibaren sevmeye başlayacağınız maskarası. şahsen benim hacim dışında bir maskarada aradığım birçok şeyi sağladı. tek tek ayırma, cılız kirpikleri fark edilir oranda uzatma, hafif bir dolgunluk ve en önemlisi de kaskatı olmayan kirpikler sayesinde günlük olarak bir süredir sadece bu maskarayı kullanıyorum. bazen üstünden başka bir maskarayla geçmek istediğiniz durumlar olur. hani en azından ikinci katta daha belirgin, daha kıvrık ve hacimli kirpikler isteyebilirsiniz. işte bu maskara ona rahatlıkla imkan veriyor. çünkü ister tek kat geçin, isterseniz ikinci ya da üçüncü katlarda farklı bir maskara kullanmayı deneyin her şekilde işe yarıyor.

  bazen kirpiklerimde maskara olduğunu unutuyorum o derece rahat kullanılabilir bir yapısı var. yapı ve yoğunluk olarak ilk kullanmaya başladığım günlerden bugüne gelen süreçte hiçbir değişiklik olmadı. nasıl açtıysam hala öyle. yeri geliyor üç kat uyguluyorum o şekilde gram ağırlık yapmadığı gibi, göz altlarıma döküldüğüne hiç şahit olmadım. bendeki suya dayanıklı olmayan çeşidi olmasına rağmen kolay kolay aktığını da görmedim, ki benim gözlerim çok çabuk nemlenip yaşarır alerjim olduğu için.

  fırça yapısına gelince çok sıradan, dümdüz ve nispeten de küçük bir fırçası var. başta hiçbir şeye benzetemedim. yalnız o fırça kirpikleri öyle güzel ayırıp, öyle kolay boyuyor ki kullandıkça çok sevdim. özellikle kısa kirpikleri olanlar bilir her fırça, her şekilde işe yaramaz. dolayısıyla bir maskaradan aldığınız verim de buna bağlı olarak değişir. o yüzden maskara bitse bile, yıkayıp fırçasını kullanmaya devam edeceğim gibi duruyor şimdilik.

  kısaca hacim falan hikaye ama günlük olarak kullanmak için çok uygun, kullanımı itibariyle de çok rahat bir maskaraymış. keşke yedekli bir şekilde alsaydım.

  15 nisan 2020 21:17