yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. bugün yaptırdığım piercing. burundaki septum boşluğunu deliyolar. ne o öyle boğa gibi demeyin üzülürüm. açıkçası güzel oldu beğendim de. ama yamuk olduğunu düşünüyorum muhtemelen de yamuk ağlıcam resmen. ankara konur sokaktaki pandorada deldirdim. temiz, steril düzgün bi yer. ama yamuk deldi. acısına gelirsem korkulcak bi acısı yok ama adam iyi misin filan dedi 3 kişiden biri bayılıyo heyecandan dedi. tabi ben de deldirmeden önce çok korkuyodum adamı baya darladım sorularımla şöyle olur mu böyle olur mu diye. o da en son ölmezsin merak etme dedi (gizlinot: ashdgajhsdjk) 2 hafta boyunca fucidin krem sürücem günde 2 kez. 2hafta sonra da piercingini değiştirebilirsin istersen dedi. google görsellerde dolanınca çok güzel piercingler görüyorum ama nerde satılır piercing hiçbir fikrim yok açıkçası. bu arada 50 liraydı fiyatı.

  1 ekim 2015 19:35

  2. 8 gün önce yaptırdığım piercing. yurtdışındayım, türkiye'deyken çok istememe rağmen fırsat bulup da yaptıramamıştım. buraya geldim, baktım hala çok istiyorum dedim artık deneyeyim. en fazla ne olur, yakışmazsa çıkarırım. sözlükte de çok bi şey yazılmamış, yaptırmak isteyip de çekinen arkadaşlar varsa diye deneyimlerimi anlatmak istedim.

  öncelikle ilk piercingim olduğu için başta çok korktuğumu belirtmek isterim. canım çok tatlıdır, hastanede kan verirken bile kendimi tutamam ağlarım. neyse, cesaretimi toplayıp kalktım gittim. arkadaşlarıma falan bile haber vermedim ki son dakika karar değiştirirsem vs beni zorlayacak kimse olmasın. piercing stüdyosundaki çalışanların hiçbiri ingilizce bilmediğinden, ben de italyanca bilmediğimden el kol işaretleri yapa yapa bi şekilde anlaştık. fiyatı için de 60 euro dediler (oha), ucuz memleketim canım türkiyemde yaptırmadığım için içimden kendime söve söve geçtim oturdum koltuğa. bol dövmeli, piercingli, uzun saçlı bir 'abi' uzun uzun hazırladı stüdyoyu. tüm alet edevatın paketlerini gözümün önünde açtı, hijyenik jeller, kremler, iğneler bilmemneler. tam tepemde floresan parlak bir ışık, ameliyata girecekmiş gibi oldum, zangır zangır titriyorum. adam beni rahatlatmaya çalışıyo, elinden geldiğince ingilizce konuşmaya çalışıyor, espri falan yapıyor, canım ya. neyse en sonunda "hazır mısın" dedi, hazır değilim korkudan geberiyorum ama "hazırım" dedim. iğneyi değdirdiği an gözümden yaşlar boşanmaya başladı. neyse, bi süre sonra canımın yanmasına alıştım, ağlamayı kestim ama adam hala burnumun orada çalışıyor. iğne bi türlü girmiyormuş, septumum çok sertmiş. bu sırada burnumdan kanlar boşalıyor falan. kanı hissettim, tekrar ağlamaya başladım. bu sırada yapan adam da gerildi ama hiç bozuntuya vermedi, sakin sakin çalışıyor, bi yandan da tatlı tatlı konuşuyor ki kafam dağılsın. söylediklerinden bi halt anlamıyodum ama sesi çok sakindi, konuştukça rahatladım. zaten adamın gerçekten profesyonel olduğunu orada anladım.

  neyse 15-20 dakikalık kanlı ve gözyaşlı bir uğraştan sonra nihayet piercing takıldı. adam para almayı katiyyen istemedi. "20 senedir bu işi yapıyorum ilk kez başıma böyle bir şey geliyor" dedi, almadı para. sırf adamın piercing takılma sürecindeki mükemmel tavırlarından dolayı çok ısrar ettim, kabul etmedi. bu sırada kanadı falan ama piercing & deldirme işlemi & bakım kremini komple beleşe getirmiş oldum sldjsfjdsf

  neyse çıktım, atladım bisikletime. çok hafif bi sızlama dışında ağrı yok, dedim heralde uyuşmuştur esas ağrı uyuşukluk geçince başlayacak. yıllar önce ortaokulda kulağımın üst kıkırdak kısmını deldirmiştim de haftalarca o kulağımın üstüne yatamamıştım acıdan. öyle bir ağrı bekliyordum, zerre ağrımadı. ilk günler burnuma hiç dokunmadım, ne olur ne olmaz diye su bile değdirmedim. sadece günde bikaç kere aldığım bakım kremini kullandım. hala kremi kullanıyorum, ağrı falan katiyen yok, hatta piercingin varlığını hissetmiyorum bile. burnum çok küçük ve çok düzgün olmamasına rağmen çevremdekiler de beğendi. en önemlisi de ben beğendim.

  velhasılı biraz acılı başlamasına rağmen sonu iyi bitti. aynaya baktıkça mutlu oluyorum süslüler, sizin de düşünüp düşünüp denemekten çekindiğiniz şeyler varsa daha fazla düşünmeyin yaptırın. hayat çok istediğimiz şeyleri ertelemek için çok kısa.

  25 eylül 2016 02:03

  3. 2 gün önce yaptırdığım ilk piercingim. tamamen plansız bir günde arkadaşımla birlikte kendimizi dövmeci & piercingcide bulduk. O nostril ve göbek piercingi yaptırdı bende septum. Öncelikle, konuyla alakalı birçok video ve yazı okumama rağmen piercingciyi bayağı sorularımla yordum. Çünkü en büyük endişem kıkırdağımın delinmesiydi ki bu piercing kıkırdağın altında kalan etin gelinmesiyle uygulanıyor. Neyse ki piercingi yapan görevli bayağı içimi rahatlattı. ağırı eşiği yüksek bir insan olarak ağrı derecesini 10 üzerinden 2 olduğunu söyleyebilirim. Ağrıdan çok birisinin burnumun içine bir şey yapma hissinde beni rahatsız etti ve bu nedenle gözlerim doldu.

  Piercing sonrası bakım için sabah ve akşam olmak üzere 2 kez tuzlu su uygulaması yapıyorum.

  Bu arada şu an taktığım piercing at nalı şeklinde olduğu için gayet kolay bir şekilde içine çevirip saklayabiliyorum.

  21 mart 2017 01:18


  4. 3 gün önce yaptırdığım piercing. iki kez deldi adam çünkü ilk deldiği yamuk oldu ve aynı acıyı iki kez yaşadım. gerçekten çok acıdı, ilk başta bi bağırdım sonra gözlerimden yaşlar geldi zaten. ama çok beğendim, çok güzel olduğunu düşünüyorum. deniz tuzlu burun spreyini deliğe sıkmamı önerdiler, normal bir burun spreyi kullanıyorum şu an herhangi bir sıkıntı yok.

  22 ekim 2018 11:57

  5. septumumun iki kere delinmesi sonucu sahip olduğum piercing. öncelikle merak edenler için söyleyeyim, kesinlikle acımıyor, inanılmaz kolay iyileşiyor, şimdiye kadar yaptırdığım piercingler içinde (nasal ve kulak sarmalı) bakımı en rahat olanı bu.

  ilk deldirdiğimde burnumu delen arkadaş korktuğumu zannedip alelacele aldı beni içeri, zart diye de deldi burnumu. çalıştığım yerde izin verilmeyeceğini düşündüğüm için nasıl saklayacağıma dair sorular sormuştum. piercingci arkadaş da bana sağ olsun en büyük boy piercingi uygun gördü, içeri rahat çevirebileyim diye, bir de deldikten sonra ucunu genişletti ki aman aman. bütün işlemler bittiğinde aynaya baktım ve "ama bu yamukk!!!!" diye çığlık attım. bir hafta sızladı o burun. dokunamadım. tekrar gittim, başka bir arkadaş piercingin yamuk olduğunu onayladı ve çıkarttık. bana bir hafta bekledikten sonra tekrar gelmemi söyledi ve ben kafamda şüpheler ile tekrar gittim. ikinci kez delinen piercing hiç acımadığı gibi aşırı düzgün duruyordu. iyileşmesi inanılmaz kısa sürdü. işyerinde de hiç sorun olmadı. insanlar ilk başta biraz yadırgadılar, ama şimdi hiç çevirmiyorum yukarı, kimse de laf etmiyor. bendeki circular barbell denilen, annemin at nalı olarak tabir ettiği bir model. ilk başta titanyum kullanıyordum, iyileşme dönemi için en sağlıklı piercing olduğu söyleniyor. rengi biraz koyu, griye kaçıyor. ben yeterince iyileştiğine kanaat getirdikten sonra cerrahi çelik piercinge geçtim. rengi daha açık, model daha küçük, bence çok tatlı duruyor. bulduğumda kesinlikle deneyeceğim model ise septum clicker olarak geçen halkalar. bulması biraz zor, ama kesinlikle denemek istiyorum.

  bu piercingi yaptırmayı düşünenlere naçizane önerim yaptıracakları yeri iyi seçmeleri. bir de deldirmeden önce kesinlikle piercingi yapacak kişiyle konuşup en azından nasıl ve nereden deleceklerini göstermelerini istemeleri. benim yanımda piercing yaptıran kızın burnuna keçeli kalemle nereyi deleceklerini gösterdiler mesela, benimkini bam bam deldiler direkt. ilk piercing için titanyum tavsiye ediliyor, cerrahi çelik de kabul edilebilir bir madde. ancak gümüş ve altından iyileşme döneminde uzak durulması gerekiyor. deldirdikten sonra 2 ay piercinginizi hiç değiştirmemeniz gerekiyor. iyileşmesi için verilen standart süre o. benimki çok daha çabuk iyileşti, sorunsuz değiştirdim, ama kesinlike hareket ettirdiğinizde acımayacak hale gelmesi gerek piercingin, rahatça çevirebilmeniz, sağa sola oynatabilmeniz gerekiyor. bir de çok zor olacak, ama dokunmamaya çalışın. sık sık temizleyin. merak etmeyin, bu piercingi yaptırdıktan sonra da burnunuzu sümkürebiliyorsunuz gayet :) son olarak, saklamak isteyenler kolaylıkla yukarı doğru çevirebilir. ben düzgün delinen ilk piercingimi acısız yukarı doğru çevirebiliyordum. piercingi yapan arkadaş sakın yapma, çok kötü olur dedi ama uzun süre araştırdım, herhangi bir kötü yorumda bulunulmamış konuyla ilgili. benim de bir şikayetim olmadı. hatta piercinge sürekli eliniz gitmeyeceği için daha sağlıklı ve hızlı bile iyileşebilir.

  4 ocak 2019 17:09

  6. vücudumdan bir parça gibi hissettiğim ve kendim deldiğim piercing. çok hızlı iyileşiyor ve çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum. şöyle ki çekirdek ailem dışında, geniş ailemdeki kimse piercingim olduğunu bilmiyor. akrabalık ilişkileri bakımından çok içli dışlı olunan bir ailedeyim ve aykırı sayılacak piercingimden dolayı çok fazla tepki göreceğim, hatta bu sebeple damgalanacağım bir durumda kalmam işten bile olmaz. ama bu piercing, sahip olan insanın iyiliğine önem verdiği için ters çevrilip sanki hiç olmamış gibi davranmanıza izin veriyor.

  piercingimi çok seviyorum, insanlar da çok seviyorlar. hiç olumsuz yorum almadım. bazı farklı görüşte olduğumuz arkadaşlarım başta garipsemiş olsalar da sonrasında benimsediler ve güzel bile bulanlar oldu.

  orta yaş ve üstü kesim tarafından yüzüme garip ifadelerle bakıldığı oluyor. senin gibi hanım hanımcık bir kıza yakışmış mı denebiliyor yine aynı kesim tarafından. annemle pazara gittiğim bir gün tanıdığı bir pazarcı “senin gibi bir hanımefendinin böyle bir kızı olduğunu düşünmezdim.” tarzı hadsiz bir yorum yapmıştı da annem ağzının payını vermişti, kadın bile öyle benimsedi ki.(gizlinot: deldirme işlemine aşırı karşıydı ve asla izin vermeyeceğini söyler dururdu)

  gariptir ki yine septum piercingim sayesinde bir çok insanla tanıştım.(gizlinot: hayır ne alaka ama bu dediğim gerçekten oldu.)

  8 mm halka, at nalı denilen iki ucu toplu, halkanın üzerinde sadece bir tane top bulunan uçları top üzerinde birleşen modellerden kullandım. en severek kullandığım klasik iki toplu olan.

  taktığınız boyutun burnunuzun büyüklüğüne ve yüzünüze uygun olması çok önemli. orantılı durmalı, uçları toplu olanın topları arasındaki mesafe bile görünüşü çok etkiliyor bana göre. doğru boyut seçimi olumsuz yorumları minimuma indiriyor. iyi seçmeli veya delim işlemini yapan kişiden görüş alınmalı.

  son olarak kimsenin söylemediği bir şey söyleyeyim: piercing oynadıkça burnunuza garip bir koku geliyor. kulak küpesi kokusunu biliyorsunuzdur, böyle garip bir kokusu olur küpe çıkartıp taktığınızda, elinize ve küpeye geçer. hah o koku burnumuza taktığımız küpede de oluyor ve kulaktakini görmezden gelebiliyor olsak da bu naklen yayın yapıyor koku reseptörlerine. koku, piercing deliği iyileştikten sonra ortaya çıkıyor. iyileşmeden önce piercing kabuklandığı için dönmüyor. oynamadığı için koku da olmuyor. ilk iyileştiği zamanlar piercingi elimle döndürmeyi seviyordum ki hala da çok sık yaparım. elimi burnuma yaklaştırdığımda garip bir koku gelirdi. ilk defa karşılaştığım için böyle bir şeyle ellerimi koklatırdım insanlara “yav elim mi kokuyor ayak gibi” diye sorardım. ama hayır arkadaşlar o septum deliğinden geliyor. tek olumsuz demeyeyim de, garip yönü bu sanırım. 

  9 ocak 2019 00:16 4 mart 2019 21:39

  7. Dün bakırköyde deldirdiğim piercing

  Öncelikle iğne korkum olduğunu söyleyeyim. Kan aldırırken bile bakamam kötü olurum yani ve canım da çok kolay yanar. Bundan önce iki adet helix deldirdim ve iki kulak mememde de üçer delik var, helixleri bir hata yapıp tabancayla deldirdim ancak ona rağmen acımamıştı, kulak memesi zaten acıtmıyor. Elim ayağım titreye titreye gittim septum için yani dövmeciye girdiğim anda yüzümün rengi attı kendimden geçecek gibi oldum korkudan. Oradaki çalışanlara acır mı diye sorduğumda da acır cevabını alınca korkum katlandı tabi. Ama çok rahatlıkla söyleyebilirim ki hiç acımadı. Hatta kıkırdak daha çok acıttı bile diyebilirim. Daha bir gün olduğu için iyilşeme süreci hakkında bir şey diyemem ama şuan biraz ağrıyor, deldirdiğim kişi de söylemişti zaten 3-5 gün ağrımasının normal olduğunu. Rahatladım yani görüntüsünü de beğendim mutluyum.

  3 şubat 2019 15:14