yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Bana göre kullanılması en havalı olan cilt bakım ürünü. Adından ötürü olsa gerek. Lakin 20 yaşındayım serum kullanmak gerekli mi yoksa 25-30 yaşından sonra mı kullanmak lazım hiçbir fikrim yok. Mesela bobbi brown online sitesinden bir tane serum hediye etmiş onu kullanıyorum aslında hoşuma da gitti ama işte ne kadar gerekli, cildi daha çok yorar mıyım endişelerim var

  25 nisan 2015 10:56

  2. Belli bir yaştan sonra serumların gerekliliğine inanıyorum 28-30 arası kullanmaya başlamıştım bir dönem ara verdim son 5 yıldır tekrar başladım. hyalüronik asit serumlarını tercih ediyorum cildin elastikiyetini korumasına yardımcı olduğunu bizzat gözlemledim kendimde. vitamin veya antiaging serumlar için aynı şeyi söyleyemem çünkü tercih etmedim ama bir dönem skinceuticals serum 10 kullanıp çok da faydasını görmemiştim gerçi o zaten ileriye yatırım amaçlı olup birebir etkisini gösteren nitelikte değildi ama b5 vazgeçilmezimdir.

  25 nisan 2015 23:44

  3. erken yaşta gerekmeyen, 30 yaş civarı başlamak gereken cilt bakım ürünü. birkaç yıldır estee lauder advanced night serum kullanıp çok memnun olan biriyim. bana ve kullanan tanıdığım herkese de iyi gelen bir serum. cildi dinlenmiş gösteriyor, uzun vadede de iyi geliyor.

  29 haziran 2015 13:42


  4. kendi serumumu kendim yaptığım üründür. şöyle ki; içimde küçük bir Derya Baykal barındırdığımdan mütevellit piyasada nam salmış birkaç serumun içeriğine baktım. Öncelikle baz yağ olarak (ya da sabit) badem yağı ve skualen kullandım. Sonra cilt tipime göre (kuruya dönük karma ve nemsiz) uçucu yağları ekledim. Onlar da şunlar; nar çekirdeği yağı, kara üzüm çekirdeği yağı, lavanta yağı, kuşburnu çekirdeği yağı, sarı kantaron yağı ve avokado yağı. Hepsini doa kozmetikten tedarik ettim. Uçucu yağları genelde 30 damla olarak kattım ama lavantayı biraz daha az kattım .çok keskin bir kokusu var ve yanma yapabilir gibi de geldi ondan yani. Henüz 3-4 gündür temizlenmiş cildime gece yatmadan önce kullanıyorum. Zaten bence zeytinyağı sürüp yatsak da iyi geleceğini düşündüğümden bunlarla birlikte bir aydınlanma, bir toparlanma gözlemledim. Plasebo etkisini de yok saymamak gerek tabi. Umarım uzun vadede göz çevresinde yağ bezesi yapmaz. Bi ara eczaneye uğrayabilirsem E vitamini de alıp ekleyeceğim. Üstelik sürüldüğünde doğal bri şey yapıyorum düşüncesinin verdiği psikolojik rahatlama da cabası. Bunların hepsini toplamda sanırım 80 liraya mal ettim ben ki 30 ml lik bir cam şişe için bittikçe 4-5 şişe daha çıkarırım diye düşünüyorum. Arap yağı bol bulmuş hesabı da uygularken elllerime fln da sürüyorum. Bu arada yaşım 28 ve bence her yaştan insanın kullanabileceği şeyler serumlar. Kardeşim 21 yaşında ve ben ona da haftada 1-2 kez sürüver şundan diyorum ki bence iyi de yapıyorum.

  16 eylül 2015 14:08

  5. Gereksiz seruma örnek ---> (link: http://www.suslusozluk.net/b/kiehl%27s-hydro-plumping-re-texturizing-serum-concentrate Kiehl's Hydro plumping re -texturizing serum concentrate)

  6 kasım 2015 01:38

  6. su bazlı nemlendirici bir serumu, nemlendirici yerine makyaj altına kullanmayı tercih ediyorum. özellikle yağlı ciltli arkadaşlar için daha iyi olabilir.

  6 kasım 2015 23:10

  7. bazı girdilerde kullanılan serumların ciltte leke yaptığı gibi şeyler okudum.o yüzden küçük bir hatırlatma yapmak isterim;serumların içeriğine ve hangi vitaminlerin olduğuna mutlaka bakın.çünkü içinde c vitamini olan bir serumu gündüz kullanırsanız ciltte lekelenmeler yapacaktır.c vitamini güneş ışığı görürse ciltte leke yapıyor.gece yatmadan önce kullanması gerektiğini söylemişti doktorum.

  22 ağustos 2017 11:30


  8. içindeki aktif içeriklere rağmen gece gündüz kullandığım nane.

  c vitamini serumunu özellikle sabahları kullanıyorum, c vitamini beraber kullanıldığında güneş kreminin etkisini artırmakta; serbest radikallere karşı daha güçlü bir koruma elde ediliyor. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8869680

  c vitamini yahut aha gibi kimyasal eksfoliyant içeren ürünlerin -gün içi güneş kremi yeterli miktarda uygulanmadığı ve tekrarlanmadığı sürece- gece kullanımı da leke bırakabilir. zira doğru formüle edilmiş c vitamini ciltte 72 saat, aha'nın photosensitivity etkisi ise günlerce kalıyor. her yol güneş kremine çıkıyor yani, kullanılmadığı müddetçe gece sürdüğünüz serum da gündüz sürdüğünüz serum da leke bırakabilir. bu noktada kremin kullanım miktarı da önemli, 1.25 ml bazı güneş kremlerinde bir kiraz tanesine eşit olabiliyor; güneş kremi yüz nemlendiricisi ya da yüz bazı gibi kullanılabilecek bir şey değil eğer amaç lekelenmeyi maksimum düzeyde korumaksa. güneşin altında kalacağımı bildiğim günler bir kat güneş kremini sürdükten sonra 10-15 dakika bekleyip ikinci katı geçiyorum 1.25 ml sürdüğümden emin olabilmek için. kısacası elinizdeki 50 ml'lik güneş kremini 5 aydır her gün kullanıyorsanız ve hala yarısı duruyorsa "bu krem korumuyor." demeniz olası.

  sabah kullanılmaması gereken istisna içerik retinoik asit. ışık gördüğü anda işe yaramaz hale geliyor. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10326308

  22 ağustos 2017 16:42 22 ağustos 2017 16:44