yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • oylar (3)
  • medya (0)

  1. küçük bir şişeye veya kaseye yarı yarıya içme suyu ve sirke dökerek yapılabilecek ev yapımı tonik. düzenli kullanmadığım halde kullanımdan sonra etkisini fark edebiliyorum ben, mesela elimi yüzüme sürdüğümde daha pürüzsüz gelmesi, aynaya baktığımda daha parlak ve ışıltılı bir cilt görmem gibi. burada en önemli nokta muhakkak suyla seyreltilmesi. dalgınlıkla sirkeyi direkt pamuğa döküp yüzümü sildiğimde 5 dk sonrası korkunçtu. şöyle ki, öğle vakti güneşlenmişim gibi kızarmıştı yüzüm. 1 saat sonra kızarıklık geçti tabii, kalıcı bir sorun olmadı hiç.

  bu arada ben kemal kükrer'in organik elma sirkesini kullanıyorum, ne kadar organiktir orasını bilemem ama benim işime yaradı. ayrıca elma sirkesi yerine üzüm sirkesi olmuyor diye okumuştum, nedenini bilmiyorum.

  benim gibi kokusundan tiksiniyorsanız, yüzünüzde kaldığı müddetçe (gizlinot: ben max 15 dk tutuyorum ) burnunuzdan değil ağzınızdan nefes alabilirsiniz. sonrasında yüzünüzü temizleyicinizle de yıkayınca koku kalmıyor.

  (yazar: sutlukahve ) uktesi

  18 ağustos 2015 17:24 18 ağustos 2015 17:26

  2. Sirke kelimesini okuduğum an burnuma keskin bir koku geldi. İsterse beni angelina'ya döndürsün asla kullanamam :(

  18 ağustos 2015 19:43

  3. 1 yıl gibi bir süredir haftada 2-3 defa yüzüme uyguladığım doğal karışım toniktir. daha önce bahsedildiği gibi, organik sirke kullanmak yararı maksimize ediyor ve her kullanımda doğrusal bir artış şeklinde görebiliyorsunuz farkı. benim sirkemi anneciğim kendi elleriyle yaptığı için gönül rahatlığıyla kullanıyorum ama bilmeyenlere; http://www.suslusozluk.net/n/58838/ şurda bir arkadaş çok güzel açıklamış, tebrik ediyorum. yarı yarıya su ile seyrelterek kullanıp bir de cilt tipinize münhasır bekletme süresini keşfettiğiniz takdirde memnuniyeti garanti ediyorum. koku hassasiyeti olan arkadaşlara bu anlamda çok üzülüyorum ve anlamakta da hiç güçlük çekmiyorum çünkü benim de soğan, sarımsak, sirke, et, sakatat, balık gibi ürünlere belirli mesafeden fazla yaklaşma fobim vardı bir zaman önce. sonra dönüp baktım, hayvansal gıdalarla ilgili fikrim değişecek gibi değil ama soğan sarımsak sirke tam anlamıyla vücut direncinin baş destekçileri. şu genç yaşımda böyle büyük nefret beslersem bedenime nasıl doğru hizmeti sunarım dedim ve bu üçlüyle barıştım. sonuç olarak toleransınızı biraz yükseltmeye çalışırsanız olmayacak şey değil, zira bu sirke denen meret ciddili cilt dostu. hani doğal yağ kullanmalıyız bik bikçileri gibi içi boş konuşmuyorum çünkü daha önce de söylemiştim ne derece güvenilir olduklarını bilemiyoruz onların, tonla sahteciliği yapılıyor. ama bu sirke çok kolay ulaşılabilir, elde edilebilir bir yöntem ve bununla uğraşın sevgili süslüler. 1-2 defa uğraşıp dönüt aldığınızda hiç üşenmeyeceksiniz zaten. hatta böyle renkli iksir şişeleri edinip onlarda muhafaza edin, üstüne değişik ojelerle "sirkeli tonik <3" falan yazın :D ne biliyim belki gözünüze sevimli görünür de şu zavallı yararlı şeyin şansını arttırırsınız.

  6 temmuz 2016 02:16


  4. her zaman doğal yöntemleri daha doğru buluyorum. sadece sirke kokusuna katlanamadığım için uzun süre reddetmiştim. hani ateşlensem bile o sirkeli bez benden uzak olsun derdim. birkaç kere denedim yinede şu güzel cilt merakı işte. sivilcem çıktığı zaman bakteriler çoğalmasın cildime yayılmasın diye sürerdim. keşke en başlarda deneseymişim.

  6 temmuz 2016 19:27

  5. Maden suyuna 1/3 oranında katıp geceleri uyumadan önce siliyorum yüzümü yumuşacık yapıyo ve parlatıyo cildimi. izlerime de iyi geldiğini düşünüyorum. alkollü, içeriğinde milyon çeşit kimyasalları barındıran tonikler yerine bu en güzel ve temizi

  11 ağustos 2016 20:46 ed.13 ekim 2016 19:02

  6. yüzümde çok beyaz nokta var ve beni çok rahatsız ettiği için bulduğum her ürünü kullanıp cildime yapabileceğim ne kadar kötülük varsa hepsini yaptım son 6 ay içinde. en sonunda baktım ki azalacağına artıyor bu noktalar ve bayağı pütürlü bir yüzey oluşturuyor. ben de kullandığım tüm kozmetik malzemelerini bıraktım nemlendirici ve göz çevresi kremi hariç. yüzümü dove sabunla yıkıyorum ve 5 gündür de sirkeli suyu tonik olarak kullanıyorum. daha ilk kullanımda çok fark oldu cildimde. beyaz noktaları geçirmese de yüzümdeki o pütürlük %80 oranında azaldı. belki düzenli kullanımda geçirebilir de. cildim çok daha yumuşak ve sağlıklı bir şekilde parlıyor. sivilce lekelerini de geçirdiği söyleniyor ama henüz öyle bir etki göremedim kullandıkça editleyeceğim bu entryi.

  Bir şişenin 3te 1ine elma sirkesi, kalanına su koydum. makyajımı çıkarıp yüzümü yıkadıktan sonra pamuğa döküp cildimi siliyorum. Sonrasında da tekrar su ile yıkıyorum. bunu her gece yapıyorum.

  3 hafta sonra editi: ben bunu her gün düzenli kullandım. Beyaz noktalarımı azalttı, cildimi daha pürüzsüz yaptı. Normalde pek sivilce problemim yoktu ama 5 6 gün önce sivilcelenmeye başlayınca sirkeden mi diye şüphelenip kullanmaya ara verdim ve şuan yüzümde 5 tane bayağı ağrılı,iltihaplı ve büyük sivilceler var. Ablama da önermiştim o da 3 4 gün kullanıp bırakmış ve bıraktığında onun da ağrılı sivilceleri çıkmaya başlamış. Sebebinin sirke olduğunu düşündük. O yüzden yollarımızı ayırdık kendisiyle ama yalan yok küçük komedonlarım yok oldu. Fakat İddia edildiği gibi lekeleri düzeltme/cilt tonunu eşitleme konusunda bi etkisini göremedim.

  31 ekim 2016 15:32 19 kasım 2016 21:20

  7. 2 sene önce acayip heves edip kullanmaya başladığım ev yapımı güzellik ürünü. Benim cildim yağlanmaya meyilli, güzel bir nem veriyor ama benim cildim zaten çok yağlı olduğu için baya kötü bir duruma getirdi.

  31 ekim 2016 15:55


  8. (yazar: teletabiis)'in aksine benim yüzüme resmen berraklık getiriyo.Elma sirkesi zaten saç temizliğinde bile kullanılıyo.Ayrıca gözeneklerimi de sıkılaştırıyo gibi hissediyorum.Mesela gül suyu bende çok nemli bi his bırakıyo.Karma yağlı normal...tüm citlerin kullanabileceği bi tonik diye düşünüyorum.

  31 ekim 2016 18:06

  9. bir diğer hayal kırıklığımdır.

  burada görüp başlamıştım, haftada 3-4 kez olmak üzere 1 aydan uzun süre kullandım. ilk birkaç seferimi 1 ölçü sirke 1 ölçü su olarak denemiştim kızarıklık ve gerilme yapınca 3 su 1 sirke olarak devam ettim. hassasiyetler geçti ama bunca zaman yararından çok zararı oluyormuş bıraktıktan sonra farkettim. o dönem yüzümde hep renk eşitsizlikleri kızarıklıklar vardı. ağız çevremde sivilcemsi ama sivilce olmayan küçük kırmızı noktalar vs. bıraktım ve cilt kendine geldi resmen.

  22 kasım 2016 13:59

  10. bir hevesle yapıp kullanamadığım toniktir. 1'E-1 ve 3'e-1 oranında yaptım olmadı yanaklarım hep kızardı ama nasıl kızarma egzama gibi pul pul ve aşırı kuru. sonra gül suyuyla yapayım dedim yok yine olmadı yine kızarıklık bende bıraktım.

  22 kasım 2016 20:19