yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (5)
  • medya (2)

  1. some by mi isimli kore markasının 30 günde mucize yaratacağını iddia eden toniği.

  öncelikle 30 günde mucize bence çok riskli bir iddia. markaların bu şekilde isim, slogan kullanmaları bana çok itici gelir, bu toniği de bayağıdır mercek altına almıştım ama isminden ötürü boş bir ürün sanıp aşmayı ertelemiştim. geçtiğimiz gün merakıma yenik düşerek ve içeriğinin de baya iyi olduğunu düşünerek korendy’den indirimli fiyatı ile 149 liraya satın aldım. 

  tonik aha, bha ve pha içeriyor. farklı ailelerdeki asitlerin aynı formülasyonda kullanılmasından kaçınılması gerektiğini söyleyenler var ancak bu üründeki oranları oldukça düşük bu yüzden benim için bir sakıncası yoktu. aynı zamanda ilk sıralarda niacinamide, cadı fındığı ve çay ağacı yağı özleri içeriyor. 

  ilk izlenimim cildimi tahriş etmeyecek ve kurutmayacak bir tonik olduğu yönünde. baskın bi çay ağacı yağı kokusu var, sürdükten sonra hafif karıncalanma hissettim ama rahatsız edici boyutta değildi. bakalım, mucize beklentim yok ama olur da 30 güne iyi bir izlenim bırakırsa gelir burayı güncellerim.

  içerik listesini de ekliyorum. 

  ilgili medya:
  2
  28 mart 2019 19:45

  2. 3 haftadır sabah akşam kullandığım toniğim.Bugüne kadar kullandığım bütün toniklere bin basar, harikalar yarattığını söylemek için çok erken şuan ama 3 haftada gözeneklerimi azıcık da olsa sıkılaştırmayı başardı.Karma ciltli olduğum halde yüzümü yıkadıktan sonra gerim gerim geriliyorum ve bu toniği kullandığım an gerginlik geçiyor.İlk defa aynı anda nemlendiren bir tonik gördüm, kendisini çok sevdim uzun zaman kullanacağım gibi görünüyor.İçeriği de çok temiz ayrıca, bu içeriğe göre fiyatının çok yüksek olduğunu düşünmüyorum

  17 nisan 2019 20:59

  3. Some by mi'nin bu serisine bayılıyorum. Toner biraz hızlı tükeniyor bence ama çok etkili bir ürün. Set olarak cildime çok iyi geldi. Serinin diğer ürünleriyle kullamıyorum. Favorim %70 centella içerikli kremi. Gerçekten mucizeler yaratan ürün o. Tonik biraz ek bir adım gibi, emin değilim gerekliliğinden. Yine de tonik seven bir insansanız (sivilce/siyah nokta probleminiz varda özellikle) hoşunuza gidecektir. 

  7 mayıs 2020 10:23


  4. Sözlükte gözenekleri temiz ve ufak tutmak için anlatılan (gbkz: fiddy metodu) yapmak için aha bha içeren bir ürüne ihtiyacım var diye bu ürünü sipariş etmiştim. Üstelik yorumlarına da bakmamıştım. 2 hafta oldu sanıyorum aldığımdan beri. iki keredir fiddy metodu ile temizleme yaptım bu arada da düzenli olmaksızın bu toniği kullandım. yani sabah sürdüysem akşam sürmedim, bazı günler unuttum filan. ama bugün aynaya baktığımda gözeneklerim çok ama çok daha iyi durumdaydı. o açıdan ürünü çok sevdim. elimdeki kozmetikler azalınca set olarak sipariş vermeyi düşünüyorum.

  11 haziran 2020 15:48

  5

  5. hem aha hem bha kullanmak istediğim için iki ayrı ürün alıp haftanın belirli günlerinde kullanmaktansa asit kompleksi içeren tek bir ürün satın alıp günlük gece rutininde kullanmak istedim. benim cildimin bayıldığı çay ağacı yağı ve niacinamid de içerdiği için bu ürünü tercih etmek istedim. asit kullanma sebebim ise kapalı komedonlar ve sivilce izlerim. sivilce izlerimin sebebi de kapalı komedonlar aslında çünkü bu minik yavrular sivilce olunca izleri ömürlük oluyor. ben gece rutinimde her gün kullandım. 20-25. günlerimde kapalı komedonlarımın %80'i sivilce olup uç verdi. çok zorlu bir süreçti ama cildim çok çabuk toparladı. zaten sıkılacak düzeyde uç verdikleri için kapalı komedonların içi boşalmıştı. 1-2 tanesi kistik akne olduğu için onların izleri çok büyük kaldı. tabi ben bu süreçte toniğimi düzenli kullanmaya devam edip ek bir müdahelede bulunmadım. yeni oluşmuş izlerimde hızlı bir açılma gözlemledim ama tamamen geçme gibi bir durum söz konusu olmadı elbette. eski sivilce izlerimde de beni memnun edecek düzeyde açılma oldu. geri kalan komedonlarım ise elmacık kemikleri civarında minik minik olanlardı. onlar da pıtır pıtır çıkmaya devam ediyorlar zaten hâlâ. yani düşük yüzdeli asit içermesine rağmen bence gayet iyi iş çıkaran bir ürün ve tüm bunları yaparken tahrişe de yol açmıyor. son olarak cildinde herhangi bir kapalı komedon, sivilce problemi yaşamayan mat ciltlere de öneririm. çünkü çok doğal ve kalıcı bir parlaklık kazandırıyor cildinize. cildiniz kusursuzsa ama parlamasını da istiyorsanız kesinlikle sizi memnun edecek ürün bu. benim demirbaş asitli toniğim oldu. indirimlerde stokta olduğu sürece satın almaya devam ederim.

  1 şubat 18:17

  4

  6. Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Henüz cildimde bir değişim gözlemlemedim ve her gün kullanmakla ilgili tereddütlerim var cildim asitlere pek alışık değil çünkü. Ama içeriği çok tatlı o yüzden umudum var... bir ay bitsin before-after görseli koyarım. Sonraki ay alır mıyım bilmiyorum çünkü hem fiyatı çok pahalı hem de daha etkili bir toniğe geçmem daha iyi olabilir gibi geliyor.

  1 nisan 10:28

  2

  7. Kendisini tek bir kelimeyle tanımlamam gerekse o kelimenin "balon" olacağı kimyasal asit içeren kore menşeili tonik. Çisem Çakır bile gerçekten etkili olduğunu söyleyince satın aldım. Tabii ki 30 günde yüzümü bebek poposuna çevirmesini beklemiyordum ama en azından bi iki leke açsaydın be vicdansız. Gözle görünür bi etkisi pek olmadı bende anlayacağınız. Ne bir pürüz veya leke giderme ne aydınlatma... çok da şaşırdım herkesin bu kadar memnun kaldığı ürün benim yüzümde neden hiç işe yaramadı diye. Sonra boşa gitmesin diye kolumda ve sırtımda çıkan sivilcelere sürdüm bunu banyo sonrası. Bakın onlara iyi geldi diyebilirim ama 190 liraya tonik alıp sırta sürmek de ne bileyim...

  10 nisan 20:19