2 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

bir kedi sorusu acil            ?

herkese selam! arabanın kaputunda bir yavru kedi getirmişim eve kadar.  annem eve almıyor. ne yapabilirim? ekmekli sut verdim apartmanın bahçesinde su an. sizce bahçede besliyim mi? yoksa arayabileceğim bir yer var mi?

1. kedi ekmek süt yemez. süt içer de zararlı. bağırsakları bozulur, ishal olur, sindiremez. evde başka bir şey yoksa sulandırıp verin. yoğurt varsa onu verin. aç bitir salam varsa o da olur.

apartman bahçesi nasıl bilmek lazım. yola yakın mı, ezilme tehlikesi var mı? yönetimin bu konuda alınmış bir kararı var mı, komşularınız nasıl insanlar, sokakta oynayan çocukları eziyet edecek potansiyelde mi?

ben arka bahçede kedi besliyorum, dedenin biri kar yağarken bile gözünü açar açmaz onların mama su kabını atıyor mesela. hacıymış kendisi, çok vicdanlı eminim cennete en ön sıradan giriş yapacaktır.

kedi çok mu küçük? annesiz yaşayabilecek durumda mı? internetten yavru kedi gelişim aşamaları yazıp en azından tahmin edebilir misiniz kaç aylık olduğunu? eğer çok küçükse yalnız tuvaletini yapamayabilir, vücut ısısını koruyamayabilir. o zaman ne yaparsanız yapın yaşatamazsınız.

eğer kendi kendine yaşayabielcek gibiyse şimdilik dursun bahçede ve resimleriyle ilan açın sosyal medyada. umarım sahiplenen biri çıkar ve umarım onu arayan bir annesi yoktur şu an.

20 mayıs 15:36

2. kedilere süt vermeyin diye daha kaçıncı kez söylenecek acaba iyilik yaparken zarar veriyorsunuz.

eğer arabayı park ettiğiniz bir yerden sizinle geldiyse oraya dönüp bakının etrafa arayan bir annesi olabilir.

20 mayıs 16:05