233 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

evliyken baska birinden hoslanmak?

susluler 6 yillik cok guzel giden bir evliligim var. esimle cok mutluyuz, hatta o kadar birbirimize yetiyoruz ki cocuk yapma ihtiyaci dahi duymadik henuz. yine de bircok huzurlu beraberlikte oldugu gibi iliskimizde bazi seyler - ozellikle cinsellik - monotonlasti. ben bundan ozel olarak rahatsizlik bile duymuyordum aslinda, cunku esimle aramizda cok guclu bir sevgi bagi var. yalniz son birkac haftada olan bazi seyler sinirlerimi yipratti ve nasil bas edecegimi bilmiyorum. is yerine yeni gelen ve evli oldugumu bildigi halde maalesef benden cok etkilendigine emin oldugum bir adama karsi guclu bir cinsel cekim hissediyorum. ayni projede calisiyoruz ve en azindan onumuzdeki alti ay uzaklasma sansim yok. aramizda elbette hicbir sey olmadi ve olamaz da, ama ben bu engel olamadigim durumdan inanilmaz rahatsiz oluyorum, resmen elle tutulur manyetik bir cekim var aramizda. yanlislikla flort etmemek icin surekli kendimi kasiyorum. bir taraftan da elimde olmadan boyle hissettigim icin acaip sucluluk hissediyorum. ne yapacagim susluler? aranizda boyle bir sey yasayan var mi?

1. bir de bu aldatmaya girer mi sizce?

16 ekim 15:23

2. Öncelikle evliliğinize odaklanın, eşinizle konuşun, cinselliği canlandırmaya çalışın, gerekirse terapiye gidin birlikte. Baktınız olmuyor, iyice düşünüp taşınıp ya bu hayatı kabul edin ya da bitirin. Bitirmeden sakın karşı tarafla bir şey düşünmeyin. 

16 ekim 15:25

3. suçluluk duyun zaten. elle tutulur manyetik bir çekim falan filan ne ya var mı böyle bişey. yükselmiş olabilirim evet ama yani evlilik bu mu üstelik sevdiği bi eşi de varken insanın. çok üzüldüm eşinize. ben de evliyim mutluyum ve bazı sorunlar yaşadı diye eşimin böyle şeyler hissettiğini falan öğrensem mahvolurdum herhalde. ne yapacağım sorusunun cevabı da çok basit. ya uzak duracaksınız o kişinin yüzüne bile bakmayacaksınız duygularınızı bastıracaksınız ve kendinize çeki düzen vereceksiniz ya da eşinizden ayrılacaksınız. bi insana böyle şeyler yaşatmaya kimsenin hakkı yok. 

Ve evet bu duygusal da olsa aldatmadır herhangi bir şekilde 3. Kişi var bir yerlerde. Aldatma sadece elle tutulur manyetik bişey değil, insan fiziksel bi oluşumdan ibaret değil.

16 ekim 15:25


4. Eşinizle aranızda güçlü bir sevgi bağı olduğunu söylemişsiniz ama demek ki güçlü bir saygı bağı yok aranızda. En azından sizin tarafınızda. Yoksa başka bir insana böyle bir çekim duymazdınız. Bence yaptığınız kısmi olarak aldatmaya girer, evet. Ben bu tarz etkilenme, elektrik alma olaylarının sizin dışarıya algınız açık olduğu sürece gerçekleştiğini düşünüyorum. Yoksa kimsenin durduk yere, kendini başka erkeklere kapatmışken başka birinden çok etkilenebileceğini düşünmüyorum. 

16 ekim 15:27

5. İkinci anonim ne abarttın be!

16 ekim 15:27

6. Bunu erkek yazsa gelicek cevaplar ve tanımlamalar dilimin ucunda ama demiycem ya sjskndndd evli mutlu sorunsuz olsanız gözünüz ilk probleminizde dışarı kaymaz bence sorun eşinizde ya da evliliğinizde de değil bence. Temiz düşünce güzel ahlak diyorum her şeyden önce. 

16 ekim 15:28

7. Üçüncü demek istemiştim .d

16 ekim 15:28


8. Ben evli olduğunuzu bildiği halde size ilgisini belli eden erkeği ve sizin buna tepki vermek şöyle dursun karşılık vermenizi çok ahlaksızca buldum. Bir de öyle masumlaştırmaya çalışarak yazmışsınız ki sinirlerim yıprandı da öyle oldu, manyetik çekim var aramızda diye. Şunu söyleceğim yalnızca kendinizi kandırırsınız böyle. yaptığınız düpedüz aldatma. Eşiniz adına çok üzüldüm. 

16 ekim 15:32

9. 8. Anonim, evlenince ya da şimdi evliyseniz, o zaman eşiniz de koyverse böyle mi düşüneceksiniz? Nasıl bir insansınız, Allah sizin gibileri uzak tutsun benden

16 ekim 15:46

10. arkadaslar ben cinselligin monotonlasmasini bir sorun olarak bile gormuyorum. bu her iliskide en nihayetinde olacak seydir, kimse karsisindakine sonsuza kadar ilk gunku heyecani duymaz. mutlu evliligimi tehlikeye atacak kadar salak da degilim, bahsettigim tamamen cinsel cekim. karsimdaki adamla o kadar bir sey dusunmuyorum ki ben evliyken bana ilgisini belli edecek karakterde olmasi da umrumda degil. kimseye karsilik verdigim de yok, ben tamamen kendi icimde hissettigim ve evet bu yuzden sinirlerimin bozuldugu bir durumdan bahsediyorum. her onume gelenden de etkilenmiyorum ayrica, cogunlukla etrafimdaki erkeklerin farkinda bile degilim. hic mi uzun ve mutlu bir birliktelik icinde olup boyle bir sey tecrube eden yok gercekten?

16 ekim 15:47