yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. Mutsuz, cahil, kompleksli, megaloman ve benzeri kimselerden oluşan tiplerdir. Bunların içinde en sinir bozucu olanı kim derseniz hem megaloman hem mutsuz olanı derim. Çünkü mutsuz olan bir megaloman bütün heybeti ile karşısındakini ezerek konuşacak, en ufak söz söyleme hakkı bırakmayacaktır. Kendisini sürekli haklı çıkaracak bir şey mutlaka bulacak, herkesin kendisinden Özür dileyip yalvarmasını bekleyecektir. Onların enerjisi tüm gün üzerinize yapışıp kalabilir. Aman evlerden uzak dediğimdir.

  bir diğer tip ise aslında arıza çıkarmak istemeyen, tamamen sistemin dandikliğine söven kişilerdir. Örnek bir olay;

  Markette kasa sırasında beklemekteyim. Koskoca market ve toplam 11 kasası var. Akşam iş çıkışı ve herkes alacağını alıp eve gitmek istiyor. Açık olan kasa sayısı toplamda iki. Bu iki kasada kuyruk aldı başını gitti. Kimsenin ses ettiği yok. Bekle bekle.. en sonunda sıra bana gelmek üzereyken toplamda 11 kasa olduğunu ve neden sadece iki kasanın açık olduğunu, bu insanların bu kadar beklemek zorunda olmadığını vb şeyler söyledim. Herkes sus pus. Ve o an anladım bu insanların umurunda değildi. Ben Oradakiler için "sorunlu" bir tiptim. Çünkü herkes bunu normal karşılıyordu. Kimsenin sistem falan umurunda değildi. Kimse "neden" diye sormayı akıl edemiyordu. "Neden ?" "Neden insanlar için daha pratik bir yol varken yokuşa sürüyorsunuz?" "Neden o kadar cebinize para giriyorken burada çalışanın yeterince hakkını vermeyi geçtim 3. Veya 4. Kasayı açacak eleman bulundurmuyorsun?" "Neden bu para hırsı?" "Neden?" Bu daha uzayabilir ve ucu başka yerlere dokunabilir o yüzden kısa tutuyorum. Elbette neyin neden olduğunu ben de pek ala biliyordum ama buna ses çıkarmamazlık edemiyorum arkadaş. Bugün ben yarın başkası. Ben desem ne olur ki? Diye düşünmüyorum..

  Neden? Bu kelime benim hayatımı özetliyor.

  Zaman zaman sistemin dandikliği yüzünden söylendiğimde bana karşıdan hissettirilendir deyip noktayı koyuyorum.

  21 ağustos 2014 20:19 21 ağustos 2014 20:51

  2. (yazar: szentmou)nun (no: 0) nolu girdisindeki sorunlu müşteri benim.(gizlinot: swh)

  Watsonsta gerçekten alışveriş yapmak istediğim, hele rimmel'ın kate rujlarından bir kaç adet alacağım ama stantta hiç tester kalmamasıyla dumura uğradığım bir gündü. Görevli kadına "hiç tester kalmamış" dediğimde "evet" cevabını almamla çıldırdım tabi. "Olması lazım değil mi? Ben nasıl ruj alabilirim şu an kör gözüne? " dedim. "Yani, tabi" falan dedi. Hayır fazladan gelen testerları kendilerine aldıklarından kıllanıyorum zaten. Ben de oralarda bantlanmamış bir kaç ruj bulup açıp laps diye sürdüm elime. Tepkimi koydum. Sonra yakalandım. "Hanfendi onlar tester değil napıyosunuz, nasıl satılacak bunlar sonra?" Diye yedim zılgıtı. Şimdi de satılamıyor zaten sanki laf. "Ben nasıl alabilirim Rengi görmeden?" Dedim altta kalmamak için. Sonra triplendi sinirlendi bişeyler.

  Öyle bir hikaye yani. Bazen adamı sorunlu müşteri yapıyorlar bile bile. Watsonslar bu konuda inanılmaz eksik, hiç rimmmel london moisture renewların ve kate serisinin her testerınin yerli yerinde olduğu bir stant görmedim. Gene olsa gene yaparım diyorum o yüzden. Müstehak.(gizlinot: swh )

  21 ağustos 2014 20:32

  3. hani bazıları da sülalesine ve geldiği yere güvenir. yok şuralıyımdır buralıyımdır. böylelerine denk geldim ben de. yok şuralıyım ben. ben ne yapabilirm. sırada bekleyeceksin. ben nasıl bekliyorsam sen de bekleyeceksin. kimse kimseden üstün değil. isterse sülalen gelsin sana sıramı vermem. acelen olur söylersin. insanlık ölmedi. insanlarla uğraşmak sabır istiyor.

  21 ağustos 2014 20:46


  4. Tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan sorusunun başka versiyonu. Sinir bozucu çalışanlar yüzünden mi müşteriler sorunlu gibi görünüyor yoksa sorunlu müşteriler yüzünden mi çalışanlar sinir bozuyor bilinmez ama İki taraf da anlayıslı olursa sorun kalmaz. Müşteriler müşteriliğini çalışanlar çalışmasını bilsin tüm sıkıntı çözülsün

  21 ağustos 2014 22:07

  5. sen benim kim olduğumu biliyor musun ruh halini taşıyan, bir şeyler alacağı zaman karşısındakini kendi vereceği paraya muhtaç sayan, hep kendini haklı başkasını haksız gören, (link: http://tr.wikipedia.org/wiki/Empati empati) özürlü tüketici familyası.

  22 ağustos 2014 10:34

  6. aldığı ürün veya hizmet karşılığında ödediği para ile satış elemanını da hatta tüm firmayı satın aldığını sanan insan.

  22 ağustos 2014 10:40