yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (1)

  43. Son girdiye ek olarak daha önce kolajen takviyesi hakkındaki (gizlinot: aşağıdaki girdilerde bir süslü yazmış) çelişkili açıklamalarından beri takip etmediğim influencer eczacı.

  16 ekim 01:23

  42. bu dediğimi kanıtlayamam ama gördüğüme eminim çünkü şok olmuştum.

  lrp ilk serumunu (gizlinot: hyalüron olması lazım) piyasaya sunarken gamze hanım da bir yorum paylaşmıştı. sonuç olarak nemlendirme etkisi vermesi gereken bir ürünün içerik listesinin ikinci sırasında alkol denat olmasını saçma bulduğunu, ürünün bütün iyi özelliklerini bertaraf ettiğini yazmıştı. (gizlinot: başka şeyler de demiş olabilir ama benim aklımda en çok bu yer etti çünkü söz konusu madde cildimde iritasyona yol açıyor) ne oldu bilmiyorum, bir kaç gün sonra lrp'nin lansmanına konuşmacı olarak katıldı. o serumun üzerine de pozitif yorumlarla dolu bir gönderi hazırlayıp paylaşmış. o inceleme yazısı olan eski instagram postu da kuş olup uçmuş. dedim sana da ulaşmışlar gamze hanım (gizlinot: swh)

  15 ekim 16:22

  41. o kadar çok kolajen markası varken, eeose marka kolajenleri tavsiye etmesiyle gönderilerilerinin güvenirliğini sorgulamaya başlamamı sağlamıştır. Malesef güvendiğimiz hesaplar da bir süre sonra reklam çöplüğüne dönüyor .

  15 ekim 16:05 16 ekim 01:28


  40. Bir ara Allahın adini verdiği önerilerine güvenerek Dermoskin markasının her bir kremini 3'er 5'er ay sabah akşam ayrı rutinlerle son derece istikrarlı bir şekilde kullanıp, dünyanın parasını bir hiç uğruna heba etmiş olmamın ardından, demek ki Sosyaleczacı'da sıra Effectha markasını övmeye gelmiş. Dermoskin anlaşması bitti muhtemelen. Mesajlarla çeşitli problemlere 'dermoskin'in şu kremini mi, yoksa şu kremini mi kullanmaliyim' sorularına artık effectha ürünleri ile yanıt veriyor :) Tam bir 'her devrin adami'. Bir dönem yana yakıla Dermoskin övdü, geldi şimdi 'Dermoskin kullanmayın, Effectha kullanın' diyor. Effectha ürünlerini övdüğü postunu hikayeye eklemiş hemen. Zerre güven vermeyen, hep aynı markalar çevresinde dolaşan insan. Unfollow farz oldu.

  edit: sonraki girdileri de okuyunca, sağlık söz konusuyken yaptığından hiç utanmayan eczacı(?) arkadaş.

  14 ekim 23:45 16 ekim 00:03

  39. hakkında bir buçuk ay önce gayet olumlu bir girdi yazmış biri olarak, sonraki gönderilerinde önceden verdiği bilgilere pek uyuşmayan tavrını ben de fark ettim. kore menşeili cilt bakım ürünleriyle ilgili olarak geçmişte yazdığı bir gönderiye rastladığımda "salyangozların öldürülmesine değmez" gibi bir yorum yaptığını fark ettim. niçin eczacı ve araştırmacı birinden bu kadar bağnaz ve ezberci bir yorum geliyor? hâlbuki gerçek anlamda araştırsa salyangoz müsininin kore menşeili her cilt bakım ürününün istisnasız ana maddesi olmadığını görecek, oysa tenezzül bile etmemiş. kaldı ki ecza sektörü sanki çok hayvan dostu, argümanı buradan kurmaya ne gerek var? gülünç hakikaten. cosrx markasından gelen "salyangozlara zarar verilmemektedir" açıklaması var ayrıca, diğer markalardan ve bu açıklamanın güvenilirliğinden pek emin değilim. bir de bir marka bana on malzemeli içerik listesiyle etkili çözüm sunuyorsa neden eczacılarda satılan upuzun içerik listeli ürünlere güvenmeliyim? senelerce onları kullandım ama basit formülasyonlarda çözümü buldum. deneyimin hiç mi önemi yok? bu biraz da pazarlamacı kafası açıkçası. sonrasında satın almak için böbrek satmamız gereken ürünleri promote etmesinden de belli oluyor. niçin bir yüz mistine dünyanın parasını bayılayım acaba?

  19 aralık 2020 02:36 19 aralık 2020 02:37

  38. kolajen takviyeleri hakkındaki instagram paylaşımında elinde yumurtayla, takviye kullanmanın çok da gerekli olmadığını, aynı miktarda proteini 1 yumurta yiyerek de alabileceğimizi, vücutta işlevinin aynı olduğunu falan anlatmıştı. son postlarından birinde de eeose markasının kolajen takviyesini öve öve bitirememiş (ki takviyenin içinde başka bitkisel maddeler, vitaminler falan da var.) bu durum bende reklam hissi uyandırdı açıkçası. burada sosyalezcası şöyle güvenilir, böyle profesyonel diye anlatıldığı için şaşırdım. burada tekrar yazayım bu tarz takviyelerde özellikle biotin oranı çok yüksek oluyor ve bunun da bir takım istenmeyen sonuçları olabilir aman dikkat. (hayati sonuçlar değil elbette, yüzde tüylenme ve sivilce. ama güzelleşmek için içtiğiniz bir takviyeden istemeyeceğiniz sonuçlar.)

  genel olarak profilini incelediğimde kendi sattığı ürünlerin reklamını yapıyor veya reklamını yaptığı ürünleri satıyor gibi geldi. eczacıların da dermatolog yani uzman doktor gibi iddialı paylaşımlar yapmasını da anlamıyorum artık. anlattığı şeyler, cilt bakımına ilgisi olan herhangi birinin basit bir araştırmayla ulaşabileceği bilgiler. profilinde de "merdivenaltı" tabir edilen ürünler hariç tüm ürünleri övüyor. bilemiyorum.

  18 aralık 2020 21:52

  37. içerikleri hakkında verdiği detaylı bilgilerin yanında neredeyse, cildiyeciler de dâhil, kimsenin üstünde durmadığı yağlı ciltler için gündüz nemlendiricisi, seboreik dermatit gibi sorunları da önemseyen eczacı. ben buradaki birçok süslünün aksine biraz geç keşfettim kendisini. kafalarda hiçbir soru işareti bırakmadan açıklıyor, öğrendiğime çok memnun oldum. gündüz nemlendiricimi, anti-aging nemlendiricimi ve leke karşıtı serumumu bir sonraki alış verişlerde edinmek üzere not aldım bile.

  1 kasım 2020 15:09


  36. Çok bilgilendirici ve açıklayıcı paylaşımlar yapan eczacı bir blogger hanımefendi. Kendisinin tavsiyelerini uygulamaya çalışıyorum ve içerikleri okumak konusunda oldukça gelişme kaydettim. Fakat bir şey dikkatimi çekti ; bir postunda yağlı ciltlere tavsiye olarak squalaneden uzak durmaları gerektiğini, zaten cildin bu sebumu salgıladığını haliyle fazlasının sivilceye davetiye çıkaracağını belirtmiş. Fakat yakın zamanda yine yağlı ciltler için paylaştığı bir postta squalane kullanmak gerektiğini, çünkü cilde squalane verdiğimizde daha fazla sebum salgılamaya gerek duymayacağını ve dengeleneceğini yazmış.son zamanlarda gelişim kaydeden içerik okuma konusu da malesef bu tip kafa karışıklığına sebep oluyor. Bir ürün alırken çok ayrıntılı araştırma gerekiyor ve her kafadan bir ses çıkıyor malesef ve bugün iyi denilen içerik ertesi gün kötüleniyor.

  10 mayıs 2020 18:45 10 mayıs 2020 18:45

  35. Eğer bu hesabı seviyorsanız 'çisem çakır', 'bollove beauty', 'kozmetiknotları', 'kozmetikbilinci' hesaplarını da seversiniz.

  'eczabakım' dan ise nefret edersiniz çünkü sosyal eczacının postlarını uzun süre çaldı ve reklam yaptı.

  17 şubat 2020 11:20

  34. Meslektaşım olarak desteklediğim ve başarılı bulduğum bir blogger. Size tavsiye ettiği, ağzından çıkan her lafın arkasında aldığı eğitim ve bilgi birikimi var. Keşke “bakın şurda şu makalede okudum” deyip yalan yanlış ahkam kesen, hiçbir akademik eğitimi olmayan sözde her konuda uzman bloggerlar yerine daha çok sosyaleczacı gibi alanında uzman ve kalifiye kişilerin bilgilerinden yararlanılsa.

  1 aralık 2019 23:33