yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (2)

  1. Serinin 2005'de yayınlanan son filmi episode lll: revenge of the sith'den sonra bombayı patlatarak aralık 2015de vizyona giren son filmidir. Türkiye'de gösterime gireceği tarih belli olduktan sonra hayranları tarafından geri sayım yapılmıştır desem abartmış olmam. Mesela ben özellikle son zamanlarda gücün uyanmasına bir hafta kaldı, şaka maka yarın resmen güç uyanıyor diye dolanıyordum ortalıkta.

  Yeni filmde luke skywalker eğittiği padawanın (jedi olmadan önceki süreç) başarısızlığını kendi başarısızlığı kabul eder ve ortadan kaybolur. Karanlık tarafın yönettiği birinci düzen luke'u aramaktadır, çünkü luke yaşayan son jedi dır. Tabi direnişçiler karanlık tarafa boyun eğerler mi, alın size luke skywalker derler mi, onlarda o göz var mı? Tabiki de yok.

  Filmi heyecanla beklesem de kadro genelde yeni oyunculardan oluştuğu için içim biraz buruktu. Her eski karakterde eski bir arkadaşımı görmüş gibi sevindim. Sinemaya tek gitmiş olmasam yanımdakine bişe söylüyormuş edasıyla bir kaç yüksek sesli söylemde bulunurdum sevinçten ama insan yalnız gidince sus pus oturuyor:) bir de kadın jedi fikrini beğenmedim buraların bilinen ilk kadın jedi'ı benim aşkolsun yani, (link: http://www.suslusozluk.net/g/s%C3%BCsl%C3%BC-s%C3%B6zl%C3%BCk-itiraf/13187/ ben)dururken... (gizlinot: Swh)

  Şaka şaka rey'i çok beğendim, direnişçiler için umut vaadediyor. Aslan rey. Bir yerde de ağladım ama bunun detayını spoiler özel bölümünde vereceğim, filmi izlemeyi düşünenler uzak dursun lütfen.

  8. Filmin arasını çok açmasalar bari.

  (gbkz: Spoiler) (gbkz: dev gibi spoiler)

  Kylo ren'e acayip önyargılıydım, tam bir dart vader çakması gibi geliyordu ama amaçlanan o değil sanırım. Zaten zeki ama çalışmamış umut vaadeden jedi ışığı taşıyan rey'in karşısında bile duramadı. Dart vader mezarında ters döndü yeminle. Ama han solo'yu öldürerek dark side'a yakıştığını kanıtladı. O sahnede içim parçalandı, dağ gibi han solo...

  R2d2, 3pio hatta çok sevmediğim prenses leia ve luke skywalker'ı görünce bile mutlu oldum. Bu seri bambaşka bir şey gerçekten. İnsanların fanı oldukları kadar var. (Sanki ben değilmişim gibi)

  (gbkz: Spoiler)

  Edit: doldurmam için bu ukteyi veren (yazar: femme) ye teşekkürü borç bilirim =)

  20 aralık 2015 23:37 20 aralık 2015 23:38

  2. Star wars'un 2015 Aralık'da vizyona girmiş son filmi. Star wars: a new hope'un senaryosunu saçmalaştırıp üstüne bir de J.J Abrams'ın kolaya kaçmış yönetmenliğini ekleyince ortaya star wars: the force awakens çıkmış. Ulan tamam 1,2,3'te de hayal kırıklığına uğradık ama en azından lucas'ın yönetmenlğine saygı duyup kendimizi teselli etmiştik ama bu ne arkadaşım? Dandik bir aşk filmi çekmiyorsun star wars çekiyorsun (ne kadar senaryoyu gereksiz duygusallıklarla ve saçma bir aşk moduyla boğsan da) ne gerek vardı bu kadar yakın plana girip, filmin yarısını perdeyi kaplayan koca kafalarla geçirmeye? Filmin sonundaki savaş sahnelerine girmek bile istemiyorum kalbim sıkışıyor sayın süslüler.

  Ama ben bunun böyle olacağını biliyordum. Biliyordum da niye gittim? Çünkü içimde bir canavar var ve dürtüyor sayın süslüler yapacak birşey yok.

  2 ocak 2016 01:40

  3. erkek arkadaşımın bir kaç sahnesinde çalıştığı filmdir. (^_^)

  3 ocak 2016 01:23

  4. Jar jar binksin sith lordu olduğunu sananları gösteren film olmuştur (gizlinot: ahahshshe amk)

  3 ocak 2016 22:55

  5. Ben i oldurmeyerek yeni filmin habercisi olmustur. Yakinda oyuncak hikayesi 39 cikacagindan anlayabileceginiz gibi disney bi seylerin bokunu cikarmaya bayiliyor.

  4 ocak 2016 00:17

  6. her ne kadar new hope'a benziyor olsa da sırf başlangıçtaki o özetin aktığı sahne ve giriş müziği hatrına şukuyu verdiğim film olmuştur.

  --- s p o i l e r ----

  kylo ren atanamamış profesor snape'e benzemiş, kendine örnek olarak dark side'a geçse de içinde hep bir aydınlık taşıyan, ölürken tekrar light side'a geçen dedesi darth vader'ı örnek alıp babası han solo'yu öldürmesi ne kadar tutarsız bir kötü olduğunun göstergesi. anakin skywalker kalbimizde bir numarayken sevmedim seni kylo.

  rey, ki bence o da bir skywalker, gizemli ve izlemesi zevkli bir karakter olacağa benziyor. ben kendisinden bir luke'un kızı olma durumu bekliyorum ama hadi bakalım. keşke bu filmde duyduğumuz yoda ve obi van seslerine bir de anakin eklenseymiş de rey aracılığıyla onunla da hasret giderseymişiz.

  finn, seni hiç sevmedim, sıkıcı ve gereksiz, komedi kontenjanından gelme. umarım aşk ilişkisine dönmez.

  --- s p o i l e r ----

  4 ocak 2016 00:25