yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (313)
  • oylar (92)
  • medya (4)

  1. bir bebek poposu kremi.

  daha başka nasıl tanım yaparım bilemedim. o yüzden bebek poposu kremi. cildimizin en çok olmasını istediğimiz hali de o ya neyse.

  efendime söyliyim, bugünlerde popülerleşti bu da. aldı başını gitti. size kadar gelmediyse hemen duyurayım istedim. bi' arkadaşımın yüzündeki bi kaç akne/ sivilce için doktora gitmesiyle başladı bu sudo maceramız. doktoru kendisine bir süre yüzüne hiç bir makyaj ürünü kullanmamasını, sadece gözüne makyaj yapmasını ve her gün bu kremi sürmesini söylemiş. sivilceleri iz bırakmadan öldürdüğü gibi cildi aşırı yumuşaklı, izsiz bi hale getiriyor.

  he ben şimdi bunu dedim diye ilk 3 günde aşırı değişimler beklemeyin. ama her gece yüzünüze sürün uyuyun. önce temizleyin, sonra bunu sürün. bütün suratı akne dolu, ergenlikteki kardeşimde uyguladık, kendisini 15 20 gün belki bir ay kadar görmedim, döndüğümde cildi düzelmişti bildiğiniz.

  her derde deva, her şey sudokremle çözülecek bu hayatta, buna inancım sonsuz artık.

  hıı, eczanelerden bulabiliriz bunu, 20 tl kadar, kocaman bi kutuda.

  19 ocak 2014 03:03

  2. aslen pişik kremidir.

  bir çok pişik kremi gibi sudocrem de cilt bakımında oldukça seviliyor. fakat kullanırken dikkatli olmakta fayda var.

  Doktorumun söylediğine göre bütün cilde uygulandığında sivilceyi kontrol etmek yerine sivilce çıkmasına neden olabiliyor. Zira pişik kremi olmasından kaynaklı ağır bir yapıya sahip. Ama bu her cilt için geçerli değil. Daha çok yağlı ve yağlıya dönük ciltler için söz konusu.

  Peki yağlı ciltler kullanmamalı mı? Hayır, kullanabilirler. Ama sivilce üzerine lokal olarak uygulayarak. Çünkü bu şekilde tüm cilde yayıldığındaki gibi cildin yağ nem dengesini bozmuyor ve sivilceleri kurutuyormuş.

  Dermataloğumdan onaylı.

  25 ocak 2014 13:59

  3. eğer hassas bir cildiniz varsa ve epilasyon sonrasında bacaklarınızda oluşan kırmızılık uzun süre gitmiyorsa kullanabileceğiniz krem. hem asıl işlevi pişik tedavisi olması nedeniyle ciltteki gergin ve huzursuz hissi çok kısa bir sürede alıyor hem de görünümü iyileştirme etkisi yüksek. zaman zaman yüzümde çıkan sivilcelere de uygulayıp 1-2 akşamda sönmelerini sağlamak amacıyla da kullanıyorum. ancak tüm yüzü kaplamak karma ve yağlı ciltlerde sivilce oluşumuna da neden olabilir çünkü oldukça yağlı ve kıvamlı bir yapısı var.

  5 şubat 2014 16:36


  4. karma yağlı bir cilt olarak; tüm yüze üst üste 4 gün yatmadan önce sürdüm haftasında çene bölgemde yeni beyaz noktalarım -komedonlar- oluştu.

  tüm yüze sürülmemesi gerektiğini görmemle birlikte verdiği yenilenme tazelenme hissini çok sevdim.

  haftada 1 şöyle ortaya karışık sürmeye karar verdim.

  13 şubat 2014 11:12

  5. Aldık efenim bunuda aldık. Sivilce lekesine iyi gelir dediler aldık. Faydasını göremedik henüz. (Leke için tabii)

  20 şubat 2014 04:02

  6. Aslında bir pişik kremidir. Ama biz her türlü kremden medet uman güruh:) bunuda yüzümüze sürdük. Sürdükte ne oldu?

  Harika oldu. Benim cildim karma, ama akıllara zarar bir karma, yanaklarım yıllarca yağlı cilt ürünleri kullandığım için kuru nemsiz ve kızarık, ama burnum ve çenem resmen yağda yumurta:) ama yine nemsiz, gergin hissediyorum çoğu zaman.

  Bunun çaresi en az 300 tl verilecek kremlerde yatıyor dediler, aldık. Loccitane, nuxe, bioderma, avene hepsini denedim ama hiç biri kalıcı sonuç yaratmadı.

  Adı üstünde pişik kremi, hem iyileştiriyor hemde düzenli kullanımda cilt bariyerini güçlendiriyor, buda nem kaybını, mikrop-bakteri alımını falan engelliyor.

  Gece yatarken temiz cildime yanaklarıma bolca, çene ve alnıma daha az sürüp yatıyorum, sabah bebek poposu:)

  yani çare sudokrem.

  5 mart 2014 11:58

  7. Ben bu kreme daha önce yazdığım yazıyla çok haksızlık etmişim. bugün beni çok şaşırttı.

  Sol yanağımdaki sivilce patlamasından dolayı oluşan kan kırmızı görüntüyü 2 saat içinde o kadar çok hafifletti ki inanamıyorum. Göz kapağımda kızarıklıklar vardı hafifledi.

  Bu gece kesinlikle sürüp yatıyorum. Ve elimin altından asla eksik etmeyeceğim bir krem oldu.

  Kızarıklık sorununda kesinlikle etkili... Düzenli kullanmaya devam edeceğim.

  16 mart 2014 20:36 ed.26 haziran 2015 17:59


  8. aslında pişik kremi olan son zamanlarda her derde deva gösterilen krem. çok yoğun kıvamı var neredeyse katı denecek şekilde ve bembeyazdır. sivilceye ve sivilce lekelerine iyi geldiği söyleniyor. kıvamı yoğun olduğu için dağıtması hayli zor. ben sivilceler üzerindeki etkisini bilemiyorum, o yönde pek denemedim. ama bembeyaz bir kremi sürünce sivilcenin kırmızı görüntüsünü alması normal diye düşünüyorum.

  bu kremi gül yağı ile karıştırıp haftada 1 maske yaparak kullandım bir dönem. maske sonrası hafif beyazlamış, aydınlık ve pürüzleri azalmış bir görüntü çıkıyor. bana göre çok ahım şahım bir krem değil.

  23 mayıs 2014 13:56 23 mayıs 2014 13:57

  9. Kuru cildimde düzenli olarak devam eden alın, çene ve yanaklarımda (yüzüm işte heh) bulunan kızarıklıklara ve sivilcelere hem maske niyetine dağıtmadan kalıp şeklinde sürüp kullanıyorum hem de banyo sonrası günlük yüz nemlendiricimi iyice yedirdikten sonra yüzüme sudocremi daha hafif bir şekilde sürüp uyuyorum sabah uyandığımda çok güzel bir cilde sahip olmuş oluyorum. Çok seviyorum kendisini sürekli kullanıyorum.

  23 mayıs 2014 15:57 23 mayıs 2014 16:40

  10. bir ara sivilce lekeleriyle kafayı bozmuştum internette ufak bir araştırma sonucu pişik kremlerinin bu lekelere iyi geldiğini okudum.bu konuda oldukça başarılı ve öve öve bitirilemeyen sudocrem adlı pişik kremini aldım.ama sonuç hüsran lekelere falan iyi geldiği yok sadece çok güzel nemlendiriyor ve yüzünüzü bebek poposu gibi yapıyor.

  16 haziran 2014 11:11