yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (1)

  1. bir kristal markası. ayrıca bir kristal kesim şekli falan sanırım, nerde ışıl ışıl kristal kullanılsa swarovski diyorlar. (link: http://www.swarovski.com/Web_AA/en/index web)

  12 aralık 2014 01:25

  2. şimdiye kadar aldığım en kıymetli hediyem Melancholy Pendant Swarovski kolyem

  tabii ki kıymeti swarovski oluşunda değil, kimden geldiğinde ❤️

  12 aralık 2014 11:06 12 aralık 2014 11:25

  3. Swarovski, 1895'te, Daniel Swarovski tarafından kurulmuş. Kristal taşı 'Swarovski' olarak tanımamızda ki en büyük etken olan bu markanın en önemli özelliği, küçük kristalleri pürüzsüz ve sert kıvrımlarla kesmesiymiş. Bunun sayesinde kristal, bir pırlanta kadar parlak bir görünüme sahip oluyormuş.

  13 ocak 2015 20:53


  4. başlarda "kristale bu kadar para vermeye ne gerek var" diyordum ama o kadar güzel duruyor ki, kalbimi kaptırdım swarovksi'ye. pırlantaya kıyasla çok çok uygun fiyatları var ama aynı oranda zarif, ışıl ışıl ve kaliteli. hele viyana'daki o birkaç katlı mağazasına aklım gitmişti.

  6 temmuz 2015 22:44

  5. Genel yaklaşımım "yea altın değil pırlanta değil niye bu kadar para veriyoruz" iken sevgilimin doğumgünümde aşdığı kolyeyle tamamen markaya bakış açım değişti. Yani ürün kalitesi bir yana bir markada satış sonrası hizmetler bu kadar mı iyi olur.

  Kolyemin ilk senesi dolmamıştı. 1 taşı düşmüştü. Gittim hemen sıfırıyla değiştirdiler. Bir kaç ay sonra tekrar aynı sorunu yaşayıp gittiğimde kreasyon değiştiğinden benim kolyemden yoktu. İstediğim herhangi bir ürünü alabileceğimi söylediler.

  Yani 10 sene sonra da gitsem bunun taşı düştü diye, yine olumlu cevap alacağımı düşünüyorum. Bir marka bu kadar malının arkasında durabilir. Evet ekstrem kaliteli ürünler değiller, üründen ziyade markaya para veriyoruz ama hakediyorlar.

  Bakalım saatimin derisinde de ufak deformasyonlar oldu. Onunla da bu kadar ilgilenirlerse benim için ömürlük markalardan biri olacaktır.

  9 mart 2016 03:22

  6. bütün tasarımlarına bayılmamakla birlikte mağazaya her girişimde kendi zevkime hitap eden parçalar bulabildiğim bir çok defa alışveriş yaptığım marka:) asıl değinmek istediğim nokta, satış sorumlularının tatlı dilli güler yüzlü halleri ürünü satana kadar değil. kesinlikle sattıkları ürünün sonuna kadar arkasında duruyorlar. örnek vermek gerekirse yüzüğümün taşı düşmüştü ve ben faturamı kutusunu vs her şeyimi yanıma alarak satın aldığım şubesine değil de başka bir şubesine gittim. satış sorumlusu bana ürünün taşının nasıl düştüğünü, ne zaman aldığımı, kullanıcı hatası olup olmadığını bile sormadan (gizlinot: hiç abartmıyorum) 1 dakika içince ürünün yenisini verdi. mağazada en fazla 2-3 dakika bulundum, o da fatura işlemi ve yüzüğün yenisinin getilmesi için geçen süreydi. (gizlinot: bahsettiğim yüzük dışında hiç bir ürünümde sıkıntı yaşamadım, hepsini senelerdir severek kullanıyorum)

  bence bir markanın kalitesi ürününü sattıktan sonra anlaşılır.

  9 mart 2016 16:26

  7. geçenlerde bi bloggerın swarovski tek taşı olay olmuştu. tabi bu tepkileri almasında kızın genel olarak takındığı tavrın büyük etkisi vardı zira kendisi zaten bu tavrıyla meşhur oldu diyebiliriz. (gizlinot: beauty gore the ladylicious dan bahsediyorum tabiki)

  şimdi onun tavrını bi kenara bırakalım da. ben de ciddi ciddi o özel gün geldiğinde gerçek bir pırlanta yerine böyle imitasyon bi yüzük istiyorum sanırım. tek taşları çok beğeniyorum çok şık buluyorum ama diğer yandan parmağıma gerçek bir pırlanta takmayı da istemiyorum. tamamen vazgeçmektense onun yerine koyulabilir bir alternatif benim için.

  9 mart 2016 16:44


  8. adını görünce bile içim gıcıklanan mücevher/kristal markası. sanırım biraz duygusal anlamlar ve anılar yüklediğim için. marka algısı böyle bir şey işte, seviyoruz!

  9 mart 2016 17:55

  9. Anahtar kolyeleri çok çok çok zarif duruyor. Malum öğrenci olduğumdan bir kolyeye su an 350 lira veremeyeceğim :(

  9 mart 2016 19:26

  10. bu markaya ait 3 tane kolyem var. üçünü de erkek arkadaşım şu geçtiğimiz 6 buçuk sene içinde değişik değişik zamanlarda hediye etmişti bana. hepsinden ayrı ayrı çok memnun kalmıştım ve hepsini çok seviyorum. ilk kolyemin çok defa taşı düştü, kalpli üzerinde minik minik taşlar olan bir modeldi. her seferinde götürdüğümde sorgusuz direk yenisini verdiler. aynısı artık üretilmemeye başlandığında başka bir rengini almıştım. (yaklaşık 5-6 kere değişti 5 sene içinde) çalışanlar her seferinde oldukça ilgili davrandılar. ben hep şaşkınbakkal şubesinde değişim yaptım. şuanda yine o kolyemin taşı düştü ve artık o model üretilmiyor, o yüzden başka bir şeyle değiştirmem gerekiyor, güzel bir şey bulduğumda onunla değiştireceğim ama manevi olarak çok değeri olduğundan hiç değiştirmek istemiyorum :(

  bu arada diğer kolyelerimde hiç bir sıkıntı çıkmadı. (gizlinot: maşallah diyeyim )

  10 mart 2016 11:52