yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (0)

  31. sizi malı olarak görmesi, asla birey olarak kabul edememesi. çalışan kadın olsanız dahi utanmadan çalıştığınız günleri bile sayıp kendininki daha fazlaysa ev işini size atayabileceğini düşünmesi hatta bunu normal bulması, cinsel hayatı olmadığı için ağlayıp cinsel hayatı olan kadınları ''objeleştirmeleri'' buna benzer fikirlere karşı çıkan küçük kızları;itip kakmaları,ötekileştirmeleri,utandırmaya çalışmaları,kişisel bakımdan mahrum olmaları,davulla zurnayla babanızın evinden sizi ''alırken'' çevreye rahatsızlık verebileceklerini bile düşünmemeleri üstüne lgbti kişilere biz görmeyelim duvar ardında ne yaşıyorlarsa yaşasınlar ikiyüzlülükleri saplantılı ve içselleştirmis oldukları mizojinistlikleri tecavüz edilen erkekleri bi yerlerine bile takmazken işbu gündemde olan bir kadın olursa neden hakkımız savunulmuyor diye ağlamaları, kendi günlerini en çok kadınlar gününde aratabilecek kadar düşük olmaları diye örnekler verebilirim siz çoğaltabilirsiniz,

  iyi forumlar süslülerim.

  28 mart 01:36 28 mart 01:39

  30. Üstteki "ekşi sözlükteki türk kızı başlığına dönmüş- engelliyorum-ne farkınız kaldı" bla bla girdilerine büyük saygı duydum. Gerçekten biz süslü sözlük ailesi olarak "edebimizle" oturup onlara benzemeyerek ne kadar yüce gönüllü bir iş yapıyoruz. Şimdi eminim ki ekşi sözlükteki girdileri utançlarından bir bir silecekler. Harikasınız kızlar!!! 

  Erkekler kendilerini yeterince savunup üstüne kadınları çok güzel baskılıyorlar. Emin olun hiçbir süslünün onları savunmalarına ihtiyaçları yok. Şaka mı bu? Oturmuş türk erkeğinin elle tutulmayacak bariz özelliklerini yazdılar diye milleti kınıyorlar. Gerçekten akıl sır erdiremiyorum. Stockholm sendromu olabilir. 

  Başlığa dönecek olursak, kıllı bakımsız pis göbekli kısa adamlarla evlenmek zorunda mıyım? Göbeği azıcık çıkık güzelim kızlara "şişko bu napayım bunu" diyen adamların eş bulmada sıkıntısı yok. Ben isteyince niye sıkıntı oluyor?

  Karakter zaten en leş kısmı. İki kültür arasına sıkışmışlık var. Olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol. Ama hayır. En avrupai görüntüde kafada görünen adamın içinden arap bedevisi çıkıyor şok oluyorsun ve erkenden anlamak imkansız. İstediğim kriterlerde, pis geleneklerden ataerkil düşünce sisteminden uzak modern birini bulayım diyorsun. Bulduğunu sanırken hooooop, içinden canavar çıkıyor. Kodlanmış artık o da silemiyor. E ama ben nasıl siliyorum? Ben niye "erkeğim eve yemek getirip tüm ihtiyaçlarımı karşılayacak evi geçindirecek" deyip evde yayılmak yerine afedersiniz eşek gibi çalışıyor meslek sahibi oluyorum?

  Kadının çalışıp eve para getirmesine gelince herkes modern avrupai. Herkes çalışan kadın istiyor. Ama ev işi çocuğun bakımını üstlenme akrabalar olunca niye birden ortadoğulu oluyoruz?

  İkisinden biri olması lazım. Ya iki kişi çalışacak ve çocuğun bakımı ev işleri iki kişide eşit olacak. Ya da biri çalışmayacak ve ev işlerini üstlenecek. Ama biz ses çıkartmadıkça her kültürün işlerine gelen kısmını alıyorlar. Türk toplum tipi değişime uğradı artık çoğu genç kadın çalışıyor. Ben hem çalışayım hem de eve gelip yemeği temizliği yapıp ikimizin çocuğuna tek başıma bakıp bir de senin annenle babanla ilgileneyim. İstedikleri bu. Bunu kabul etmeyin allah aşkına. Yalvarıyorum. Ben bu döngüyü kırmak istiyorum. Bizim yaşadıklarımızı kızım yaşasın istemiyorum. Ama eleştiri yapmaya bile gelemiyorsunuz. savunduğunuz adamlara bakın. Sizin de babanız amcanız var diyor. Ne babamla evlenirdim ne amcamla ya saçmalamayı bırakın

  6 temmuz 2021 22:49

  29. ay birde hala genelemeyin yazanlar var. çılıdırıcığımmmmmmmmmmmm efendim. bir önceki girdime ithafen bir daha yazayım. biz burda gold digger olan kadınları eleştirip onlarla arkadaş olmuyoruz. fakat bu müstesnalardan kadına fiziki veya psikolojik şiddet uygulayan erkeklere böyle bir yaklaşım göremiyoruz. onlar hala devamke durumundayken neden genellemeyelim?

  6 temmuz 2021 20:27


  28. türk ve türkiye'de yetişmiş tüm erkekler olarak genişletiyorum. çünkü neredeyse hepsi "çocuğa kadın bakar, evi kadın toparlar, temizlik yapar ya da açık giydiysen erkeklerin sana bakması normaldir ve hatta bu senin suçundur" gibi maalesef yaşadıkları toplumun onlara dayattığı ve öğrettiği gibi düşünürler. 

  inkar edenler olabilir, öyle düşünmediğine inananlar olabilir, tecrübeyle sabittir, 4 erkekten 3 buçuğu böyledir. 

  edit: düzgün tiplerle takıl o zaman önerisi gelmiş. bunlar yarın bir gün öldürülürsem suçu da bende bulurlar öyle tiplerle takılmasaymış diye. karşınızdakini düzgün seçin diye bir şey yok. ne bu düzgünlük kriteri ya? kimin içinden ne çıkacağını nereden bilebilirsiniz? sabır... 

  6 temmuz 2021 19:40 6 temmuz 2021 23:28

  27. türk aile yapısı türk erkeğiyle evlenmemek için en büyük nedendir bana göre

  edit: benden önce ve sonra yazılan girdileri okuma gafletinde bulundum herkes mi pick-me burada? şoklardayım

  6 temmuz 2021 18:41 7 temmuz 2021 12:05

  26. bu tarz bir genelleme yapilmamali cunku evlendigim kisinin irki degil kisiligi daha onemli. ama turk erkeklerinde farkettigim en onemli ozellik ev islerinde hic katilimci olmamalari. aileden oyle alistiklari icin yemek/temizlik/bulasik/camasir gibi ev islerini eslerinden bekliyolar ve alismadiklari icin elleri bu tarz işlere hic yatkin olmuyor. bu yasima kadar annem bakti o yaslandi simdi evleneyim de karim baksin mantigiyla yasiyorlar resmen.

  5 ocak 2021 22:54

  25. tanıdığım/duyduğum tüm evlenmeye sıcak bakan türk erkekleri çocuk da istiyor. yabancılarda da yaygın çocuk isteği ama evlenmeyi düşünen her erkek illa da çocuk istiyor diye bir şey yok.

  zaten çocuk istemeyen bir sevgilim olursa evlenirim herhalde.

  edit: tabii ki erkeklerimizin tek sorunu bu değil, diğerlerine çoğunlukla değinilmiş, tekrar yazmak istemedim.

  5 ocak 2021 22:47 5 ocak 2021 22:48


  24. fikir belirtmekten öteye gidip hakaret eden türk kadınları var. nasılki türk kadını genellenemeyecekse türk erkeği de genellenemez ve burada yazdığınız bu başlık aynı ekşide kadınlar adına açılan başlık kadar mide bulandırıcı.

  Türk erkeklerini yermek yerine belki de güzel yönlerini görmeye çalışsak (şiddet uygulayanlara demiyorum bu arada onlar benim için erkek/insan kategorisinde bile değiller)

  ben o kadar da berbat olduklarını düşünmüyorum. Çok fazla genelliyorsunuz hepinizin babası abisi dayısı amcası var, hepsi kötü ve evlenilmeyecek değersiz insanlar mı?

  Çoğunuz kadın erkek eşitliğinden söz edersiniz önce ikiyüzlü olmayı bırakın. Hepimiz aynı ırktan geldik bunu unutmayın, bir anne bir erkek evlat yetiştirdiyse kız evlat da yetiştirmiştir, bizi yetiştirenler yine bizleriz aslında, atalarını yerdiğini farkedemiyor bazı kullanıcılar malesef.

  5 ocak 2021 13:13

  23. Aslında genelleme doğru değil sonuçta babalarımız, kardeşlerimizde türk erkeği ama herhangi bir haber kanalını açtığınızda bir kadının şiddete kurban gittiğini görmek hiç zor değil, ayrıca siyasiler bu canilerin yanında durup onları korurken, en aydın dediğimiz siyasilerin bile kadınlarla ilgili korkunç açıklamaları varken haliyle bizde böyle bir genellemeyle gelebiliriz. Ben kendi adıma artık erkeklere güvenemiyorum mesela babam bana kız olduğum için hiç ayrımda bulunmadı (allah ondan razı olsun) ama ben babamın değil amcalarımdan birinin kızı olsam, hayatım çok farklı olacaktı kuzenlerimi görüyorum. Ben erkek kuzenlerime, amcalarıma bile güvenemezken kalkıp başka bir erkeğe güvenip onunla evlenmem de çok zor doğal olarak.

  5 ocak 2021 02:20

  22. çok değil sadece beş dakika konuştuktan sonra bir sürü neden bulabilirim (gizlinot: swh )(gizlinot: en büyük nedenlerden birisi yalancılık)

  4 ocak 2021 22:53