sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (38)
 • medya (0)

1. şu yaşıma dek nefret ettiğim, ancak değerini yavaş yavaş anlamaya başladığım vücudun arınma yöntemlerinden biri.

sırf bu yüzden sporlardan sadece yüzmeyi sevdim, koşmaktan hep nefret ettim. ha neyse ki antiperspirant deodorant kullanmak gibi bir hata yapmadım.

sonra jillian ile (gbkz: 30 day shred) yapmaya başladım. o nasıl ter! damlamayı falan geçtim akıyor resmen. önceleri egzersiz bittikten sonra sürekli söyleniyordum, öff çok terledim, durmuyor terlemem vs.vs. sonra gel zaman git zaman, bakıyorum sıkılaşmanın yanında cildim de bir güzelleşiyor, daha bir pürüzsüz, siyah noktalar daha az. meğer en iyi cilt temizleme, tıkanmış gözenekleri açma yöntemi terlemekmiş. keşke sıcak gördüğüm anda asabi bir canavara dönüşmüyor olsam da sauna ve hamama da girebilsem.

17 eylül 2014 10:52

2. kesinlikle çok sağlıklı bir olay, vücudunuz içerisindeki tüm ödemlerden, pisliklerden, irinlerden, fazla üreden yani atılması gerek her şeyden hızlıca kurtuluyor, üstelik sık tuvalete çıkan biriyseniz ölümcül etki yaratır vücudun içi tertemiz olur :D:D, ben terleyemeyenlerdenim, evet avantajları var işte koltukaltlarının kokmaması gibi, yazın çok işkence çekip ıslak hissetmemek gibi, ancak cildimde her daim bir lekelenme, küçük alerji kabarcıkları, kaşınma vs. olur, alerji için doktora gittiğimde bana terleme sorunun mu var demişti evet dedim ve alerji ve hassasiyetlerinin diğer nedeni de terleyememe dedi, vücut atması gereken zararlı maddeleri atamayınca can çekişiyor, başka yollarla kendini gösteriyor.

kısaca sağlıklı olan şey, her daim tedarikli olup temiz tutuldukça koltukaltı, genital bölge vs. bundan iyisi yok.

17 eylül 2014 13:07

3. aklıma (link: http://galeri.uludagsozluk.com/37/ismail-turut-gibi-terlemek_61171.jpg ismail türüt terlemesi)ni getiren eylem.

17 eylül 2014 13:48

4. terlemek allah'ın emri ter kokusu olmasaydı diyerek belirtmek istiyorum fikirlerimi. o kokuya maruz kalmak çok kötü oluyor.

17 eylül 2014 13:55

5. vücudun gerçekten ihtiyacı olan olay. Fakat benim nefret ettiğim durum. sırf bu yüzden hareket etmeyeceğim artık neredeyse.

17 eylül 2014 14:17

6. sürekli üşüyen bir insan olarak yazın cehennem sıcakları dışında terlemem. bende terleme aşırı stres altındayken önce ateş basması, sonrasında da ense kökünden itibaren bir anda bütün vücudumun su gibi olması şeklinde tezahür ediyor.

17 eylül 2014 14:22

7. en büyük çaresi şap olan şey, ben ayaklarımdaki terleme için denedim olumlu sonuç aldım. şamp potasyum allum sulfat diye bir madde ve antiperspirant zaten organik deodorant diye şap satıyorlar insanlara. şap kullanın şap iyidir.

17 eylül 2014 20:18

8. bu hafta aklımı almış vücut fonksiyonu. iki gün önce koltuk altımın 5 cm altında transparan kabarcıklar gördüm, böyle su toplamış gibi ama tamamen şeffaf, hatta basbayağı cildinizin üstünde su damlaları varmış gibi görünüyor, çok ilginç. hayatımda böyle şey görmediğim için önce cilt kanseri oluyorum sonra da siğil çıkarıyorum galiba diye kendimi yerden yere attım, hemen bir dermatolog arayıp "derhal beni görmelisiniz mösyö, durum çok ciddi!" gibi türlü dramlar yaptım. sonunda bunun miliaria crystallina diye terin gözenekten çıkamayıp derinin altında toplanmasından doğan basit bir reaksiyon olduğu ortaya çıktı (ki gerçekten de o gün taktığım straplez sütyenin silikon şeritlerinin altında kalan bölgede oluşmuş). şeffaf noktalar kısa sürede kendi kendine geçiyor ama bu miliaria'nın rubra ve profunda diye daha ciddi türleri de varmış, fotoğraflarda bayağı acılı görünüyorlar. kısa kes de nasıl önlem alalım onu söyle diyenler için "nemden ve sıcaktan uzak durun" dışında işye yarar bir tavsiye görmedim, hani olur da sizde de çıkarsa panik yapmayın bari.

(ben şimdi böyle miliaria hödö hödö diye oturdum yazdım ama kesin bunun halk arasında "gabırcık" filan diye bir adı vardır ve benden başka herkes biliyordur. ölümüne drama queen'im.)

27 temmuz 2016 14:27 27 temmuz 2016 14:29

9. Lazer epilasyondan sonra koltuk altı terlemesinin artması bir gerçektir. bilgilerinize.

27 temmuz 2016 17:55

10. Terlemek sorun değil de ya koku olayını napmak lazım?

Aliminyum içermeyen roll onların peşinde koşturuyoruz.

27 temmuz 2016 18:02