sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • oylar (2)
  • medya (3)

  1. The Body shop'ın çay ağacı serisinden temizleme toniği. serinin diğer ürünleri ile koku ve doku olarak aynı. ürünün içerisinde, satıcı kızın nişasta (!) olduğunu söylediği, unumsu, dibine yapışık duran katı bir tabaka var. normal şartlarda kullanım öncesinde çalkalayarak sıvı ile karışmasını sağlayıp sonra pamuğa dökmeniz gerekiyor. bir nevi çok ince peeling etkisi yaratmasını umarak böyle üretmişler sanırım. ancak sorun şu ki, o tabaka ne kadar çalkalasan da doğru düzgün sıvıya karışmıyor. saatlerce şişeyi sallamak lazım. o yüzden bu olayı tamamen işlevsiz diyebiliriz. (gizlinot: aynı olay, avene'in akneli ciltler "cleanance lotion toner" yüz toniğinde de vardı, gayet de güzel çalkalayınca karışıyordu)

  bu sorunun yanı sıra, kullanımı çok sert bir ürün. benim gibi yüzünü hırt hırt yırtmayan ürünlerden hazzetmeyen birine bile (gizlinot: mazoşist ) ağır geldiyse, bence serinin en kötüsü olabilir. acayip bir yanma hissi yaratıyor, çakmak çaksam kesin alev alır o derece. daha iyi tarif edebilmek için clinique'in cilt tiplerine göre ayırdığı temizleme setlerindeki tonikleri düşünün. işte onun 6 ya da 7 nosu falan olabilir. 8 de olabilir...hadi 10 olsun ya...

  26 eylül 2014 09:01 26 eylül 2014 09:02

  2. sivilce üzerinde etkisi inanılmaz güzel. karma ciltler bile değil sadece yağlı ciltler için uygun olduğunu düşünüyorum. bence cilt bakımında titiz olan herkesin rafında bulunmalı. her gün kullanımda cilde ağır gelecektir fakat tek tük sivilceli dönemlerinizde daima dostunuz olacak.

  26 eylül 2014 12:14

  3. çay ağacı dedim bağrıma bastım da cildimi çok yakıyor ya. her gün uygulayamıyorum o yüzden. bi de seriden kullandığım tek ürün bu, tek başına kullanmama rağmen siyah noktaları azaltıp cildimi hafiften toparladı gibi. aynı serideki temizleme jeliyle falan beraber kullanılınca yüzde yüz etki sağlıyomuş. ben pek inanmadım niyeyse de the body shop'taki görevlinin yalancısıyım. (gizlinot: swh)

  31 ocak 2015 20:53

  4. 2 gündür kullanıyorum. dünyanın en tuhaf sivilcelerine sahibim bugün itibariyle. kullanmaya başladığımda tek bir sivilcem yoktu, şu an dudağımın üzerinde kırmızı bir bölge ve bu bölgede de beyaz pütür pütür nur topu gibi sivilcelerim var. tişikkirler the body shop.

  haftasonu gidip iade edeceğim üründür. serinin gece losyonu (!) nu da almıştım. sorumlusu tonik midir o mudur bilmiyorum, ikisini de iade edip ortalama bir şeyler alacağım, duş jeli, el kremi vs.

  6 mart 2015 10:09

  5. bu toniği hiç sevmememe rağmen inatla kullanmaya (gizlinot: 2-3 ay kadar) devam ettim hani etkisini göstermesi uzun sürer belki diye ama niye zorluyorsam, baştan belliymiş işte. benim cilt tipim akneli ve karma, yazın ise yağlıya dönük karma. yani toniğin uygun olduğu bir cilt tipim var. kendisi bende yanma yapıyor ve galiba için de çok fazla alkol var. çünkü ne zaman bunu sürüp nemlendiricimi sürsem, yüzüm her zamankinden çok daha fazla yağlanıyor, tonik aşamasını cilt bakımından kaldırınca nemlendiricim hiçbir yağlanma yapmıyor. lekelerime de bir faydası olmadı, bir daha asla almam ve the body shop'tan da böylece soğumuş bulunmaktayım. bırakın bende vaatlerini yerine getirmeyi cildimi daha kötü hale getirdi, sanki yüzümün esnekliğini ve üst deri tabakasını baya inceltti, yağlanmasını acayip arttırdı.

  16 temmuz 2015 16:30

  6. Kesinlikle en sevdiğim toniktir kendisi. Açıkçası çok çekinerek almıştım çünkü çay ağacı yağı inanılmaz güçlü bir yağ ama iyi ki almışım! Şu an ikinci şişeme başladım, yaklaşık 4 ay kadar gitti bana çünkü çok kuvvetli olduğu için sadece geceleri kullanıp nemlendiricimi sürüyorum. Cilt lekelerimde biraz açılma fark ettim ama gözle görülebilir kadar değil elbette. Küçük bir sivilce çıkmaya başladığında hemen kurutuyor o yüzden çok seviyorum, yağlıya dönük cildimi matlaştırmakta çok yararı oldu.

  16 temmuz 2015 23:23

  7. ben bu toniği sürünce cildimde bir yanma hissi oluyor, kendimi yüzüme asit sürmüş gibi hissediyorum, çok büyük kötülük yapmış gibi hissediyorum cildime, öyle bir yanma. cildim karmadan yağlıya dönük, akneye meyilli. bir tane daha alırmıyım bilemiyorum bu yanma sorununu başka yaşayan var mı? normal mi ben mi abarttım acaba?

  17 temmuz 2015 20:34

  8. tbs'nin 3 al 2 öde kampanyasıyla edinip bir süredir kullandığım ürün, ben yanında yüz temizleme jelini ve yağını da kullanıyorum düzenli kullanımda ciltteki yağlanmayı azaltıyor, sivilcelerin oluşumunda kullanılırsa durduruyor, lekeler konusunda kesin konuşamam daha şişenin yarısındayım. fakat ciltte gerçekten yanma yapıyor, birkaç dakika sonra yakıcı etkisi yok oluyor ama bu konuda biraz kararsızım. yakmasına rağmen kullanıyorum çünkü bir yandan da cildime iyi geldi ürünleri birlikte kullanınca daha düzenli şekilde sonuç aldım. her yağlı cildin bu yanma hissi dolayısıyla kullanabileceğini sanmıyorum, denemeden kesinlikle almayın satış danışmanları göz boyayabiliyor maalesef. içinde alkol var ve de ne yazık ki. bir de serinin gece losyonunu arkadaşım kullanıyor bir kere ondan denedim ve hakikaten serideki en başarılı iki ürün yağ ve gece losyonu.

  23 eylül 2015 03:05

  9. burnumdaki yağlanmaya, siyah noktalara ve güneş lekelerine iyi geleceğini düşünüp bir indirim sırasında seyahat boyunu aldığım ürün. sonuç ise tam bir hayal kırıklığı oldu. sadece burnumun üzerine sürdüm; gece sürmem ve sabah kalkmam arasındaki 6 saatlik süreçte kupkuru, tahriş olmuş bir burun ve 1 deri üstü 2 deri altı sivilce oluşmuştu. sanırım bunun sebebi içindeki alkol ve pudramsı madde. yağlı ama hassas ciltli süslülere tavsiye etmem.

  24 ocak 2016 19:34

  10. bende bu serinin yağı da var fakat lokal olarak sivilceye sürdüğümde bende sivilcelerin artmasına yol açtı.fakat bu tonik tam tersi bir şekilde sivilcelerimi kurutuyor.ben günde bir kere uyguluyordum bu ara sivilcem yoğun ikiye çıkaracağım,umarım çok gelmez bakalım.bu arada benim de cildimi yakıyor fakat ben rahatsız olmuyorum bundan.hassas cilde sahipseniz bilemem.

  26 ocak 2016 17:06 26 ocak 2016 17:06