yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (366)
  • medya (13)

  366. Mali durumundaki bazı sıkıntılar sebebiyle iflas açıklama ihtimali üzerine söylentiler dolanan firmadır. firmayı 2000li yıllardan bugüne getiren noktada şu başlıklar konuşuluyor;

  -rekabetçi kozmetik piyasası

  -değişen tüketici davranışları

  - diğer firmaların da sürdürülebilirlik ile ilgili aksiyonlar almasından kaynaklı body shop'un ayırt edici bir özelliği kalmaması. 

  -firmanın çok fazla el değiştirmesi ve ilk ruhundan kopması

  -tüketiciye hikayelerini daha iyi sunamamak ve mağazada müşteri deneyiminin yetersiz kalması

  -genç kitlenin ilgisini çekmemesi

  gibi gibi sebepler.

  13 şubat 18:08

  365. Tr mağazalarına refill istasyonu getirmişler. bu istasyonda duş jellerinizi refill şişenizle doldurabiliyorsunuz. refil şişesini elbetteki satın alıyorsunuz. fiyatı yanılmıyorsam 70 TL. refili dolduracak duş jelleri de 150 TL civarındaydı diye anımsıyorum.

  amaçlarını resmi sitelerinde şöyle açıklıyorlar

  “Why waste a container when you can refill it? And why buy more of something than you can use? We behaved as my mother did in the Second World War, we reused everything, we refilled everything, and we recycled all we could (...) The foundation of The Body Shop's environmental activism was born out of ideas like these" - Anita Roddick, Body & Soul

  Join the refill revolution with our irresistible in-store refill stations.

  yahu anlıyorum, sen insanlara kendi şişenizi getirin dersen, insanlar 1.5 litrelik şaşal şişesini ya da evdeki bidonunu da mağazaya getirirler de, refil şişesine para verip satın almak anlamsız geldi. ilk satın almada hediye ya da indirimli olsaymış daha makbule geçermiş. zaten puan biriktirilen bir sadakat programın var. öyle bir şeylerin içinde teşvik et. ayrıca açıklamasında analarımızın ikinci dünya savaşında her şeyi yeniden kullandıkları gibi şeklinde romantize eden bir yaklaşım var. mesela boş body shop şişesi/kutusu getirene hediye et. boş şişeleri dönüşüme gönder. (not: the body shop, alshaya grubun bünyesinde. starbucks/victorias secret/ bath and body works ile birlikte)

  Eskiden mahalle aralarında "mayi sabun" satan yerler vardı.  bu tür büyük şirketler, büyük marketler, avmler vs bir sürü şey yüzünden bu dükkanlar kapandı. çok iyi anımsıyorum, buralarda musluklu büyük beyaz bidonlar olurdu, üzerinde markalar yazardı. biz de şişemizle gidip doldururduk. (hatta eve pereja şampuanları (muzlu) bidonla alıyorduk.) işte analarımızın ikinci dünya savaşında her şeyi kullandığı gibi mantığı böyle bir şeydi. evdekini kullanırdık. hiç yoktan iyidir elbet de, şişenin satılması hoş olmadı. kaldı ki, plastik atık üzerine tasarruf yapmak için kalıp sabun da yeterli. 

  10 nisan 2023 02:39 10 nisan 2023 02:47

  364. Rezalet bir fiyat politikasına sahip marka. Beğendiğim, onca zammına rağmen yıllardır kullandığım birkaç ürünü black friday 1 alana 1 hediye indiriminde alırım derken bir de ne göreyim fiyatlar 2 katına çıkartılmış, kampanyayla ürünü zaten satış fiyatı olan fiyattan alıyorum. Max 30 40 tl aşağısına. Daha çok beklerler millet sadık kalsın ürünlere diye. İyice aptal yerine koymaya başladılar insanı indirim yapmadım de bari kabul edelim öyle peşin peşin alacaksak da. Kampanya dönemi bitti normal fiyatlara dönmüşler tekrardan. Her indirim dönemi aynı rezalet. Aynen çok kampanyalı bir marka 1 alana 1 bedava %40 indirimler falan...yersen

  2 aralık 2022 02:28 2 aralık 2022 13:05


  363. Açılın markayı övmeye geldim. İnanılmaz artan fiyatları ile çok soğuduğum ve alışverişimi azalttığım bir markaydı. geçenlerde kullandığım ürünün pompası bozulunca, bir de güncel fiyatını görünce çıldırdım. Normalde uğraşmam böyle şeylerle ancak içinde ürün de çok fazla duruyordu ve kullanılamıyordu. Müşteri hizmetlerine mail attım ve hemen aradılar. Ürünün durumu fotoğrafta görünebiliyorsa fotoğraf istediler ve gönderdim. Gün içinde döneceğiz dediler ancak dönmediler. Ben de bir iki gün bekleyeyim dedim, bir iki günün sonunda ne göreyim yeni ürün göndermişler. Gerçekten çok şaşırdım ve çok memnun kaldım. Birkaç ürününü zaten yıllardır severek kullanıyordum, kullanmaya da devam edeceğim gibi gözüküyor.

  21 ağustos 2021 10:18

  362. Bu konu süslü sözlükte nasıl hiç konusulmadi aklım almiyor. Şuan body shopun başlattığı kampanya ile body shop hediye seti alırsak evde şiddet görenlere bir kısmını para yardımi olarak yollayacaklarmis da bilmem ne.

  Bir kısmı? Alırsanız yollarız? Bu nasıl iğrenç bir duygu sömürüsüdür hayretler içindeyim. Anlık boykot listemin baş tacı oldu.

  Şiddetin hiçbir türlüsü kapitalizmin malzemesi olamaz, para ile duygu sömürüsü yapamazsınız.

  Bir de Duygu Özaslan bu kampanyanın reklamını yapmış bugün , başka hangi influencer bunun reklamını yapıyor bilmiyorum.

  23 aralık 2020 21:19 23 aralık 2020 21:27

  361. Şimdiye kadar hiçbir ürünlerini kullanmadığım marka. Geçen hafta Hawaiian Kukui Vücut Kremi almak için internet sitelerine girdim. O arada Japanese Camellia olanını da sepete atmıştım. Sonra yorumları okuyunca, (kokusunun kötü olduğunu yazmışlardı) Camellia'yi almaktan vazgeçtim. Yalnız sepetten çıkartmamışım ve bakmadan onu da almışım. Hemen mail attim. İptal etmelerini ve yeni satin alma yapacağımı söyledim. İptal ettiklerini söylediler ama konuyla ilgili bir mail, sms falan almayınca bugün tekrar aradim. "İptalin kartima yansimasini bekliyorum, yeni siparis vereceğim" dedim. "2 hafta içinde iptal edeceğiz" cevabı verdiler. Bakim bankanın yansıtması demiyorum. Kendileri 14 günde iptal ediyormuş. Böyle bir rezillik hayatta duymadım ve görmedim. Sen parayi alacaksın, işleteceksin diye beni mağdur ediyorsun Ve o arada yapacağın satıştan oluyorsun. Parayı hesaplarda işletmeseler mümkün değil 14 gün sürmesi. O vücut kremi cildimi baştan yaratacak olsa bile buradan alışveriş yapmam. Siz de alırken dikkatli olun kızlar. 

  11 kasım 2020 10:29

  360. Dikkatimi çekti, internet sitesinde son zamamlarda üst üste büyük indirimler yapıyor. önce %50, sonra bir alana bir bedava, sonra iki alana iki bedava, sonra hemen arkasından yine başka bir kampanya... önceden bu kadar sık, seri şeklinde, alınan ürün adedinin yarısının bedava geldiği kampanyaları olmazdı. Satış politikalarını değiştirmişler veya kur artışı ile ekonomik sebeplerden dolayı  değiştirmek zorunda kalmışlar gibi görünüyor. 

  Bu indirimler sayesinde, sık kullandığım body butter, yüz yıkama jeli, vücut şampuanı ürünlerini stok yaptım. benim için karlı bir alışveriş oldu. belki on senedir kullandığım ve çok memnun olduğum bir marka... yıllardır, kullandığım tek bir ürününden bile şikayetim olmadı. umarım türkiye'den çekilmezler ve bu kampanyalarının yine sık sık devamı gelir. Müşteri hizmetleri de, benim karşılaştığım mağaza çalışanları da hep ilgili, işini düzgün yapan, düzgün iletişim yeteneği olan insanlardı. 

  20 ekim 2020 11:56


  359. ankara gordion avm içindeki şubesinin kapanmış olduğunu dün üzülerek gördüğüm marka. son derece kibar çalışanları vardı (özellikle siyah çerçeveli gözlükleri olan beyaz tenli uzun siyah saçlı arkadaş, burayı görüyorsan merhaba!), umarım bir yerlerde huzurla çalışacakları işler bulmuşlardır.

  hayvanlar üzerinde deney yapmayan bir marka olması markayı ilk tercih sebebim. tea tree serisini ve el kremlerini özellikle sıkça kullanıyorum, ama arada ev parfüm esans yağları olsun vücut kremleri olsun maskeler olsun başka ürünlerini de alıyorum ve çoğundan gayet memnunum. gordionda kapansanız da umarım evime yakın başka bir yerlerde (mesela arcadium?) tekrar açılırsınız biz de "açılışa özel indirimler"den yararlanırız.

  6 temmuz 2020 22:31

  358. İndirim zamanı ürünlerin fiyatını arttırıp sonra indirim yapan firma!

  Geçenlerde medyaya ekleyeceğim yüz masaj aletini satın almak için the body shop'un sitesine girmiştim. Ve ürünün fiyatının 70₺ olduğunu görüp kendimce uygun fiyatlı alınabilir diye düşünüp siteden çıkmıştım. Bugün ise (bkz: İndirimleri duyurma kampanyası) başlığında tüm ürünlerde %30 indirim olduğunu görüp almayi ertelediğim bu ürünü satın almak istemiyle siteye girdim. Fakat ne göreyim. Ürünü 100₺ ye çıkartmışlar, %30 indirimle eski fiyatı olan 70₺ Ye denk geliyor. 

  Kandırılmaya çalışmaktan bıktım gerçekten. Ülkenin alışveriş sitelerinde bile hayır yok.

  ilgili medya:
  1
  8 haziran 2020 14:39

  357. Ben de hayvan deneyi yapmadığı için bu markayı kullanmaya başlamıştım. Bir buçuk yıl kadar önce tea tree bb kremini almıştım o dönemler çok makyaj yapmadığım için bitirememiştim bu aralar çok fazla sürüyordum ve gerçekten çok memnundum ama sanırım satıştan kaldırılmış online da göremedim. Bir de aynı serinin kil maskesini aldım yine bir yıl oldu yarısından biraz fazlası bitti ve gerçekten gözeneklerimi temizlediğini farkediyorum çok güzel arındırıyor cildi. Elimdeki cilt bakım ürünleri bittikçe yavaş yavaş bu markadan almaya çalışıyorum. Fiyatları biraz fazla ama dediğim gibi çok uzun süre gidiyor bence. 

  16 nisan 2020 20:16