yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. The haunting of hill house dizisinin yaratıcısından ama diziye yeni sezon değil. Yani 2.sezon olarak geçmiyor, ortak oyuncular var ama tamamen farklı bir evren. İlk gördüğümde 2.sezon gibi düşünmüştüm ama değilmiş. Aynı American horror story gibi.

  -----Spoiler-----

  Gözü kayanlar için satır başından başlamıyorum spoiler vermeye. Ama tam bir hayal kırıklığıydı. Hiç beğenmedim. Bir kere korku unsuru bile yok. The haunting of hill house' u çok beğenmiştim. Ama bunu resmen atlayarak izledim. Sessiz sahneler çok uzatılmış ve gerilim yaratmıyor. aslında hannah karakterinin hikayesine kadar merak etmiştim. Ama hannah karakterinin anlatıldığı bölümde sıkılıp diziyi kapattım. Karakterlerle bütünleşemedim yani. Beklentim yüksekti ve beklentimi karşılamak namına yakınından bile geçmez.

  -----spoiler-----

  9 ekim 2020 15:51

  2. Perfectly splendid!

  hill house ile kıyaslarsanız asla beğenmeyeceğiniz bir dizi. ne onun kadar korkunç ne de onun kadar hızlı ilerleyen bir akışı var. hannah karakterinin hikayesine kadar oldukça durağan geçiyor hatta yani 4. Bölüm olması lazım. ben ki her şeyden korkarım, yerimde zıplarım ama dizi 1-2 sahne harici asla korkutmadı, daha çok dram ve gerilim denilebilir. dişinizi sıkarsanız ve hill house beklentisiyle izlemezseniz seveceğiniz bir hikaye olduğunu düşünüyorum. Gözüme çarpan bir tane mantık hatası dışında iyiydi.

  ----spoiler-------

  dizinin sonunda floranın da dediği gibi bu bir korku hikayesi değil, aşk hikayesi. violanın inatçılığı, kardeşinin hırsı hikaye olarak çok güzel yansıtılmış. Özellikle violanın odada hapsolması, izlerken bana bile illallah dedirtti.

  Mantık hatası olarak gördüğüm kısım da, flora ve milesın anne ve babası nasıl oluyor da o yatakta yatarken van gölü canavarımızın yani voilanın merceğine takılmıyor. izlediğimize göre yoluna çıkan herkesi alıyor kadın.

  15 ekim 2020 00:02 23 ekim 2020 01:24

  3. The Haunting serisinin 2.bölümü. Hill House beni oldukça etkilemişti, böyle olunca sabırsızlıkla bekledim tabii devamını. Bly Manor değişik bir hikaye. Henüz tamamını bitirmedim ama dün seyrettiğim 5. bölümü özellikle insan psikolojisi, insan beyninin ilginç tarafları gibi konularla ilgilenenler için son derece doyurucu. Bitirdiğimde genel olarak da değerlendirme yaparım. Şimdilik bayağı sevdim ben... Evet, bitirdim geldim. Sonuç olarak hayal kırıklığı benim için. Final bölümünü hiç beğenmedim ama yine de önceki bölümler için katlanılabilir diyorum.

  15 ekim 2020 19:48 23 ekim 2020 11:42


  4. Tepedeki ev'i izleyin izleyin dedim. Arkadaşlarım dinlemedi. Ve bu 2. sezon gelene kadar ben 3 kere baştan izledim. Bu kadar harika yapmayın.. Ciddi söylüyorum kalite kokuyor kalite. Bu seriyi de en az 3 kere izlerim. Şimdiden 2.'sine başladım bile. Her detayı ezberleye ezberleye izliyorum.

  22 ekim 2020 12:15

  5. 1.sezon bu kadar harika olunca yeni sezonu iple çekiyordum ama sonu hüsran oldu. Korkma eşiği yüksek bir insan olarak sürekli beni gerecek ve korkutacak sahneler bekledim ama olmadı. Diziyi yer yer çok sıkıcı buldum ve bazı yerleri atlayarak izledim. Puanım 6,5/10

  ------------spoiler--------------

  Özellikle hannah'ın sürekli mutfakta asçı ile konuşması bana afakanlar bastırdı. Hayaletlerin durmadan aynı sahnelere sıkışıp oraya dönmeleri çok fazla kullanılmıştı. Mürebbiye eski nişanlısından nasıl kurtuldu anlamadım, iç hesaplaşma yaşamadı bence. Durduk yerde aynadaki yansımadan kurtuluverdi. Yüzlerinin silinmesi ve benliklerinin kaybolması bana çok gerçekçi ve güzel geldi. Bu dünyaya bir eser bırakmadan göçen insanların yaşadığı son gibi. Ayrıca violanın sandiktaki sahneleri efsane iyiydi, bana pandemideki hayatımı hatırlattı .d.d

  "she would sleep, she would wake, she would walk"

  ------------spoiler---------------

  22 ekim 2020 21:45

  6. Iki sezonu birbirinden ayırt edemiyorum. Son yıllarda yapılan en kaliteli korku işlerinden biri bence bu seri. Yine de ikinci sezonu daha soft, hikaye ve sonuç açısından daha light hearted buldum. Jump scare leri de azaltmışlar. Ayrıca, dead doesnt mean gone. (gizlinot: 🖤)

  2 haziran 2021 18:24 2 haziran 2021 18:24

  7. ilk sezonu bitiremedim, ilgim kaybolunca toparlayamıyorum ama 2. sezona bayıldım. son bölümleri, duygusal bir dönemde olduğum için mi bilmiyorum, beni mahvetti. korku gerilim anlamında tatmin etmeyebilir ki beni etkileyen de o unsurlar değildi.

  yeni bir diziye başlarken sabır ve bir noktada kendini zorlama eşiği olduğunu düşünüyorum. bu seri o eşikleri geçmeyi hak etti. ve kesinlikle it's not a ghost story it's a love story.

  20 kasım 2021 01:19