yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

  1. (yazar: darkboomhoney) uktesi.

  ürünü beauty bay'den aldım. 3 gündür falan gündüzleri kullanıyorum gece bakımıma katamıyorum çünkü sivilce ilaçları kullandığım için ne olur ne olmaz diye sadece sivilce ilaçları sürüyorum gece.

  gündüzleri bir yere gitmeyeceksem evdeysem sürüyorum, veya dışardan geldiğimde uyguluyorum. yüzüme belirgin bir aydınlık bir canlılık katıyor kesinlikle.

  diğer c vitamini türevlerinden daha az efektif ama en azından suda bozulmuyor raf ömrü daha uzun. internette araştırdığımda da beğenenlerin çoğunlukta olduğunu görünce denemek istedim iyi ki almışım diyorum.

  tek gıcık noktası uhu sürmüş gibi hissettirmesi. ben göz çevreme ve göz kapaklarıma da uyguluyorum kapakları birbirine yapıştırıyor biraz, göz kırpmakta zorlanıyorum.

  kuruduğunda yüze sanki soyulabilen bir maske sürmüşsünüz gibi hissettiriyor. ayrıca gündüzleri güneş kremiyle beraber uygulandığında c vitamininin güneş kreminin etkisini artırdığına dair bir yazı okumuştum, güneşe çıkarken de sürülebilir yani.

  ben şimdilik memnunum. benim kullanma amacım cildimin yenilenme hızını biraz artırabilmek çünkü çok yavaş yenileniyor cildim bir sivilce çıkıyor kurusa bile aylarca orada duruyor sinir oluyorum. antioksidan etkileri sayesinde yenilenmeyi hızlandıyormuş bu ürün hadi bakalım.

  uzun süreli kullanımda hiperpigmentasyonları lekeleri falan geçireceği söyleniyor. bir ay sonra editleyeceğim burayı.

  edit: bir ay sonra editlerim demişim üzerinden aylar geçmiş. bildirimlerde oylandığımı görünce bi bakayım dedim de utandım. girdilerimin sonuna bunu yazmaktan vazgeçmeliyim artık bu üşengeçlikle benim edit yapmam biraz zor.

  neyse, ürüne gelecek olursam yapış yapış yapısından dolayı güle oynaya kullandığım bir ürün olmadı malesef. sadece bütün gün evdeysem kullanıyorum. güneşe çıkarken sürülebilir demişim ama ben yaptım siz yapmayın kir gibi soyuluyor malesef(gizlinot: belki de ben doğru uygulayamadım bilemiyorum). aydınlık katması ve yaşasın yüzüme c vitamini sürdüm hissi dışında bana kattığı pek bir şey olmadı, artık çok nadir kullanıyorum malesef.

  5 mart 2018 15:52 12 haziran 2018 18:15

  2. yaklaşık 2 haftadır sabah akşam tüm yüzüme 3-4 damla kadar kullandığım, 30 ml'lik klasik the ordinary ambalajıyla gelen bir ürün.

  ascorbyl glucoside, l-ascorbic acid'in (gizlinot: saf c vitamini formu) daha stabil ancak ondan daha zayıf bir formu. bundan önce c vitamini serumu olarak yine the ordinary'nin c vitamini süspensiyonunu kullanıyordum ama onun malum yapısı yüzünden bitirene kadar biraz bıktırmıştı, o yüzden onun yerine su bazlı ama ondan daha zayıf etkili olan bu ürünü tercih ettim.

  benim c vitamini serumu kullanmaktaki asıl amacım direkt leke tedavisindense genel olarak daha aydınlık ve daha dengeli bir cilt kompleksi. ürüne zayıf diyorum ama sabah-akşam kullanmayla 2 haftada bile bu etkilerini gördüğümü söyleyebilirim, cildimin kızarıklığını dengeliyor ve sabahları daha aydınlık bir yüzle uyanıyorum. tabii eğer siz direkt leke için kullanacaksanız belki o noktada ascorbic acid'den geri kalıyor olabilir. su bazlı bir ürün, ilk uygulandığında yapış yapış bir his kalıyor ama iyice emildikten sonra bu his geçiyor, ayrıca üzerine uygulanan nemlendirici, güneş kremi gibi ürünlerin altında hiçbir zorluk çıkarmıyor. herhangi bir hassasiyete, sivilceye sebep olmadı. genel olarak oldukça memnun kaldığım bir ürün oldu şu ana kadar.

  12 haziran 2018 14:56

  3. cilt bakım ürünlerinden beklentim aydınlık bir etki yaratmasıdır. bir şişenin sonlarına yaklaşmaktayım. yağsı bir yapısı var. bunu kullandığım zaman üzerine nemlendirici sürmeye ihtiyaç duymuyorum. yeterli oluyor. birkaç dakika içinde emiliyor ve yapışkan his bırakmıyor. istediğim aydınlık etkiyi vermedi. kötü değil. biraz da antiaging etkisi var diye kullanıyorum.

  5 nisan 12:13

  4. the ordinary'nin neredeyse en az efektif ama yapı olarak en iyi c vitamini serumu(gizlinot: bence). genel renk eşitsizlikliklerini ortadan kaldırıyor ve cilt daha eşit duruyor ancak daha belirgin izlerin geçmesini sağlayacağını düşünmüyorum. aydınlatma etkisinin yanında anti aging ve nemlendirme de sağlıyor.

  ben bu ürünü ilk aldığımda sivilce, sivilce izi vs. yoktu yüzümde fakat son başladığım ilaçtan sonra yüzüm sivilce doldu. kocaman sivilceler. ve kullanırken fark ettim ki sivilceleri söndürmede de etkili daha çabuk kurumalarını sağlıyor. bu kullandığım ilk c vitamini serumu zaten bu yüzden cildimi alıştırmak için o kadar kuvvetli bir serum seçmedim. ama ben memnun kaldım. cildi c vitaminine çok tepki veren, problemsiz cildi olan, hassas ciltli ve ilk kez c vitamini serumuna başlayacaklara rahatlıkla öneririm.

  21 ağustos 09:46