5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar (2)
  • medya (0)
5

1. (yazar: kullaniciadim ) uktesidir, bir aylık kullanım sonunda artık bilgi gireyim dediğim üründür.

Öncelikle 15 ml. Ürünün şişesi, ben bilgileri okumadan aldım 30 ml. Sanaraktan. Bol da kullanıyorum ama yine de iyi dayandı, çeyreği bitti. Sitesinde sivilce tedavisi için önermiyoruz diyor ama ben paulacığımdan bildiğim şekilde kullandım.

Jelimsi sıvı kıvamda, damlalıklı bir ürün. Sivilce lekelerime, sivilce çıkabilitesi olan artık bildiğim bölgelerime ve sebum üretimi aşırı olan burnuma ve azıcık da alnıma uyguluyorum. İki ay kadar önceden korkunç sivilce lekelerim vardı, üstü düz olup mosmor nokta halinde olanlar, sivilcenizi yolarsanız olanlar yani. Siz yapmayın yani. Neyse.

Salisilik asidi neredeyse her gün kullandım bu bölgede ve taze sivilce ihtimalli bölgelerde. Özellikle aha kullanımı sonralarında. Cildi benimki gibi aşırı kullanımda bile fersah fersah soymadı, burun kenarları, ağız çevresi gibi kuruluk noktalarını soydu ama, oralardan kaçınmanızı tavsiye ederim o yüzden. Ama bunun haricinde siyah nokta, sivilce ve fazla sebum üreten yağlı ciltler için uygun fiyatlı harika bir ürün.

Bundan önce paula's choice'in köpük formunda sürülen %4'lük bha'sını kullanıyordum, artık buna geçeceğim sanırım. Fiyat performans olarak çok güzel bir ürün, paula's choice'dan daha uygun fiyatlı ve cildi daha az yoruyor.

Sivilce lekelerim mosmordu, diğer aha ve renk düzenleyici ürünlerle beraber kullanımımda harika işe yaradı. Yeni sivilce çıkmadı gibi birşey, iki tane çıkardım regl öncesi ama önceki iz bırakanlarla alakasızlardı, ertesi güne yok olan cinsten. Burnumdaki yağlanmayı dengeledi. Siyah noktalarım malesef hala mevcutlar, bha bende onları yok etme görevini yerine gerirmiyor önceki tecrübeden bildiğim kadarıyla. Ama yenilerini gözlemlemedim en azından, sebumu dengeledi. Artık sürekli kullanacaklarım arasına girdi.

Kimyasal/mekanik-elle keseyle hafif peeling sonrası tam içeri işliyor. Sebumlugillere bunu niacinamide serumla ve 10% aha ile el ele kullanmalarını tavsiye ederim.

27 mayıs 2017 19:31 27 mayıs 2017 19:33

5

2. 8 şubatta beautybay'den verdiğim siparişim geçen hafta elime ulaştı. 30 ml gramajda bir ürün kendisi, daha önce piyasada sadece 15 ml vardı diye hatırlıyorum, neyse.

aktif sivilceler ve lekeler mevcut yüzümde, bunlara çare olmasını umarak satın aldım. 3-4 gündür kullanıyorum ve diyebilirim ki aktif sivilcelerim üzerinde etkili oldu. mesela kistik dediğimiz deri altı sivilcelerim var, ki varlar bolca, onların üzerine sürdüm ertesi günü uç verdiler ve sonraki gün de kabuk bağladılar.

saç diplerimde minik minik ağrılı sivilcelerim var onlara da uyguladım acısını aldı biraz artık dokunduğumda pek acımıyor. kuruttu da onları.

ben tüm yüzüme uyguluyorum genel bir sorunum olduğu için. biraz yakıyor sürünce ki bu benim sevdiğim bir şey, işe yaradığını gösteriyor bana göre.

yalnız bugün bi mallık yaptım, yine the ordinarynin şu kırmızı olan yüzde 30luk peelinginden sonra salisilik asiti yüzüme sürdüm burun kenarlarımı aşırı yaktı, hala da acıyorlar bepanten sürdüm. yüzümün geri kalanına bir yanma yapmadı ama burun kenarlarımız kılcal yoğunluğu en çok olan bölgelerden olduğu için derisini fena yaktı bir daha üst üste uygulamam o ürünleri.

şimdilik oldukça memnunum benim vazgeçilmezim oldu diyebilirim biterse kesinlikle tekrar alırım. stokta oldukça zor bulunuyor bence bulur bulmaz alın asos veya beautybayden.

4 mart 20:07 4 mart 20:42

3. uzun süredir almak istediğim lakin gümrük korkusuyla alamadığım içimde kalmış bir üründü(kapalı komedonlara iyi gelmesi umuduyla), londra seyahatim sırasında mağaza önünde 20 dk kuyruk bekleyip aklımdaki tüm the ordinary ürünlerini uygun bir fiyata aldım. ürün yapısı diğer yazarlar tarafından da bahsedilmiş, etkilerini yazmam gerekirse bende cildi soyma, irrite etme gibi bir durum yaratmadı, cildim asitlere alışkın olduğu için olabilir ya da oranı düşük bir bha olduğu için de olabilir ama olumlu bir etkisini de göremedim, şöyle ki 2. kullanımdan sonra ürünün rengini değiştiğini gördüm şeffaf olan ürün rengi sarımtırak bişey oldu dikkatli bakınca da ürün kapağında bir problem olduğunu tam kapanmadığını anladım. yani demem o ki o kadar bekleyip aldığınız ürün evinizin dibinde satılmıyorsa her şeyini kontrol edip satın alın benim gibi hüsrana uğramayın...

7 eylül 00:26