yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (42)
  • oylar (36)
  • medya (4)
  5

  1. Haziran 2020 de ürünlerini ilk kez satışa çıkarmış olan türk 2 kadının markası the purest solutions. Adı gibi ürünlerin içerikleri de çok temiz. Ürün isimleri tıpkı yabancı markalardaki gibi içerik odaklı ve müşterisine soruna yönelik çözüm imkanı sunuyor. Yurtdışındaki 7 euroluk the ordinary ürünlerinin ülkemizde 300 küsür liralara satışı sonrası fiyatları gerçekten iç acıcı geldi ve hemen the ordinary'nin en meşhur ürünü olan kırmızı peeling maskesinin muadilini aldım. Sadece bunun oranı aha açısından %10 ordinaryde %30. Ben ilk kez aha kullanmaya başlayacağım için yüzdenin bir tık düşük olması işime geldi şu aşamada ve henüz 2 kere kullandım yanma batma gibi hisler asla olmadı. Nasıl kullanmanız gerektiği de hem sitelerinde hem de gelen kargonun içindeki bilgilendirme kitapçığında yazıyor. Ayrıca %10 luk bir indirim kuponu da çıktı kargonun içinden bir sonraki alışveriş için. Yüzüme anında gelen parlaklığı çok sevdim ve kullanmaya devam ettikçe olan şeyleri de burada düzenlemek istiyorum sonrası için.

  Edit: bunu bitirdikten sonra meşhur ordinaryninkine mi geçsem diyordum ama hayır ya yüzde 30 gerçekten çok çok fazla bi oran cildiniz mermer gibi dayanıklı değilse bu kadarına gerek olduğunu sanmıyorum. Kendi cildimin de daha fazlasını kaldırmayacağına gereksiz fazla eksfoliasyon yaptığımıza ikna oldum. Çünkü yuzde 5lik mandelik asidi haftada bir kere kullanmak bile ölü deri bırakmıyor bende şu an ki o bundan çok daha yüzeysel. Biz tolere ediyoruz sanıyoruz ama cilt bariyerimiz yıpranıyor kullandığımız ürünlerin bile faydasını göremiyoruz. Öğrendiğim bi şey varsa şu son birkaç yılda o da cilt bariyerin güçlü değilse ne sivilce ne kuruluk ne yağlanma ne başka bir şey hiçbir sorun çözülmüyor. Mutlaka rutininize bunu destekleyecek ürünler ekleyin.

  20 ekim 2020 02:08 18 mart 2021 12:02

  2. Ürün bugün elime ulaştı.hemen akşam denedim ve ilk izlenimlerimi paylaşmak istedim.öncelikle cildim asitlere alışkın.duştan sonra yüzümü iyice kuruladıktan sonra ürünü yüzüme sürdüm.sürer sürmez yüzümde yanma iğnelenme hissettim ama  dayanılmayacak kadar değildi.kokusu baya kötü.Ben 9 dakika beklettikten sonra yüzümü bol suyla yıkadım.yüzümü yıkadıktan sonra gerginlik olmadı aksine yumuşaktı cildim.gözeneklerimin arındığını hissettim cildimde aydınlık bi görüntü oluştu.en çok burunuma şaşırdım sanki siyah nokta bandı kullanmışım gibi burnum pürüzsüzdü.ilk izlenim olarak memnun kaldım uzun vadede etkilerini paylaşırım. Bu arada ben daha önce the ordinary nin peelingini kullanmadım.

  ilgili medya:
  1
  13 aralık 2020 02:50

  3. İlk gördüğümde komedojenik olmaması, vegan olması ve cruelty free olmasıyla radarıma girmiş bir markaydı the purest solutions. Asitlere yüzüm alışkın olduğu için herhangi bir hassasiyet yaşamadım. Hatta cildim kızarmaya ve hassasiyete meyilli olmasına rağmen herhangi bir yanma hissim de olmadı. Şimdiye kadar gayet memnunum ve özellikle ilk uyguladığım günlerde gözle görülür bir parlama oluyor ve giderek de cildimin iyileştiğini düşünüyorum süslüler.

  17 aralık 2020 22:39


  5

  4. Ürünü bugün 4.kez kullandım ben de yanma yapmadı yüzüm asite alışkın. Yüzümü yıkadıktan sonra gerilme olmadı. Bu üründen mi kaynaklı bilmiyorum ama ertesi gün 2 tane ağrılı sivilcem sönmüştü

  Kore cilt bakım ürünleri kullanıyorum bunu da dahil ettim rutinime. Çözmeye çalıştığım ciddi bir siyah nokta problemim var düzenli kullanımda işe yaramasını bekliyorum .

  19 aralık 2020 01:43

  4

  5. kullanmaya başlayalı 2 ay oldu haftada bir olmak üzere uyguluyorum, sivilcem pek çıkmadığı için bilemiyorum sivilce üzerine etkisini fakat çenemdeki yağ filamentlerine çok iyi geliyor yıkar yıkamaz hepsi kayboluyor cidden. 

  fakat karşılaştığım bir sorun(?) var, içinden cam kırıkları tarzı şeyler çıkıyor nedenini anlamadığım bir şekilde gayet de keskinler bu yüzden önce damlalıktan ürünü elime sıkıyorum ardından yüzüme sürüyorum siz de dikkatli olun.

  ilgili medya:
  1
  18 ocak 2021 16:25

  6. Bugün elime geçti ilk kez kullandım bakalım sonuçları editlerim. İlk sürdüğümde biraz yüzüm iğnelendi ama sadece kuruluktan tahriş olan bölgeler iğnelendi. Başka yerlerde bir şey hissetmedim. Bence işe yaramayacak ama neyse.

  25 ocak 2021 19:39

  7. Formülasyonunda sorun olduğunu düşündüğüm ürün. Şöyle ki benim cildim asitlere alışık değil ve hassas ama bu ürün cildime hiçbir şey yapmıyor. Cildime daha önce asit ürünü kullanmadığım için en azından hafif bir karıncalanma olur diye bekliyordum fakat hiçbir şey olmadı. Hissiyatını geçtim, herhangi bir etkisi de yok. Haftada iki gün kullandım ve artık neredeyse bitirmek üzereyim. Ne siyah noktalarıma ne de sivilcelerime etki etti. Cildimi çok hafifçe temizlemekten başka bir şey yapmadı. E ben bu etkiyi zaten yüz temizleme fırçasından alabiliyorum. Boş bir ürün oldu benim için. Tamamen bittikten sonra başka bir asit ürününe bakacağım.

  21 şubat 2021 12:35


  8. Bugün elime geçmiş olan ürün. Öncelikle inanılmaz bir siyah nokta problemine sahibim. Bu problemim yoğunlukla burun ve çevresinde bulunuyor. İçeriğindeki bha'den dolayı umutla aldım ve hemen akşamına kullandım.

  Bir süredir asidik tonik kullanmak dışında asitlerle bir ilişkim yok. Hassas bir cilde de sahip değilim. Alışkın olmadığımdan sanırım ben sürdüğümde baya bir yanma hissettim. Hassas ciltli olmadığımdan baya şaşırdım hatta buna. Sonra yanma azalsa da yüzümde durduğu süre boyunca usul usul yakmaya devam etti beni. Ayrıca arındırdıktan sonra 3 saniye kadar kızardı yüzüm ve sonrasında hemen geçti.

  Temizledikten sonra aydınlık, pürüzsüz bir cilt görünümü elde ettim. Zaten bu aha'in vaadi. Bha daha az oranda olduğu için mi bilmem ben siyah noktalarımda aman aman bir fark göremedim. Belki 1-2si gitmiştir. Ama tabii ki oran aha'ya göre düşük ve bu tip ürünlerde uzun süreli kullanım gerekli bunu biliyorum.

  Bu ilk izlenimimdi.

  Şimdilik yanmadan dolayı haftada 1 devam etmeyi düşünüyorum. Burayı her ay güncellerim. Umarım siyah noktalarımın kökünü kurutur da rahat ederim.

  Bu arada ben çift aşamalı temizlik üstüne bu ürünü uyguladım. Sonrasında claderm aleoveralı kil maskesi ve temizleme yağı ile bir rutin daha uyguladım. Sonrasında da yoğun nemlendirdim. Fiddy method deniyor buna sanırım. Tam olarak doğru yaptım mı aşamaları bilmiyorum. Ama o dendiği gibi siyah noktalar elime falan çıkmadı. Kil maskesini düzgün temizleyemedikleri düşüncesine katılıyorum bu nedenle. Benim gibi siyah noktadan geçilmeyen bir burunda bile tek partikül çıkaramadıysa pek etkili olduğuna inanamam bu metodun. Fakat yine de birkaç hafta daha deneyeceğim.

  13 mart 2021 03:56

  4

  9. dün akşam ilk defa kullandım, hassas ciltli olmama rağmen neredeyse hiç yanma hissetmedim. çenemde ve alnımda kapalı komedonlar, burnum ve yanaklarımda yoğun siyah nokta, yer yer akne ve birkaç aylık yolma/sivilce patlatma lekelerim var. siyah noktaya da kapalı komedonlara da hiç etki etmedi, yani bana göre ilk kullanımda mucize yarattı diyecek bir durum yok. bakalım, umarım düzenli kullanımda etkisini gösterir. kullanımı hakkında anlamadığım tek şey, duruladıktan sonra cilt temizliğine ihtiyaç duyulup duyulmadığı. hiçbir yerde buna dair bir açıklama yok, iyice durulayıp nemlendiricimi sürdüm ama hiç emin değilim.

  14 mart 2021 09:01

  5

  10. ilk kez dün akşam fiddy metodu içinde kullandım. daha önce bir hafta aynı markanın toniğiyle yüzümü alıştırmaya başladığım için mi bilmiyorum ama pek bir karıncalanma ya da yanma hissiyle karşılaşmadım. hatta o kadar ki acaba işe yaramayacak mı diye düşünürken metodun sonunda yağlı temizleyiciyle yüzümü temizlerken cidden elime bir şeylerin geldiğini hissettim.

  en sorunlu bölgem burnumdaki pütürlü görünümdü onun için ilk kullanımda çok fazla etki görmesem de asıl etkiyi çenemde gördüm. beyaz pütürlü görüntüyü oldukça azalttı. burnum için de bir ay daha zaman vereceğim ve bu girdiyi editleyeceğim.

  sonuç olarak ilk kullanımdaki etkisinin bile almaya değer olduğunu düşünüyorum. arkadaşımın kullandığı ordinary peelinginin sahte çıkması nedeniyle ve başlangıç için daha uygun olduğu asit miktarı almayı düşünenlere öneririm. ayrıca markanın gönderdiği niacinamide testerı ve minik bileklik de buradan alışveriş yapmaya teşvik ettiğini söyleyebilirim.

  21 mart 2021 21:14 21 mart 2021 21:14