yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (0)

  19. Bu başlığın altına biri 'redpilin erkeklerin sonu olduğunu düşünüyorum' yazmis kesinlikle katılıyorum. Ayrıca şu redpili erkeklerin izledigi kadar kadinlar izlese birçoğunun hiç şansı kalmaz. Erkeklerin taktiklerini bilirler ona göre savunurlar kendilerini anlamında da demiyorum, neyi secicekleri bilirler doğru olan güçlü erkek yani diye bi algı bile oluşabilir kafalarında madem güçlü olan erkek en idealiya. Sanki gerçekten hepsi güçlü olabilecekmiş gibi . Kendi ayaklarına sıkıyorlar. Barbie filminde bile en son kadınlar madem erkekler güçlü olmaya kafasını bozmuş o zaman hadi hangisi daha güçlü göstersinler diye birbirlerine kırdırdılar şimdi geldi de aklıma. Kadınlar evet içgüdüsel olarak güçlüyü seçer fakat hayvan da değiliz ki be aklımız fikrimiz var, şu kısa ömrümüzde kim iyi hissettiriyosa onunla birlikte oluruz kadında öyle erkekte...

  22 şubat 08:20 22 şubat 08:25

  18. Hayatta, buna kapılan erkeklerden daha ezik çok az şey olduğunu düşünüyorum. Buna itibar edenlerin hayatı o kadar boş ki, kafayı kadınlarla bozup onlarla doğru düzgün iletişim kurmak, sağlıklı bir bağ oluşturmak yerine karşısındaki kadınları sinsice savaşılması ve ele geçirilmesi gereken düşman olarak görüyor. Hem delicesine arzu edip hem erişemediği için öfkeyle sözde küçük görüyor ve saçma sapan taktikler, stratejilerle uğraşıyor. Hayır kadınlar o kadar kötü, erkekler o kadar ulu varlıklarsa red pillcilere tavsiyem toplanıp kendisi gibi ulu erkeklerle her türlü cinsel-duygusal vb. ihtiyaçlarını giderip mutlu mesut yaşamaları.

  20 ekim 2021 15:14

  17. Şunu feminizmle karşılaştırıp feminizmi daha az samimi bulmuş bir de biri.(yazar: Keanu reeves ) Kadınların temel insan haklarından başlayan toplumda yer edinme mücadelesi, ikinci sınıf görülmenin kızgınlığıyla erkeklerin seks yapamadığı için uydurduğu saçmasapan kuralları karşılaştırmak sapla samanı karşılaştırmaktır. Trpde erkekler tercih edilmediği için kadınlardan nefret ederken ve yine cinsiyetçilik yaparken feminizmin derdi bu kadar basit şeyler değildir ve nefreti ataerkil düzenedir erkeklere değil. Kadınlar birlik olamazmış sözde ama bugün elimizde ne varsa feminizmin kazanımları sayesinde. Kadın birliğinin gücünü ve samimiyetini ağzınıza bile almayın bence. Bu ikisini aynı cümlede kullanmak bile ne kadar cahil olduğunuzu gösterir zira.

  Tanım: saçmalıklar silsilesi.

  23 temmuz 2021 13:10


  16. Sorsan Freud'a sapık, cinsellikle kafayı bozmuş diyen tipler bu sistemi savunmak için evrimsel psikoloji ile tek bir topluluğun belli bir dönemini baz alarak bütün kadın erkek ilişkilerini kafalarına göre yorumluyorlar. İnanılmaz bir akıl tutulması. iki grup da aynı kafada fıtratçı islamcılardan bir farkları yok bunların da. Ayrıca feminizmin kazanımlarından hiçbir şekilde haberdar olmak istemeyip, bu dandik akımla karşılaştırıp feminizmi samimiyetsiz bulmak kadar komiği de yok kesinlikle. 

  22 temmuz 2021 15:16

  15. Erkeklerin şikayet ettikleri problemleri yine erkekler yaratıyor.

  6 ekim 2020 17:27

  14. bu akımın erkeklerin sonu olduğunu düşünüyorum.

  itibar kaybettiriyor bence erkek güruhuna.

  çünkü nerede pis, pasaklı, ruhu çökkün, asosyal, sorunlu, psikolojisi bozuk varsa bakıyorum bu oluşumun fikirlerini destekliyor.

  hiç bir biskolata abimizi, efendi erkeğimizi, işinde gücünde beyimizi bu aptal şeyleri bırakın desteklemeyi okurken bile görmedim.

  aslında bizim için de bir turnusol görevi görüyor bence. bu oluşumun destekçisi erkeklerden uzak durup, onları kendi çukurlarında bırakmak gerek.

  e doğal seleksiyon bir yerde çalışıyor hala. iyi ki var.

  5 ekim 2020 09:46

  13. Sayelerinde negging denen kavramla tanıştım ve yaşadığım bazı şeylere anlam kazandırdı. Özetle hedef olarak seçtiğin birine özgüvenini kırmak, kendinden şüphe ettirmek için şakalı veya sataşmalı sözler söylemek. Gerçekten ağır negginglere uğramışım ya da uğrayana tanık olmuşum, bilinçli ya da bilinçsiz neden yapıldığı aklıma gelmezdi ya da çok üzerinde durmamışım.  Gerçekten çok sinsice yapılanlar var ve denk gelebilirsiniz dikkat edin veya yapıyorsunuz ama uzun süre işe yaraması mümkün bir şey değil vaz geçin. Üstelik anlaşılınca her şey tersine dönecek. :) Beyni olmadan akıl oyunlarına kalkan insanlar sadece vakit kaybı gerçekten. Linki verilen sitede de aman allahım kaşar kelimesini dilinden düşürmeyen mi istersin, kısa saçlı kadın delidir diyen mi. Parodi gibiler yazık ya. verdikleri negging örnekleri tırnakların takmam mı, kıyafetin uyumsuz  falan kız muhabbeti yani bununla çekici olacaklarmış. Hayır bunları yapmak istiyorsan yap da bu bahane komik yani. Gizli eşcinsel mi bunlar acaba diye bile düşündüm bir an. 

  20 haziran 2019 22:21 20 haziran 2019 22:22


  12. şimdi diyeceklerimi eşcinseller yanlış anlamasın ama hayallerinde yaşıyor bazı i*bneler diye bir söylem varya bunları anlatıyor bence. kimde var bu kadar bolluk yahu

  14 ocak 2019 18:28

  11. ekşi sözlük'te yazılan sayfalarca entry'den anladığım kadarıyla hiçbir trp'ci hayatlarında hiç gerçek anlamda iyi kalpli bir insanla karşılaşmamışlar ya da kendileri berbat kişiliğe sahip oldukları için etraflarına da berbat insanları çekmişler. tanıdığım bir sürü birbirini seven, birbirine saygılı çift var. onlar eşleri işsiz kaldığında başka birini bulmayı düşünmedi, birbirleri üzerinde baskınlık kurmaya çabalamadılar, erkek ne kadar zarif ya da onların tabiriyle "meriç" olursa olsun kadın tarafından ezilmedi hatta daha çok sevildi. ben evine bağlı olduğu için mallaşan bir erkek görmedim. çünkü kendileri gibi gelişime önem veren insanlarla birlikte olmayı tercih ettiler. trp'ci tayfaya göre yukarıda yazdıklarımın gerçek olması söz konusu bile olamaz. bir insan güzel karakteriyle var olmaya çalışırsa iyi bir karakterin değerini bilen insanlarla yolu kesişir. parasıyla mevkisiyle var olmaya çalışan insanlara da mal mülk düşkünü denk gelir. bunlar da sınırlı deneyimleriyle "bütün" kadınların değer verdiği şeyin bu olduğuna üstün zekalarıyla varırlar ve baya emin olurlar.

  "toplumun "evlen çocuk yap, büyüdün artık" söylevini reddediyoruz. bir kadının bakıcılığını babasından devralmayı reddediyoruz. "büyüdün, xxxx hobini bırak artık" diyen kadınları hayatımızdan çıkarıyoruz."

  şunu yazan bir insana acırım. hayatına giren çıkan insanlar yüzünden, şanssızlığı için. sadece acırım.

  14 ocak 2019 00:31 14 ocak 2019 00:33

  10. Ekşi sözlükte ilk sayfasının yarısına gelmeden baş ağrısı oluşturup bekaret yeminleri ettiren oluşum. Hayatlarının amacı sadece seks olup kadını ‘3 tane delik’ olarak tanımlayan bir topluluk. Başlarından ne travma geçti de böyle oldular psikolojik çalışma konusu olabilir. 

  13 ocak 2019 23:13 13 ocak 2019 23:39