yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • medya (0)

  34. zamanınca çokça eleştirdiğim platform. bugünlerde ise kendime uygun olan içerikleri izliyorum ne yalan söyleyeyim. hatta sadece arkadaşlarıma açık olacak şekilde paylaşım bile yapıyorum. epeyce cringe ama bir o kadar da eğlenceli. 

  15 mayıs 16:19

  33. Benim için süslü sözlüğün videolusu.

  11 mayıs 11:11

  32. bu aralar trendyol yeni komisyon oranlarına ve instagram'ın yeni algoritmasına küsen influencerların sığındığı liman gibi. meseleyi çeşitli hesaplardan ve youtube kanallarından izleyip dijital pazarlamanın nereye doğru evrildiğini anlamak maksatlı takip etmeye çalışıyorum.  

  21 mart 2023 23:19 22 mart 2023 01:38


  31. tamamiyle görselliğe dayalı olduğu için dünyanın en çok kullanılan uygulamasıdır. çok az okuma yazma bilmek bile yeterli oluyor. çoğu içerik daha önce yapılanı tekrar etmeye yönelik olduğu için de millete kolay geliyor. tabi orijinal içerik yok mu? var ama bunlar uygulamanın popülerliğinin nedeni değil.

  19 ocak 2023 17:16

  30. Aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçmiş. bazı istisnalar elbette vardır ama demek ki dünyada 1 milyar insanın iq'su diplerde geziyor. güzel bir turnusol görevi görmüş. böyle bir anketi istesen yaptıramazsın. hem de dünyanın çeşitli bölgelerinden. instagram ve tiktok gibi uygulamalar cidden kapitalist düzene çok güzel veri sağlıyor.

  13 ocak 2023 14:16

  29. algoritmamı 'sephora haul' ve 'sephora alışverişim' olarak fikslediğim, karşıma oldukça kutu açma videosu çıkartan uygulama. herhangi bir kıroluğa direkt engeli basıyorum algoritma tertemiz kalıyor. tiktok ne ya aa öö filan yaparken şimdi gerçekten 1-2 saat daldığım oluyor. bu kadar dalıyor olmak da 'brain wash/beyin yıkama/zombileştirme' yapıyor. buna mukabil viral olanı gidip satın alıyorsunuz. bir ürünü 50 kere görürseniz zaten aklınızda iz yapıyor. bir yandan benim de olsun derken bir yandan da aşırı maruz kaldığınız için ürün 'demode' olup daha siz kullanmadan eskiyor. garip bir durum. yalnız yalnız hem elf hem revlon ne güzel markalarmış, nasıl da o güzel atlara binip uçup gitmişler. 

  11 ocak 2023 12:59

  28. yeni kullanmaya başladığım uygulama. bu uygulamada farkettiğim herkes birbirinin aynısı.akımlar falan neyse ama biri vs kartlık alıyor başkaları da koşarak gidip alıyor,saçı turuncu yapmak veya iste bi tarafını başka renge boyamak gibi hatta starbucks'ta buzlu bardak almak ne bileyim daha var böyle aklıma gelmiyor. bana bu çok tuhaf ve saçma geldi açıkçası neden tektip olmak isteniyor? boynu dövmeli kızlar var hatta bu kızların fanlari bile var.şok oldugum,şaşırmalara doyamadığım bir yer oldu tiktok.

  ay bir de farkettigim şu;yaşı küçük olan kızlar birbirini aşağılıyor sürekli.güzellik ve maddiyat algısı burada instagram'dakinden daha fena bir vaziyette gerçekten z kuşağının işi zor, her anlamda rekabet çok fazla ve hep daha iyisi var. b.kluyor gibi oldum ama yinede instagramdan soğuduğum şu zamanda gayet keyifli kullanımı.

  29 mayıs 2022 03:34


  27. tiktok'a girenlerin çıkamama sebebi elbette ki algoritmasıdır. ilk hesap açtığınızda 1 hafta kadar size en çok izlenen videolardan gösterilir. izleme sürenize ve etkileşiminize bakarak ilgi alanlarınız, karakteriniz, geçmişiniz üzerinden mimlenirsiniz ve daha az izlenme sayısı olan ama ilginizi çekecek videolar gösterilmeye başlanır, bir süre sonra da nokta atışı yapmaya başlarlar. sonra bir bakmışsınız hiç fark etmeden 2 saat boyunca tiktok videoları izlemişsiniz. 

  sırf bu algoritması sayesinde youtube'u, facebook'u, instagram'ı ve snapchat'i geçecek olan uygulama, hatta bence abd'de geçti bile. filtreleri inanılmaz gerçekçidir, video editörü kullanıcı dostudur. içerik üretmek de, virale denk gelmek de instagrama göre daha kolaydır. creator fund ile pasif kazanç da mümkündür. bilemiyorum, bekleyip göreceğiz. 

  10 mayıs 2022 20:50

  26. Bu mecraya hiç girmedim. Video tabanlı uygulamaları pek sevmiyorum. Zamanında vine'ı da pek sevmemiştim. Neler olup bittiğine dair çok bir fikrim yok ama bu ara hastalık dolayısıyla sürekli evde yattığımdan tüm kadın programlarını izleme vaktim oluyor. Anasını, babasını, Kocasını, karısını, çocuğunu vs bırakıp bu uygulamadan tanıştığı birilerine kaçan insanlar çıkıyor sürekli. Çok garip bir ortam var sanırım. (gizlinot: Hani marjinal bizdik? swh)

  31 ağustos 2021 19:18

  25. Sosyolojik analiz yapabilmek harika bir uygulama. 2 aydır sadece izlemek için kullanıyorum. Girdap gibi asla çıkamıyorum uygulamadan. Bu uygulamanın tek sevdiğim yönü gerçek hayatta yan yana gelmeyeceğim insanların evini, yaşam tarzını, ne yediğini içtiğini görebiliyorum.

  5 haziran 2021 14:32

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar