yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  1. her gün sıklıkla toplu taşıma kullanan biri olarak beni deli eden erkek kişisidir. hele benim gibi şimdi bi şey desem ayıp olur mu diye düşünen bir tipseniz o yol geçmez, kanser olursunuz. bazen iki saat kafamda kurup en naif şekilde uyardığımda ya ne değerli şeyin var bakışı gelir ya da başka yer varsa oraya gider oturur. trip mi atıyor aklınca anlamıyorum ki.

  sanırım kendilerinde hak görüyor bir kısım erkek bu şekilde oturabilmeyi. onun için uyarılınca o dumur bakışlar. kaldı ki bunu sadece yanlarında kadın varken yapmıyorlar. bu şekilde iki erkek yan yana gelince komik görüntüler olabiliyor. resmen kim daha çok bacak açacak yarışı dönüyor aralarında.

  erkeklerin 'ama biz bacaklarımızı kapatabıyoruz ki' olayına da hiç inanmıyorum. usturuplu oturan erkek de bolca mevcut. he ama yiğidin malı meydandaydı di mi. kısacası işlerine öyle geliyor.

  27 şubat 2017 18:57

  2. Saygısızdır, düşüncesizdir. Ötesi yok.

  27 şubat 2017 19:08

  3. Sana "şu bacağını çeker misin ? " demek zorunda mıyım ?

  Yanına birisi gelip oturduysa... kadın-erkek fark etmez, bi toparlanır bi kendine çeki düzen verirsin.

  27 şubat 2017 19:13


  4. o değerli uzvunu açıp yayılarak oturduğunda iki-üç kişilik yer kapladığının ve yanındaki kadın, çocuk ya da yaşlı kim olduğunun önemi yok, taciz ettiğinin farkında olması gereken erkek. taciz eşittir rahatsızlık demektir zaten önce bir herkesin bunun bilincinde olması gerek. adı üstünde neredesin toplu taşıma aracındasın babanın tarlasında değil. daha derine inersek kızlarına ayırma bakayım bacağını ört çok ayıp deyip, oğluna gelince de hanimiş benim oğlumun pipisi modelindeki pipi sevici erkek annelerinin yetiştirdiği, toplum içinde gitgide kendini bilmez bir hal alan erkek çocuklarının büyüyünce benimsedikleri oturma şeklidir bu genelde. küçük dağları ben yarattım havasında yayılır da yayılır. yanındaki insan rahatsız olabilirmiş, hareketleriyle bunu belli edermiş deyip üstüne hiç alınmaz maşallah o kadar rahat. illa ya bir uyarı bekler ya da kalkıp oradan gitmenizi. çünkü o bacaklarını kapatıp oturursa erkekliğinden bir şey eksilir falan mazallah. vücut diliyle yanındaki insan üzerinde baskı kurmaktır bu aslında, öylesine basit bir oturma şekli değil sadece.

  nerede olur eski istanbul beyefendileri dedirtirler her seferinde. allah için çok düzgün oturan beyefendi erkekler, gençler hala var ara sıra rastlıyorum ama ne yazık ki çok az. özellikle yeni jenerasyon gençler başta olmak üzere, çoğu erkek bu şekilde oturmayı marifet sayıyor ki bu cidden çok rahatsız edici.

  27 şubat 2017 20:18

  5. Bunların bir metro versiyonu var ki resmen sinir katsayınızı ölçüyorlar. Zaten koltuklar dar, oturmuşsun yan yana 10 kişi, allah aşkına o koca götünü oraya sıkıştırarak büyük marifet yapmışsın gibi bir de bacaklarını 5 kilometre açınca gerçekten insanım diyebiliyor musun kendine ? Merak ediyorum, o bacağı kapatıp oturmak ne kadar zor ey görgüsüz ayı ?

  Böyle benim yanıma oturup bacağınızı kolunuzu açıp bir de gerine gerine oturuyorsunuz ya, içimden 10 saniye sayıp "bu ne cesarettir yarabbi" diye söylenmeye başlıyorum. Devamında bildiğimiz tekme yiyorsunuz zaten benden. Çek o bacağını çek !

  27 şubat 2017 20:40

  6. kibarca söyleseniz muhtemelen anlamayacaktır zaten. bulaşmadan bacağımla hafifçe ittiriyorum ben de. oflayıp puflayıp dik bakış atınca zaten laf edemiyorlar.

  27 şubat 2017 23:05

  7. saygısız ve görgüsüzdür.

  uyarsanız bir işe yaramaz çünkü alışkanlık halini almıştır o oturma şekli. oturup kalkmasını bilmek üzgünüm ki biraz kültür, görgü gerektirir. eğitsen de geçmez. hastalık gibi bir şey. ben bu bireylere hasarlı gözüyle bakıyorum. kimse kusura bakmasın.

  27 şubat 2017 23:58 28 şubat 2017 11:06


  8. bacaklarını açmak pipisini rahat ettirmek için en doğal hakkı olduğundan çoğunlukla sizi rahatsız ettiğinin farkında olmayan erkektir. bir ara facebookta bununla ilgili resimli paylaşımlar yapılmıştı, o dönemin geri gelmesi lazım. bu şekilde farkına varıyorlar. bu tarz itirazlar yayılıp görünür hale geldikçe siz de "bacağınızı toplar mısınız" derken daha meşru bir şey yapmış oluyorsunuz.

  28 şubat 2017 11:36

  9. bu yüzden onlardan önce davranıp biz bacaklarımızı açıp oturmalıyız.

  28 şubat 2017 14:53

  10. ben böyle bi durum olunca çantamla baya baya ittiriyorum bacağını. sonra ona ait koltuğun sınırları içinde tutmaya devam ediyorum çantamı. bekliyorum bi şikayet etsin ki hemen çemkireyim kendisine (gizlinot: ama hiç şikayet eden olmadı hiç çemkiremedim (: ). bir de bunun siz inecekken ayağa kalkmayıp geri çekilerek poponuzun kendisinin gözleri önünden yakın mesafede ilerleyişini izlemek amacında olanları var. onlara daha bi deli oluyorum. kardeşim bacağın mı kırık kalksana ayağa. ben en kıymetli yerlerimi senin suratının önünden geçirmek zorunda mıyım? ısrarla bekliyorum kalkmalarını. bakıyorum kalkmicak uyarıyorum. evet bu versiyonda bir kez çemkirebilme fırsatı buldum. baya baya bağırdı bana sığmıyo musun burdan diye. ben de sapık kelimesini kaç kez kullandığımı bilmediğim bir savunma içinde otobüsten inmek zorunda kaldım. ben indikten sonra eminim kamuoyuna karşı aklamıştır kendisini. zira otobüste toplu bi dikkat oluşmuştu. neyse lafın özü bu tür durumlarda çirkinleşin kızlar. insan gibi davrandıkça asla edeb erkan sahibi olamayacak bu tipler ne yazık ki.

  28 şubat 2017 15:20 28 şubat 2017 15:21