yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  1.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (5)
  • medya (0)

  1. birkaç yıl önce ekşisözlük'te bu konuyla ilgili başlık açılmıştı. ya trendyol (ben trendyol olarak hatırlıyorum) ya da hepsiburada'ydı. sözlük yazarı kişi, kendi hesabından bir grup insanın kredi kartı bilgilerini görebildiğini, bunu sayfaya bildirdiğini, birkaç kez problemi ısrarla bildirmesine rağmen sayfanın bu konuda hiçbir şey yapmadığını, kötü niyetli biri olsa insanların kredi kartı bilgilerini çalabileceğini yazmıştı. eğer başlığı bulursam ekleyeceğim. o başlığı okuduğumdan beri kartımı kaydetmiyorum, harcamayı biz yapmasak da geri almak için saatlerimizi harcıyoruz ve stres yapıyoruz boş yere. o hırsızlardan da kat kat çıksın parası.

  23 ekim 2019 23:43

  3

  2. Bunu duyunca hemen girip kayıtlı kart bilgilerimi kaldırdım, benim de trendyolda şöyle bir durum başıma geldi, alışverişi tamamlarken kart bilgisini girerken kart kaydedilsin mi diye soruyor ben kaydolmasını istemediğim için kutucuktaki tiki kaldırıyorum ama ben farkına varmadan alışveriş yaptığım kartları sisteme kaydediyor. Bunun da farkına hesabını ortak kullandığımız kuzenim benim kartımla yanlışlıkla alışveriş yapınca vardım. Site çoğu zaman fiyatlar açısından iyi ama gerçekten güvenlik konusunda ben de pek emin olamıyorum, normalde her site 3d secure kullanır ancak bunlar direk karttan parayı çekiyorlar, düzeltilmesi gerek bu tarz durumların

  23 ekim 2019 23:51

  3. Trendyol da şöyle bir sıkıntı var ki alışveriş yapar yapmaz hemen sormadan kartı kaydediyor. Burda hepsiburada hırsızlığını okuduktan sonra ordan kartımı silmiştim ve artık alışveriş yapıyorsam trendyoldan hemen siliyorum kartımı. Zaten bu yeni icat kartı kaydetme yöntemini en başından beri sevmemiştim. O kadar hırsız varken hiç mantıklı değil.

  24 ekim 2019 01:46


  4. Geçmiş olsun, zamanında hepsiburada hesabımda aynı şey başıma geldi, bu yüzden yıllardır sanal kartla alışveriş yaparım. Burayı okuyan herkes de lütfen dikkatli olsun, kartı kaydetmeseniz de alışveriş yaptığınız butik sizin bilgilerinizi görebiliyor sanırım. 

  24 ekim 2019 08:01

  5. Trendyol gizlilik ve güvenlik açısından çoğu internet sitesinden daha güvensiz benim gözümde daha öncesinde de ben (link: https://www.suslusozluk.com/trendyol?i=428381 şöyle) bir durum yaşamıştım. Aynı zamanda geçen yıl da mail adresimin noktasız haline sahip biri yanlışlıkla noktalı olana yani benim mailime kendi şifresiyle girip alışveriş yapmış, üstüne bir de kartı kaydetmiş. Neyse ki kargo bilgilerinde numarası vardı ve uyarabildim de kart bilgilerini benim hesabımdan silip alışverişini iptal etti. Dediğim gibi sitenin güvenliği çok düşük. 

  24 ekim 2019 09:08

  6. trendyoldan uzun zamandır alışveriş yapmıyorum ama yapacak olduğumda da kredi kartı ile yapacaksam sanal kart kullanıyorum, banka kartıyla yapacaksam da kullanmadığım bir banka kartına alışveri tutarım kadar para atıp yapıyorum. trendyol ödeme alt yapısı olarak çok zayıf ve güvensiz bir site. ben bu şekilde çözüm buldum :/

  24 ekim 2019 11:16

  7. başlığı görür görmez trendyoldan kart bilgilerimi kaldırdım. daha önce internetten yaptığım alışverişlerde böyle bir sorun yaşamadım ama tedbirli olmakta yarar var. bundan sonraki alışverişlerimde sadece sanal kart kullanacağım.

  24 ekim 2019 12:25


  8. olayı duyunca kart bilgilerimi trendyoldan kaldırdım saniyesinde. olayı yaşayan yazara geçmiş olsun. asıl rezalet bence trendyolun durumla ilgilenmemesi.

  24 ekim 2019 12:53

  9. maalesef daha önce de benzerlerini duyduğum için trendyol'dan hiç alışveriş yapmadım, hatta trendyol reklamı görünce bir ürperti oluşuyor bende. süslü sözlük'te de epey konuşuluyordu son birkaç senedir.

  olay yaşandıktan sonra belki zararınızı hukuki olarak tazmin edebilirsiniz ama o sırada yoktan yere yaşadığınız stresin, üzüntünün telafisi yok. trendyol'un duruşu önemli bu noktada ama pek bir duruş sergilememiş anladığım kadarıyla. güven çok önemli. trendyol benim güvendiğim bir marka değil maalesef. ama benim gibilere de ihtiyacı yok göründüğü kadarıyla, "yukarı kaydırın"cılarla gayet mutlu mesut gidiyor.

  ekleme: birkaç faydalı kelam edeyim bari. trendyol alternatifi olmayan bir mağaza değil. online alışveriş yapabileceğiniz, pek çok markayı ve segmenti bir arada bulunduran bir sürü online mağaza var. isim verip reklam yapmak istemiyorum ama çoğu biliniyor zaten. bazılarında kapıda ödeme, bazılarında da 3d secure var. ben biraz eski kafalıyım sanırım (genç olmama rağmen) kapıda ödeme seçeneğini tercih ediyorum genelde. ürün elime ulaşmazsa vs. para iadesi ile uğraşacağıma ürün elime geçtiğinde parasını veriyorum kafam rahat oluyor. hem sözde sizi "evde bulamayan" kargocuların peşinde de koşmuyorsunuz, "gelmezlerse gelmesinler." rahatlığı oluyor. tabi bu benim fikrim. umarım başlık sahibinin mağduriyeti bir an önce giderilir. bankacılık yoluyla çok büyük bir meblağı kaptırdığımdan beri(gizlinot: dava devam ediyor) bu tip şeyler bende travma halini almış durumda.

  24 ekim 2019 13:19 24 ekim 2019 13:25

  10. çok yüksek ihtimalle toplu bir kart bilgileri çaldırma vakası oldu yine.

  10 gün önce kredi kart bilgilerim çalınıp 50USD ve 50EUR tutarında Google Suites üzerinden harcama yapılmıştı. Kredi kartımı iptal ettirdim ve bankadan harcama itirazı yaptım.

  dün ise yeni kartım gelmişti ve artık akıllandığım için sanal kartımı kullanarak trendyoldan alışveriş yapacaktım. ama her şeyi düzgün girdiğim halde hata verdi. trendyol müşteri hizmetlerini arayıp sorduğumda "güvenlik riski oluştuğu" sebebiyle hesabımın pasife alındığını öğrendim.

  yani muhtemelen trendyol kart bilgimi çaldırmış, bana haber verme gereği duymadan hesabımı pasife almış, kart bilgilerimi çalan kişi kartımdan harcama yapmış ve ben bilgilerimin nereden çalındığını 10 gün sonra tesadüfen öğreniyorum.

  kvkk'ya göre böyle bir durum oluştuğunda firmanın bunu kamuoyuna duyurma zorunluluğu var. ama trendyol bunu yapmadı, kendilerini bu durumdan dolayı edevlet üzerinden şikayet edip denetlenmelerini isteyeceğim.

  24 ekim 2019 13:57