sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. Önceden fiyatını abartı bulduğum edindikten sonra değer dediğim kap kacak markası. ev hediyesi olarak bi arkadaşımın almasıyla edindim gerçekten yeşillikler sebzeler içinde normalin çok üzerinde bir zaman taze kalıyor, yaşadığım yer itibariyle sık alışveriş yapamayan bendeniz için çok ideal en az 1 hafta rahat taze kalıyor ben 2-3 haftayı bile zorladım:)

  7 mart 2015 20:20 ed.8 mart 2015 00:55

  2. şişelerinden almak istiyorum ama artık eskisi gibi kaliteli olmadığını okuduğum için cesaret edemiyorum oysa ki bugün pazarda ucuza gördüm hem 1 litrelik şişe 20 liraydı

  25 nisan 2015 17:26

  3. o şişelerin içi çok garip kokuyor ya hiç hoşuma gitmedi :/

  25 nisan 2015 20:23

  4. Su şişesinin rezalet kokusunu hiçbir şey geçiremediğinden çöpe attığım marka. Önerilen her çılgınca yöntemi denedim. Buzluğa attım, karbonatla yıkadım, günlerce havalandırdım ama bana mısın demedi. Tavsiye etmiyorum o yüzden.

  25 nisan 2015 20:56

  5. Farklı olduğu iddia edilse de, benim için en nihayetinde plastik olan ve abartılı paralara satılan marka. tupper'ın çok iyi olduğu ile ilgili oldukça çok konuşma dinlemişimdir, evde annemin aldığı 1-2 ürünü denemişliğim de vardı, fakat hiç bir zaman sevemedim. O kadar sevemedim ki, evlenme zamanı gelince kayınvalidemin bana 5-6 kutu tupper aldığını öğrendim:) bazılarını seçtim, kullanmaya çalışçam ama geri kalanını kolileyip kaldırdım.sanırım ileriki zamanlarda satıp, paranın gözüne vurucam. Bence cam is the best!

  26 nisan 2015 10:54

  6. Cam tabi ki daha iyi. Ama cam kullanılmadığı yerlerde (çanta içerisinde, vb...) kullanışlı olan ürün. Çoğunlukla yoğurt koyup tangır tungur geziyorum. Dışarıya sızan yemek daha hiç olmadı. Benim su şişem hiç kokmuyor. 2-3 günde bir su ile çalkalamaktan başka bir şey yapmıyorum. (Sanırım şans)

  Polimer olarak polipropilen ve polietilen kullanıyor. Malzemelerin ömür boyu garantisi var. Verdiğim para içime oturmasın diye kendimi de şöyle kandırıyorum. Bu kadar para verdiğimiz firmada kesinlikle en iyi kimyagerler ve polimer mühendisleri çalışıyordur. Diğer polimer ürünlerdeki gibi oligomer sorunu yaşanmıyordur. Bize oligomer yedirmiyorlardır.

  Bendeki ürünler:

  1 adet sera 3 L (boyutu ve kapağı olduğu için yıkanan yeşillikleri koymak için güzel oluyor. Marulun dayanma süresi 1 haftayı geçiyor.)

  1 adet şekşek (hızlı krep/omlet yapmak için kullanıyorum. Bebeğim olunca daha çok işe yarayacak diye umuyorum (gizlinot: swh))

  Antarktika set ( Kurtarıcım. Sigara böreği, köfte, mantı, tereyağ, bisküvi hamuru, vb. atıp kullanıyorum. Paraya kıyıp bir set daha alabilirim. Büyük boylar daha kullanışlı.)

  2 adet su şişesi (500 mL ve 750 mL) (Dışarı çıkarken su almak için kullanışlı oluyor. Uzun yol için her zaman termos ilk önceliğim.)

  1 adet orta peynir dünyası (Hiçbir işe yaramıyor. Eşimin yanında diyemiyorum. Yazık o da kibarcık, alıştı artık. Peynirleri onun içine koyuyor hemen. Çok peyniri aynı anda depolamak için işe yarıyor. Peynirler 1,5-2 hafta civarı dayanıyor.)

  4 lü eko tabak 400 mL (İş yerine sulu yemek, yoğurt taşımak için kullanıyorum. Sıklıkla başvuruyorum. Kapakları çok sıkı, sızdırma yapmıyor.)

  1 adet mikro Pro sürahi (1 L) (şimdilik sadece ölçülü yemek yapmak için kullandım. Aslında mikrodalga kabı, ama mikrodalgaya hiç bir zaman petrol türevi bir ürün koyabileceğimi sanmıyorum.)

  Ben bu batağa düştüm süslüler, siz düşmeyin. Aman kendinizi frenleyin diyerek de yazımı bitiriyorum.

  25 ağustos 2015 22:07

  7. Zaman'ın Amerika'sında ev Hanımı teyzelerin eve para getirmek için kullandığı doğrudan satış aracı. Uzun süre camdan daha sağlıklı diye lanse edilmesi de bu yüzden. Artık gelişmiş ülkelerde kendine büyük pazar olanağı kalmayınca da bizim gibi 2. Dünya ülkelerinde popüler olmaya başladı. Annem deli gibi aldığından ve biz de sık sık kullandığımızdan mütevellit kesinlikle camla yarışamayacağını düşünüyorum. Misal şişeleri, bi süre sonra koku yapıyor, Sıcakta içinde kalan suyun tadını değiştiriyor. Hafiflik yönünden camla yarışamaz kabul ediyorum ama aynı mantıkla pet Şişe de alınabilir ne bileyim. Sürekli gezmiyorsanız cam şişe almak daha mantıklı bence.

  25 ağustos 2015 22:17

  8. isterse içine koyulan yiyeceği bozmadan ömür boyu muhafaza etsin, hiçbir zaman o fahiş fiyatlarıyla sempati duyamayacağım 'layloncu' markası.

  26 ağustos 2015 19:02

  9. Kaliteli kanserojen.

  12 mart 2016 01:29