yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (1)

  1. i̇ki kadın kimyagerin kurduğu doğal bakım ürünleri satan ve instagram sayfaları bulunan lokal marka.

  ufak külliyatı okumak istemeyenler için özet: beklemediğim kadar memnun kaldım, ilgililer ve ürünleri harika. Eğer doğal ve uygun fiyatlı ürün arayışınız varsa bakmanızı tavsiye ederim.

  öncelikle söylemeliyim ki çok naziklerdi, tüm sorularıma nazikçe cevap verdiler. mail adresinden de iletişime geçebiliyorsunuz. çok alerjik bir bünyem olduğunu söylediğimde sample göndermeyi teklif ettiler, ben de denemek istediğim ürünleri söyleyince mümkün mertebe hepsinden göndermişler, hatta özellikle belirtmediğim bir ürünün bile testerını koymuşlar. Sonraki siparişlerimde de mümkün mertebe ufak kaplarda samplelar göndermişler.Bu sebeple yaklaşık her ürünü deneyebildim. bütün ürünleri güzel cam şişelerde, köpüklere sarıp sarmalayıp göndermişler. asla kırık veya akma gibi bir durum yoktu, sıvı ürünleriyse ne olur ne olmaz diye şeffaf folyoyla sarmışlar. ürünler zarar görmesin diye içine kağıt da tıkıştırmışlar. paketleme gerçekten muhteşem! Pek çok ürününü tam boy kullandım ancak bazıları sampledı, o sebeple sadece sampleını denediğim ürünlerin yanına sample diye ibare koyacağım.

  bir de bilmelisiniz ki ben çok becerikli bir insan değilim, burada sorun belirttiğim şeyler ürünler doğru kullanıldığında aşılacak şeyler aslında. ancak ben günlük hayatımda elime geldiği gibi kullanıyorum açıkçası, pek çok öğrencinin veya çalışanın da benim gibi olduğuna inanıyorum. bir de aşırı hassas değil de normal bir cildiniz varsa muhtemelen benim gösterdiğim reaksiyonların çoğunu göstermezsiniz. bu ürünlerle olabilecek tüm felaket senaryoları bir arada gibi düşünün.

  Hammadde tedarikçileri: sabit ve öz yağlar için genelde nuka defne'den tedarik ediyorlarmış, bunun yanı sıra raen, thepremiumorganics, plant threapy gibi tedarikçileri varmış. Shea, kakao ve balmumu için güvenilir instagram satıcılarından alıyorlarmış. Hindistancevizi yağı, ingilizkarbonatı, beyaz balmumu, organik elma sirkesi, organik ayçiçek yağı gibi maddeleri ekoorganik, hammadeler.com, başak organik gibi sitelerden temin edebiliyorlarmış. Zeytin yağını oleika marka kullanıyorlarmış ancak daha lokal bir markadan temin etme düşünceleri varmış.

  Ayrıca pek çok ürünleri vegan. Vegan olmayan ürünleri de konuştuğunuzda vegan olmayan içerikleri katmayarak (gizlinot: balmumu gibi) yapıyorlar. Karışımlarını hayvanlar üzerinde denemediklerini söylemeye gerek yok. Her türlü geçer not aldılar benden.

  Ayrıca pek çok instagram butiği gibi “önce parayı görelim” tavırları asla yok. İlk siparişimde koca bir ay geciktirmiştim ödemeyi, dışarı çıkamamıştım. Daima çok naziklerdi. Ayrıca bir seferinde yanlışlıkla vegan olmayan bir ürün göndermişler, bunu hemen söylediler ve vegan versiyonlarını gönderdiler.

  Ayrıca çalıştıkları kargo şirketi de harika! Bir seferinde adresimi yanlış yazmama ve onlar aradığında kapatmama rağmen (dersteydim) eve birkaç kez gelip ürünleri bıraktılar. Bunu buraya yazmam biraz tuhaf olabilir ama bir şeyi sipariş edince kargoyla ilgili problemler olabiliyor ve açıkçası eğer şirketin anlaştığı kargo şirketiyle ilgili sıkıntı varsa bir daha oradan almama eğilimde oluyorum. Bu da kocaman bir artıydı benim için.

  Ayrıca ürün içerikleri iletişime geçtiğinizde size gönderilen word dosyasında yazıyor, yanı bir şeye karşı hassasiyetiniz veya alerjiniz varsa o içerik olmadan yapılmasını isteyebiliyorsunuz. Ayrıca ürünle ilgili bir şikayet veya sorunuz olduğunda mail atmanız yeterli. Daima cevaplıyorlar.

  Zero waste yaşayan süslüler için şunu da ekleyeyim: Ürünler kavanozda, fısfıslı şişede veya damlalıklı şişede gönderiliyor. Samplelar daha ufak plastik kavanozlarda gönderiliyor. Hepsi tekrar kullanılabilir. şişeler ve kavanoz cam; kavanozların bazılarının kapak kısmı, şişelerin damlalık kısmı ve fısfıs kısmı plastik. Ayrıca dediğim gibi şeffaf folyoya sarıp gönderiyorlar. Ama konuşursanız sadece kağıda sarıp da gönderebilirler. Kavanozlar tekrar kullanılabiliyor. Fısfıslı şişeyi yazın içine su ve buz atıp kullanabilirsiniz. Ben sıfır çöp yaşamadığım için sormadım açıkçası ama konuştuğunuz sürece gerçekten ellerinden geleni yapıyorlar.

  Uzun uzun markayı anlattığıma göre ürünlere geçebilirim. Biraz uzun bir girdi olacak ama denediğim her ürünü teker teker paylaşmak istedim.

  Papatya-Aynısefa Özlü Soft Krem: Fiyat: 45 TL

  İçindekiler: Shea yağı, 0,2 asit sızma zeytinyağı, bitkisel emülgatör, su, potasyum sorbat, nar çekirdeği yağı, zarif lavanta yağı,alman papatyası yağı, üzüm çekirdeği yağı, çuha çiçeği yağı, kuşburnu yağı, tamanu yağı, jojoba yağı, çay ağacı yağı, günlük yağı.

  Bu ürünün yüzümdeki hissini sevmedim. Nemlendirici bir krem değil. Ben de tamamen deney amaçlı sırtıma sürmeye başladım. Her banyodan sonra sırtıma güzelce sürüyordum. Şöyle ki benim sırtım sivilce ve yaralarla kaplı. Bu sebeple sırtı açık falan giyemiyorum. Bu krem sivilcelere etki etmemekle beraber yaraların ve sivilcelerin patlayıp oluşturduğu yeni yaraların daha hızlı iyileşmesini sağladı. Ayrıca düzenli bakım yaptığım için eskiye nazaran daha az sivilce çıkarıyorum. Eğer nemlendirici krem arıyorsanız bu aradığınız ürün değil ama iyileştirici krem arıyorsanız kesinlikle bakmanızı öneriyorum. Bu arada kokusunu da çok hoş bulmuyorum.

  Papatya-Aynısefa Özlü C-vitaminli Krem: Fiyat: 60 TL (sample)

  İçindekiler: Shea yağı, 0,2 asit sızma zeytinyağı, bitkisel emülgatör, su, potasyum sorbat, nar çekirdeği yağı, zarif lavanta yağı, alman papatyası yağı, üzüm çekirdeği yağı, çuha çiçeği yağı, kuşburnu yağı, tamanu yağı, jojoba yağı, çay ağacı yağı, günlük yağı, yalancı iğde yağı, C vitamini, hyaluronik asit, çinko oksit tozu (nano olmayan) .

  Sadece sampleını kullandığım için uzun süre kullanım yorumları yapamayacağım, ama soft kremle yapısı aynı. Bu biraz daha yaş almış ciltler içinmiş.

  Lipstick (dudak bakım kremi): Fiyat: Naturel (10 TL), Bitki Köklü (15 TL), Bitki kökü+Kil (20 TL)

  İçindekiler: Shea yağı, balmumu, kakao yağı, badem yağı, koku için yağlar.

  Naturel olanı klasik bir dudak balmıydı. dudaklarımı nemlendirdi ve sorun oluşturmadı. dudağa sürünce yağsı dokuya bürünüyor, yarım saat falan kalıyor dudakta; ama hani saf hindistan cevizi yağı sürünce oluşan tuhaf nefes alamayan dudaklar yağsılığı değil. gloss gibi. Bitki köklü+killi olanınınsa rengi muhteşem. O kiraz yemiş görüntüsünü güzelce nemlendirerek veriyor. Açıkçası bu balmı almadan önce güzel bir ruj almak niyetindeydim. Ama bu balm yaz boyu beni götürür. Ayrıca vegan olanlar için balmumu olmadan da hazırlıyorlar.

  Koltuk altı deodorantı: Fiyat: 32

  İçindekiler: Shea yağı, Hindistan cevizi yağı, İngiliz karbonatı, beyaz balmumu, gdo-suz nişasta, çay ağacı yağı, koku için eklenen öz (esansiyel) yağlar.

  işe yaramasına şaşırdıklarımdan. katı, pudralı bir krem dokusu var, koltuklarınıza sürünce terlemeyi ama kokmamayı vaad ediyor. ve gerçekten bu vaadini yerine getiriyor.4 adet koku seçeneği var: lavanta-limon, limonotlu, sandal-portakal, nane-okaliptus. bunu da kullana kullana iki eksisi olduğu kanaatine vardım: biri elinize alıp sürerken elinize pütürcükler gelip elinizi hafif aşındırmak suretiyle canınızı yakması, biri de eğer 3 gün duş almazsanız ve üst üste sürerseniz beyaz beyaz pütürcükler halinde topaklanması. i̇kisi de kullanmama hiç engel değil açıkçası, almaya devam ederim. çok bereketli de, azıcığı kol altlarınıza göğüs altlarına ayaklarınıza yetiyor. Bir kutusu çok rahat iki ay yeter.

  Cilt serumu: Fiyat 40 TL

  İçindekiler: Cilt tipine göre içerik ve miktarlar farklılık göstermektedir. Ayçiçek yağı, 0,2 asit sızma zeytin yağı, nar çekirdeği yağı, zarif lavanta yağı, alman papatyası yağı, üzüm çekirdeği yağı, çuha çiçeği yağı, kuşburnu yağı, tamanu yağı, jojoba yağı, çay ağacı yağı, günlük yağı.

  Severek kullandığım ve kullanmaya devam edeceğim serum. Ben günlük nemlendirici olarak kullanıyorum. Biraz yağsı bir his bırakıyor abartarak sürerseniz. Ben bir damla alın, bir damla burun, ikişer damla yanaklara şeklinde sürüyorum.

  Saç serumu (kaş ve kirpik güçlendirici): Fiyat: 37 TL

  İçindekiler: Badem yağı, emu yağı, sedir yağı, kekik yağı, biberiye yağı, lavanta yağı, limon yağı, çay ağacı yağı.

  Ben bunu önerdikleri üzere zeytinyağına karıştırıp saçıma maske olarak uyguladım. Muhteşem bir kokusunun olduğunu söylemeliyim. Maskeden sonra saç kremi ve bakım kremi kullanmadım. Saçlarım nemlendi ama muhteşem bir etki gözlemlemedim.

  Kil maskesi: Fiyat: 35 TL

  İçindekiler: Bentonit kili, yosun, nar çekirdeği yağı, zarif lavanta yağı, alman papatyası yağı, üzüm çekirdeği yağı, çuha çiçeği yağı,kuşburnu yağı, tamanu yağı, jojoba yağı, çay ağacı yağı, günlük yağı.

  Sevdiğim bir maske oldu. Öncelikle tüm gözeneklerinizi derinlemesine temizlemiyor. Krem gibi bir yapısı var. Hafifçe temizleyip nemlendiriyor. Bu maskeyi yıkadıktan sonra nemlendirici uygulamanıza gerek olduğunu sanmıyorum. Hassas ciltler sevecektir. Kokusu güzel.

  Sivilce Macunu: Fiyat: 25 TL

  İçindekiler: Bentonit kili, yosun, nar çekirdeği yağı, zarif lavanta yağı, alman papatyası yağı, üzüm çekirdeği yağı, çuha çiçeği yağı,kuşburnu yağı, tamanu yağı, jojoba yağı, çay ağacı yağı, günlük yağı, neem tozu, amla tozu, maka tozu.

  ben bunun işe yaramasını beklemiyordum ama sivilcelerim üstüne tabaka halinde sürdüm ve kuruyunca yıkadım. ertesi sivilcelerim sönmüştü. biraz daha likit bir kil maskesi gibi bir dokusu var. buzdolabında saklamanız öneriliyor, buzdolabında saklayınca harika okaliptusumsu bir kokusu var ama dışarıda bekleyince pek hoş kokmuyor.

  Güneş Kremi: Fiyatı: 42 TL (50 cc) 70 TL (100 cc)

  İçindekiler: Shea yağı, 0,2 asit sızma zeytin yağı, bitkisel emülgatör, su, potasyum sorbat (gıda katkısı), nar çekirdeği yağı, zarif lavanta yağı, alman papatyası yağı, üzüm çekirdeği yağı, çuha çiçeği yağı, kuşburnu yağı, tamanu yağı, jojoba yağı, çay ağacı yağı, günlük yağı, çinko oksit tozu (nano olmayan).

  bu ürünün patenti kendilerine aitmiş. beyazlık bırakmıyor, yapış yapış değil, kokusu güzel, gün içinde topaklanma yapmıyor... bir güneş kreminden bekleyeceğim tüm şeyleri karşılıyor kısaca. Benim için sıkıntısı sürdükten sonra biraz kurutuyor gibi olması. Ama buradaki çoğu süslünün 'matlaştırıcı güneş kremi' sevdiğini biliyorum o yüzden bu arayışta olanlar mutlaka baksınlar. göz çevremi genelde güneş kremleri yakar, bunu denediğimde öyle bir sıkıntı olmadı. Bir de kokusunu sevmedim ben. Krem bazları aynı sanırım, kremler birbirinin aynı kokuyor.

  Diş macunu: Fiyat: 15 TL (50 cc) 27 TL (100 cc)

  İçindekiler: Bentonit kili, Hindistan cevizi yağı, İngiliz karbonatı, çay ağacı yağı, karanfil yağı, ökaliptus yağı, nane yağı, portakal yağı.

  bunun için iki seçenek vardı, beyazlatıcı ve normal. beyazlatıcı aktif kömürlü imiş ama normal macunla dönüşümlü kullanmayı öneriyorlarmış. ben normal macundan aldım, biraz karanfilli bir tadı var, ilk fırçaladığımda acı geldi ama birkaç fırçalamadan sonra güzel gelmeye başladı. gerçekten güzel arındırıyor, yapısı katı ama ağızda hemen sıvılaşıyor. bir de spatulayla koymuşlar yanına hijyenik sebeplerden, çok iyi yapmışlar. i̇şkembe, mantı gibi şeyler yedikten sonra kokuyu almıyor. ama öyle bir iddiası olduğunu da sanmıyorum. o durumda önce naneli klasik bir macunla, sonra bu macunla fırçalayıp diş ipi+ gargara yapıyorum. koku falan kalmıyor.

  Yüz temizleme tozu: Fiyat: 32 TL (67 cc)

  İçindekiler: Tıbbi papatya, yulaf, pirinç unu, sabun tozu, C vitamini.

  tereddütle almıştım nasıl olacak falan diye, sonra biraz alışmaya çalıştım ama olmadı.tozu alıp 1-2 damla suyla karıştırıp suratınızı onunla yıkıyorsunuz. bayağı bebeksi bir his bırakıyor cildinizde. tek sıkıntısı kavanozda olduğu için ya fazla ya az aldım elime, uzun kullanımdan sonra asla katı-sıvı dengesini ayarlayamadığımdan yüzümde mikro çizikler oluşturdu ve hassaslaştırdı. ben de tüm vücuduma peeling gibi uygulayıp sonra suyla duruladım. cildim bebek poposu gibi hissettirdi! bence en güzel kullanımı buydu.

  Yüz peelingi: Fiyat: 35 TL (100 cc) 50 TL (150 cc)

  İçindekiler: Yulaf, pudra şekeri, limon kabuğu tozu, portakal kabuğu tozu, pirinç unu, bal, 0,2 asit sızma z.yağı, limon yağı, nar çekirdeği yağı, zarif lavanta yağı, alman papatyası yağı, üzüm çekirdeği yağı, çuha çiçeği yağı, kuşburnu yağı, tamanu yağı, jojoba yağı, çay ağacı yağı, günlük yağı.

  Ben bunu önce hatır hutur suratıma sürüp “neden bu kadar sert bir peeling?” diye hayıflandım. Meğerse biraz ıslatıp öyle uygulamak gerekiyormuş. Islatınca gerçekten güzelce temizledi ve durulayınca harika, bebeksi bir his bıraktı. bundan sonra kimyasal peeling dışında peeling almama kararım bulunsa da ara ara alabilirim. Bunu banyoda uygulayınca da çok güzel oluyor, deneyin bence.

  Göz Serumu (Yağ bazlı): Fiyat: 35 TL

  İçindekiler: Ayçiçek yağı, 0,2 asit sızma zeytin yağı, badem yağı, avokado yağı, hanımeli/yasemin yağı, nar çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği yağı, çuha çiçeği yağı, kuşburnu yağı, tamanu yağı, jojoba yağı, çay ağacı yağı, günlük yağı, alman papatyası yağı.

  en çok korktuğum buydu, aşırı alerjik bir göz çevrem var. alerji yapmadı ve güzelce nemlendirdi. yağsı bir dokusu var. kokusu yok. kullandıktan sonra göz üstünüze de sürmeye çalışırsanız veya alt kirpiklerinize yakın sürerseniz göze kaçıyor ve canınızı yakıyor. ben bu tip şeyleri beceremediğimden belki de, kirpik serumlarını da hep gözüme kaçırıyorum zaten. 1mllik sampleı bir hafta kullandım, ben hep gözüme kaçırıp alışamayınca anneme verdim. annem zannedersem onu bir ayı aşkın kullandı. bayağı bereketli bir ürün.

  Cilt toniği: Fiyatı: 20 TL (50 ml) 35 TL (100 ml)

  İçindekiler: Ölmez çiçek, tıbbi papatya, beyaz çay, yeşil çay, potasyum sorbat (gıda katkısı), elma sirkesi

  biraz bal gibi kokuyor, kokusuna alışınca seviyorsunuz. Fısfıslı şişeye koymuşlar, buzdolabından çıkarıp sıkıyorsunuz. Sevdiğim, yüzü germeyen bir tonik oldu. Ayrıca kedim bunu her sıktığımda yanıma yanaşıp yüzümü yalamaya başlıyor, o yüzden kedimi sevmek istediğinde ama o yanaşmadığında biraz üstüme sıkıyorum.(gizlinot: swh) Ufak boyu sere serpe kullanarak bir ay yeter, ömrü 3 ay olduğundan ufak boyuyla başlamanızı öneririm.

  doğal ürünler sattığı için en çok kokudan korktum açıkçası, ama kötü kokmuyorlardı. bir de çabuk bozulması var tabii, şu ana kadar öyle bir sorun da çıkmadı. şu ana kadar memnun kaldım, dilerim bir sıkıntı çıkmaz.Cildim pek ürününe reaksiyon göstermedi ve sürekli burdan alacağım ürünleri var. Denemek istediğim birkaç ürünü daha var, onları da denediğimde yeni bir girdi yazarım.

  20 mayıs 2019 15:58

  2. ilk girdiyi yazan süslü zaten bayağı bir detaylı bilgi vermiş bu yüzden markadan tekrar bahsetmiyorum. Ürün fiyatlarının da 2019daki girdiden bu yana artmamış olmasına çok şaşırdım açıkçası. 

  Bu arada benden ilk siparişim olduğu için parayı, ürünler kargoya verilmeden göndermemi istediler. 

  Koltuk altı kremi: Sipariş vermemin sebebi bu üründü zaten. lavanta-limon kokulusunu aldım ve gerçekten bu performansı beklemiyordum. Terliyorum ama kokmuyorum. Kokuyu gerçekten önlüyor. Yaz sıcağında açık havada performansı nasıl olur bilemiyorum ama evde denediğim kadarıyla çok memnun kaldım. Bereketli olacağa benziyor. Kesinlikle tekrar alırım.

  Papatya-aynısefa özlü yoğun krem: bu biraz her derde deva kremi gibi bir şey olmuş. Ben ocak ayında elimi yaktığım için elimde kalan leke için sipariş ettim. Düzenli uygulayınca sonuç alacağımı söylemişlerdi. Kullanıyoruz bakalım. Yapısı katı yağ gibi, ciltte kısa sürede emiliyor Bu yüzden sürekli yenileme ihtiyacı hissettim. Kokusunu da çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Ama işe yarayacak ümidiyle kullanıyorum. Bir de topuklarımda denedim gerçekten aşırı yumuşattı.

  Sivilce macunu: geçen gün yüzümde anlam veremediğim 2 adet kızarık nokta oluştu, sivilce gibi de değildi ama bundan sürdüm ve sabaha kızarıklık azalmıştı, çapları küçülmüştü. Gerçekten işe yarıyormuş. Bu arada eşim için almıştım sözde, ama onu ikna etmeyi başaramadım sonunda ben denemiş oldum. Güzel ürün.

  8 mayıs 2021 17:07

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar