girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (990)
  • medya (14)

990. İlk bölümlerini nefessiz izledim. Sonradan o kadar baydı ki. Zorlaya zorlaya izledim (nedense) sonuna kadar tüm sezonları. İlk bölümdeki merak artması gerekirken tam tersi oldu bende artik öleni bile öğrenmek istemiyordum . Bu kadar izledim bari son bölüme kadar izleyim kafasındaydım Uzun uzun saçma bakislarla diziyi zorlayarak sezon finaline gelmeyi başardım. Öleni öğrenince de hic tepki olmadı şükür kurtulduk dedim. Bir de oya ne ara hamile kaldı onu da anlamadım. Serhanla ilişkileri başlamıştı evet ama onu da iyi işleyemediler . O bağ nasıl öyle güçlendi de çocuk oldu hic anlamadım yani. Bu sezonu da izlemiyorum izlemeyi de düşünmüyorum . Merak falan kalmadı. Artik dizi final yaptığı gün bakarım. Aşırı zorlama bir diziye dondu bana gore. Hicbir bolum heyecan yok. Sadece sinir oluyorum . Gerek yok. Mantıksızlık diz boyu. Diyaloglar kotu. Oya ben doktorum sen kimsin bile diyemiyor . Oysa dizinin ilk bolumu sok ediciydi bir suru duygu yaşamıstim nasi bunu başardılar anlamadım.

bugün 02:37 bugün 02:37

989. Aslıhan gürbüze de aşk olsun .Bedenimizi sevelim dedi ,rakamları takılmayın dedi.Gitmiş mis gibi kilo vermiş .Biz kendisine uyduk 75 üstüne çıktık .Tam Merve Aksak gibi davrandın Aslıhan olmadı bu.Fazla kilolarımın sebebi sensin.Bir de bazen benzetiyordu ablam sana iyice kiloları umursamaz oldum senin o kilolu güzelliğine güvenerek .Bence senarist haftalık yazıyor senaryoları flashbacklar de ona göre değişip duruyor .

bugün 01:01

988. Mehmet'in Arzu'yu aldatıp üstüne pişkince evden atmaya çalışması, kadını beş parasız ortada bırakması ahlaksızlık değil ama Oya Serhan'dan çocuk doğurunca ahlaksızlık ? En gıcık olduğum insan tipi işte bu yüzden Arzu. Arkadaşları arkasından tonla iş çevirir ama o yine de yalnız kalmamak için susar, olayları umursamaz. İşine gelmediğinde de masum kız ayakları. Bir kere olsun kötülüğün karşısında duramadı.

Mehmet de fazla düzelmiş taytay'a falan laf ediyor. Sen ki çeyrek altın kolyeli Mehmet efendi ! Adamlık dersi sana mı kaldı.

En iyisi taytay sadece konuşuyor icraat hiç yok.

bugün 00:46 bugün 00:47


987. oya'cım sen bir taytay ile takıl ona aşık ol. pelin merve ikileyip üçlesin. hem de en yakın arkadaşsınız, daha kim kiminle ondan haberiniz yok. böylesi daha güzel olurdu herhalde. diziden çıkarımım şu; iyi olmaya çalışan, zekasını masum aşka yoran herkes mutsuz. Aşkı seçen herkes üzgün. Herkes iyi kötü tercihlerini yaşıyor. Kimi bir aşkı gömmeden yenisine başlıyor, kimi hayatına birini çok zor alıyor. Hayatın gerçekliği de burada başlıyor. Bir gün ne olursa olsun geçmişinle yüzleşirsin. Bir gün eskilerden biri karşına çıkar. Bir gün huzurun bozulur. Defteri kapatmış olsan bile yaptıkların kadar, yapabilecek oldukların da zarar verir sana.

bugün 00:34

986. geçen sezon malum yangın bölümünden sonra ve oya-serhan'ın mıymıntı ilişkileriyle yokuş aşağı yuvarlanan dizi bu sene kerim ve merve'nin aşkıyla tekrar tutunmuş. çok da iyi olmuş.

oya'nın evli adamdan çocuk yapıp hala o sitede oturması, merve'nin partisine gidip yüzsüzce "her şey yeni başlıyor" demesi, her fırsatta serhan bu çok yanlış demeleri bende kaşıntıya sebep oluyor. bir de artık adamla çocuğunuz olmuş, bu çok yanlış serhan demek için geç kalmadın mı oya? dizinin ilk bölümlerinde bize karizmatikmiş gibi inandırılmaya çalışılan serhan'ın hala iki cümleyi bir araya getiremeyen halleri, aklı hiç çalışmıyormuş gibi çıkan her krize "niye böyle oluyor bilmiyorum" demesi... of çekilir bir çift değiller benim için.

halbuki kerim ve merve aşkı dizinin aranan kanı olmuş. gizli aşk yaşayan bir çiftin arasındaki tutkuyu, ikisinin de aynı anda üzüldüğünü çok iyi yansıtmış oyuncular. benim biraz daha görmek istediğim merve'nin psikolojisinin temelleri. bu kadar özgüvenli bir kadın neden statü kaybetmekten genç yaşında bu kadar korkmuş da hayatının aşkını bırakabilmiş. sadece para için demek biraz sığ kalır bu karakter için. (gizlinot: türk dizilerinde de kesin karakter analizi yapılır zaten, kesin) geç olsun güç olmasın merve, bırak sümsük serhan'ı.

bugün 00:29 bugün 00:30

985. İkinci sezonu şu an benim için sıkıcı giden dizidir.

Ilk sezonu bayılarak izledim. Kaçırdığım bölümü çok azdır herhalde. Finale kadar da heyecanla ilerlediler. Ama yeni sezondaki çoğu sahne sıkıcı.

Sürekli birilerinin yürüyüşünü, poz kasmasını, saç savurmasını falan izliyoruz bayıyor artık ağır çekim yürüyüş izlemek. Olaylar da akmıyor bir türlü. Heyecan yaratmak isteyip de zorlama bir şeyler yapıyormuş gibiler.

Bir de eski gerilimi kalmamış. Serhan'ın yapıp yapmadığından şüpheye düşmemizi istiyorlar ama tüm senaryo "aslında serhan yapmadı ters köşe olmanızı istiyoruz" diye bağırıyor. Belki yaptım belki yapmadım tarzında asi çocuk havaları, oyanın mahkemedeki garip tanıklığı falan. Olmuyor.

Bir de serhan gibi kızıyla çok ilgili bir babanın kızı okuldan alamayacağı zaman kimseye haber vermeyip kızı ortada bırakması? Cidden mi?

Ayrıca osman sonant'ın gençliğini oynayan arkadaş merve'nin genç halinden uzun ama dizide nerdeyse kerim merveden kısa. Bari gençliğini o kadar uzun seçmeseydiniz her izlediğimde gülüyorum.

Oyaya da annelik hiç olmamış ya. Üstüne oturmamış oya toksöz karakterinin.

Arzu zaten... adam ne pişkinlikler yaptı, senin yatağında metresiyle sevişti, karşına geçti bir de salak salak konuştu. En azından adamı süründürmesini falan izleseydik de sonra yavaş yavaş affetseydi be. Bu kadar mı kolay?

Yine de izlemeye devam edeceğim belki ilerledikçe eski heyecanını kazanır. Kazanmazsa izlediğim tek televizyon dizisi için bir miktar üzülürüm.

bugün 00:17

984. Bu sezon senaristlerin yaptığı en güzel şey oya-serhan aşkının tutmadığını anlamak ve merve-kerim aşkına odaklanmak olmuş.

Hah şöyle ya; şu gerilime bir bak, her an her saniye resmen yaşanamamış aşkı hissetmek var, şimdi ne olacak acaba diye gerilmek var; bir de uyuz uyuz limon yuvarlanmasında vuslat aramak var.... aferin meriç, arada burayı okuyorsun herhalde.

dün 23:43


983. merve aksak ve kerim adil sağlam’ın konuştukları sahnede çalan müzik nedeniyle bana kovboy filmlerini anımsatmış olan dizi. her an biri diğerinden önce davranıp silahını çekecekmiş gibi bir his yarattı. 

dün 23:04

982. Taytay’ın her ortamda yemek düşünmesi <3 ben

dün 22:59

981. Burcu denen karakter fazla gerçek dışı. Hiçbir kadın saçını o abuk subuk halde tutmaz.

dün 22:36