yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. Bundan rahatsız olanlar için yapılabilir bir eylem. Kendinde herhangi bir bölgeden rahatsız ve bu sebepten özgüveni kırılacak tüm kadınların imkanları varsa estetik veya bu tarz küçük operasyonlar geçirmesini psikolojik açıdan sağlıklı buluyorum. Evet aslında gerek yok çünkü birçok kadında karşılaşılıyor bizim sorunlarımızla. Olay vajina değil yalnızca burun, meme, dudak... aklınıza ne gelirse. Aynaya baktığında kendinizi mutsuz hissedecekseniz ve sizi bir nebze daha mutlu bir insan yapacaksa neden olmasın? Ama güzel ablam,canım kardeşim... vajinal rengini ve bu operasyonu bizimle paylaşmana gerçekten gerek var mıydı?..

  2 kasım 2016 10:18

  2. Düşününce insan vücudunda hiç güneş görmeyen yerler arasında başı çekmektedir sanırım.

  Bu "vajina beyazlatma" derken kapkara olan bir şeyi bembeyaz yapmaktan bahsetmiyor anladığım kadarıyla. Epilasyon yaptıran kadınlar bilirler ki genital bölgede renk değişikliği olabilir. Hiç bir şey ağda sonrası gelen güzelliği veremiyor ne yazıkki :)

  Sizi cidden mutlu edecekse, yaptırmak isteyenlerler yaptırabilir, sonuç olarak kimse kimseye karışamaz ama gerek yok bence. Ona sıra gelene kadar..

  2 kasım 2016 11:40

  3. eğer rahasız olunuyorsa kararmasından tabiiki yaptırabilinir aslında her estetik için geçerli bu nasıl mutlu ve iyi oluyorsunuz kendi özgüveninizi nasıl yükseltecekseniz onu yapın. Ego demiyorum bu arada özgüven diyorum! Bunu paylaşıyorsun tamam da doktorun ne suçu var o halde çekiyorsun adamı

  2 kasım 2016 22:54


  4. herkesin iyi hissetiği gibi görünmek için çabalaması normal. yalnız ağda ve bazı sebeplerden vulva etrafındaki hafif "renk koyulaşmalarını" problem yapmak, çekinmek bana pek sağlıklı gelmiyor. bu bir hastalığa mı işaret ediyor? hayır? e bir çoğumuzda olduğuna göre, bu anormal bi durum değil, doğal ve oluyor, doğal partlarımıza "çirkin" demek ne kadar doğru. ayrıca bir erkek çıkıp ayy çok çirkin rengine bak şunun filan diyorsa fazla porno izlemiştir, seksi, kadın vücudunu orada gördükleri gibi sanıyordur ve muhtemelen sizi memnun edemeyecektir, kaçın bence ordan.

  ayrıca beyazlatılan vajina değildir orada bir kavram karışması var. vajina kelimesi vajen girişini, rahım ağzını kapsar daha çok. dış dudakları kapsayan kısım "vulva"dır.

  tanım: medyanın bizi sokmak istediği güzellik kalıplarının bir yenisi. uzun ince zayıf vücut, dik meme ve kalçalar, kılsız kusursuz ten, beyaz vulva ve etrafı. oldu canım, başka?

  3 kasım 2016 09:23

  5. yapmayi düsündügüm eylem. ne yazik ki internette cok fazla yapip deneyimini paylasan yok ama ciddi derecede rahatsiz oldgunu belirten kadinlarin yorumu bir hayli cok. ben de sahsen rahatsiz olan ve bu rahatsizligi bir sekilde gidermek isteyenlerdenim. kimyasal peeling, degisik kremler, kürler vs önerenler var ama kesin cözüm olarak belirtilen lazer disinda pek bir sey yok ne yazik ki.

  20 aralık 2016 23:10

  6. Vajina değildir o.vulva, labium major veya minordur.

  Neyse tibbi bilgi ekstra olsun diye yazdım.

  Sebebi ağda vs epilasyon teknikleri ise yontemi degişin,

  Eğer inguinal bolgede,bacaginizin katlanma yerinde kararma varsa(ağda vs sebepler disinda), bu bir hormonal bozukluk sonucu olabilir. Kimilerinin ensesinde,koltuk alti-kol kivrim yerinde de olb. Dahiliye uzmanı veya aile hekiminize danışabilirsiniz.

  Estetik kaygıları da hor görmüyorum elbette ama tek tip insan olma cabasina girmemeliyiz. Esmer bir bayanın genital bolgesi (herkeste tenimizden biraz koyu olabilen genital bölge),elbet koyu olacaktır.

  Çok ciddi derecede vucudunuzla ton farki yoksa ve diger hormonal veya dis etkilerden zarar gorme yoksa kafanıza takmamanızı öneririm.

  Not: her entrymi niye eksiliyorsunuz aceba?

  21 aralık 2016 03:32 21 aralık 2016 15:43

  7. İç dudaklara karbonat sürmeye varana kadar mitler duydum.Lütfen yapmayın.Çok takıyorsanız doktora gidin.Eminim "genital bölgede kimyasal yanığı" şikayetiyle doktora gitmek "genital bölge kararması"yla doktora gitmekten daha utanç vericidir.

  21 aralık 2016 13:04


  8. Şu başlığa baktıkça aklıma hep Didem Ceran geliyor bilen bilir :d

  6 temmuz 2020 01:23

  9. yapmayan herhangi bir kimsenin bakımsız olmayacağı eylem. ayrıca seksi iç çamaşırları giymemek de bakımsızlık değildir. işin içinde ille erkeklerin olmasına lüzum yok elbette ama bakımlı/bakımsız olmanın tanımları çok daha genişken birçok insan için gereksiz komplekse yol açacak bir işlemi bakım olarak adlandırmak da güzellik ve bakım açısından ayrı bir baskıdır. doğrusu vajina değil, vulvadır bu arada. vulvalarımızı da rahat bırakınız bir zahmet.

  6 temmuz 2020 01:35

  10. tamer bey takipçilerime merhaba der misiniz ? videosunu akıllara getiren uygulamadır. (link: https://twitter.com/kemaleksioglu/status/793752334417309696 budur.)

  6 temmuz 2020 08:04