yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (1)
  • medya (1)

  1. color icon serisinden bir diğer far paleti. rengarenk renklere sahip bi palet olmasıyla beraber renklerin hemen hemen hepsi soğuk. öyle ki sıcak renkler de soğuk alt tonlu.

  açıkcası bu başlığın hala açılmamış olmasına şaşırdım. ben cilt alt tonumun (gizlinot: sıcak alt ton) kaldırmayacağını düşündüğümden bu paletten uzak durdum ama demek ki zaten pek rağbet görmüyor. en azından türk kızları tarafından. zira bu paletle gök kuşağı gibi makyajlar yapan youtuberlara rastlamıştım. bence şans verilmesi gereken cici bi palet. bazen sadece sağdaki definer için almak istiyorum.

  27 haziran 2015 15:30 27 haziran 2015 15:44

  2. (gbkz: wet n wild comfort zone far paleti) alırken renklerine bayılmıştım ve aklım kalmıştı ancak çok kullanmayacağımı düşünerek almamıştım. bugün (gbkz: gratis)'te 12 liraya (yazıyla on iki) satıldığını görünce mecburen aldım(ybkz: swh). bu renklerle tonlama yapmayı ne kadar beceririm bilmiyorum ama her renk tek başına kullanıldığında bile çok tatlı oluyor. pigmentasyon olarak palet içinde bazı renkler diğerlerinden daha başarılı.

  16 ağustos 2016 13:44

  3. bugün bu paletteki pembe tonlarıyla far bazı olmadan makyaj yaptım. Yaptığımın fotoğrafı yok ama (link: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/58/b3/22/58b32248b46baf8847db52fbc5ab4d28.jpg şu görsel)e oldukça benziyordu, sadece iristen crease'e kadarki bölgede en açık pembe yerine orta pembe vardı.

  Önce sıcak kahverengi bir kalemi çok hafif renk verecek şekilde baz gibi kullandım(göz çevreme dağıttım).

  Eyelid rengini de bu çok hafif belli olan kahverengi bölgenin biraz içinde kalacak şekilde tüm göz kapağıma parmağımla dağıttım.

  Sonra browbone rengini göz pınarımın etrafına; göz kapağımda ve gözümün altında iris hizama gelecek kadar uyguladım. Böylece gözümün iç tarafından ortasına doğru bir aydınlık oldu.

  iristen crease'e kadar olan bölge eyelid rengi olarak kaldı(geçiş rengi görevi gördü).

  Gözümün dış tarafına da crease rengini sürdüm.

  Siyah göz kalemi ile gözümün iristen dış köşesine kadarki kısmı çok çok ince bir çizgiyle geçtim ve kuyruğu uzatmadan köşede hafif gölgeymiş gibi bıraktım. Sonra çizgiyi yumuşatmak için önceden kullandığım sıcak kahveyle üstünden geçtim(böylece çok koyu bir kahve gibi durdu).

  Dıştaki gölgeyi gözümün altında yine irise kadar götürdüm(çizgi gibi değil de yumuşak görünüm olarak)(bu sefer siyah olmadan pembeli kahverengi ile)

  Rimel ile sonlandırdım.

  Kahverengi gözlü olduğum için bu paletteki crease rengi gözlerimi yorgun gösteriyordu normalde. Ama o hafif sıcak kahvenin üzerinde dağılınca birazcık kahveye dönük ve sıcak durduğu için yorgun durmadı.

  Baz kullanmadığım ve pigmentasyondan az faydalandığım için pespembe ve çok belirgin bir görünüm yerine daha doğal ve canlı bir görünüm elde ettim. Ama 2-3 saat sonra bu görünüm biraz daha uçtuğu için canlılığı kayboldu ve hafif pembelik ve kahvelik içeren gölgelendirmeye dönüştü.(link: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/4d/99/3e/4d993e97373e80d0bf123683ccf33f65.jpg şu görsel)deki eyeliner yerine kahverengi bir gölge, açık sarılık yerine açık pembelik koyarsanız dediğim görünüm oluyor.

  Siyah kalemle çektiğim çizgiyi kahverengi ile yumuşatma nedenimse amacımın doğal bir geçiş yakalamak olmasıydı, siyahla çerçeve oluşturup pembeyle kontrast oluşturmak yerine pembeden kopmadan doğal bir gölge elde ettiğimi düşünüyorum.

  Gözümün büyük bir kısmında açık pembeleri sadece dış kısmında koyu pembeyi kullanmam da yine daha doğal ve canlı bir görünüm verdi bence. açık pembelerin içerdiği hafif parlaklığın da etkisi var epey. (zaten açık pembeler uçtuğu ve parlaklık azaldığı için zaman geçince canlılık daha doğal bir görünüme dönüştü sanırım)

  Makyajın arkasındaki sıcak kahvelikle daha sıcak ve doğal duran pembeler elde etmeye çalışmak yerine direkt böyle renklerin bulunduğu bir far paleti ya da tekli farlar almak mantıklı olabilir tabii ama az şeyle çeşitlilik sağlamak açısından yararlı olduğunu düşündüğüm bir palet. Hatta bence sarı renk yerine altın-turuncu bir renk olsaymış hem canlı pembeli makyaj, hem gold rose'lu makyaj, hem koyu pembeyle biraz canlandırılmış ve derinlik katılmış turuncu makyaj hem de zaten paletin imkan verdiği pembe smokey'ler çıkardı.

  7 ocak 2017 03:23


  4. aldığım en manasız far paletidir kendileri. bunu alırken gözümü yanıma almamışım. sarılar, yeşiller, mavilerle nasıl bir göz makyajı yapmayı planladıysam.

  19 aralık 2017 19:40