yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  1. son görülmesi kapalı biriyle konuşurken internet gitti sanıp amaçsızca son görülmesinin gelmesini bekliyorum 5-10 saniye sonra olayı idrak etsem de her defasında internet gitti sanıyorum:(

  2 kasım 2016 20:21

  2. özal hayatına sahip çıkmaktır. niye benim saat kaçta whatsappta olduğumu bilsin ki insanlar. kime ne yani? istediğim zaman cevap veririm. çok acilse de ararsın olur biter.

  3 kasım 2016 11:24

  3. sadece kimseyle konuşmak istemediğimde yapıyorum.

  22 mart 2017 11:58


  4. Benim için hayatın anlamıdır. Kalp. Nedenlerini sıralayayım;

  Ailem oldukça meraklıdır. Yeri gelir kaçta uyuduğuma bakmak için kullandıkları olurdu. Yine geç yatmışsın demesinler diye onlar rahat ben rahat yaşıyorum şimdi.

  Telefonuna bağlı yaşayan biri değilim. Mesaj geldiği anda cevaplama zorunluluğundan kurtaran bir özelliktir. O an ruh halim geyik yapmaya uygun değildir veya o an gerçekten canım istemiyordur. Özel ve acil bir durum varsa anında cevaplarım o ayrı ama telefonum var diye 7 24 sohbet etmeye hazır olacağım anlamına gelmiyor.

  Insanların son görülmelerine bir süre sonra siz de takılmaya başlıyorsunuz. Bak online oldu da yazmadan çıktı demeye başladığınız an bence bu özelliği kapatın.

  Özellikle ilişki içerisindeki çiftler kesinlikle kapatmalı bu uygulamayı. Mesela iyi geceler ben yatıyorum dediniz. Sonra yakın bir arkadaşınız acil cevaplamanız gereken bir şey yazdı derken sohbet uzadı. Sabah uyandığında göreceği şey sizin iyi geceler ben yatıyorum dedikten sonra saatlerce online olmanız. Bu durumda olgun bir insansa ve sizi iyi tanıyorsa zaten anlayışla karşılar ama nerede öyle insan nerede öyle erkek. Bunun tam tersi kadınlar için de geçerli. En rahat kadın bile şunu görünce bir düşünür. O nedenle son görülme kapalı kafalar rahat. Iliski denilen şeyin kendisi zaten kaygan zemin üzerine kuruluyken gereksiz gerilimlere gerek yok bence.

  Kapattıktan sonra ilk başta alışamadım ama 2-3 gün sonra oh be dedim. Akıllı telefonlar insanın boğazına tasma takıyor ve her mesaj geldiğinde anında cevaplamanızı size diretiyor. Bu özelliği kapatarak o tasma yine var oluyor ama zinciri bir ölçüde gevşetmiş oluyorsunuz. Rahatlığına alıştıktan sonra bırakamayacaksınız.

  22 mart 2017 12:16

  5. Benim yaptığım ve yapmayı asla bırakmayacağım eylem. Birincisi böyle bir bilginin gereksiz bir bilgi olduğunu düşünüyorum, kullanım amacı sadece insanların çıldırmasını sağlamak olabilir. Şöyle bi düşünün birinin son görülme bilgisini neden isteyebilirsiniz ?

  - sevgilinizdir stalklamak istiyosunuzdur, bu işin sonu iyi bitmez geç saatlerde girdiyse masum bir neden olsa bile kavga çıkar

  - mesaj göndermişsinizdir mavi tık olmamıştır arkadaşınızın girip girmediğini öğrenmeye çalışıyosunuzdur, okumadıysa ve girdiyse sinirliyseniz masum bir nedeni olsa bile tartışma çıkarabilirsiniz

  - aile bireylerinden birisinizdir, giriş çıkışları, yatışları vs kontrol etmek istiyosunuzdur, bu işin sonu da masum bi durum olsa iyi bitmez

  Örnekler çoğaltılabilir, dolayısıyla son görülme özel hayatı ihlale girer tümden kaldırılmalı bence. Haa şunu da itiraf edeyim baş stalkçı da benim eğer karşımdakinin son görülmesi açıksa ki açık olmasını dilemiyorum son görülmemi anlık açıp onunkine bakıp kapatıyorum, biliyorum bu şike yapmaya giriyor :) o yüzden diyorum ki tümden kaldırılsın herkes rahat etsin

  22 mart 2017 20:07

  6. 1,5 yıl önce konuştuğum bir çocuk vardı. sürekli son görülmesine bakıp çıldırıyordum. o yüzden kapadım ben de son görülmemi. hem ben çıldırmıyordum hem de bana ''şu saatte çevrim içiymişsin niye bana cevap vermedin?'' gibisinden sorular gelmiyordu. daha sonra mavi tiki de kapadım çünkü o an değil canım istediğin de cevap vermek istiyorum. karşıdaki de tirplere girmesin diye onu da kapadım.

  22 mart 2017 23:21

  7. cool değildir . şu meret çıktığından beri çoğu kişi kapatıyor zaten şu ortamda asıl kapatmayan cooldur ve iplemiyorum havası verir. tam bir yiğidin malı meydanda durumu.

  26 mart 2017 04:33 26 mart 2017 05:13


  8. Bence kapatmak saklayacak bir şey var algısı yaratıyor, merhaba ben mesajlarına cevap vermeyen bir insanım demek gibi. Bir de iş ve okulla ilgili konularda da whatsapp kullanıyorsanız hiç profesyonel durmuyor. Çoğu insan hem artık sms mesajlarına bakmıyor, hem de mesajın ne zaman görüldüğünü bilmek için yazıyoruz zaten whatsapp'tan, özellikle acil konular çıktığında. Eğer bahsedilen özellikleri kapattıysanız bari gördüğünüzü belli eden bir şey yazın, insanları şüphede bırakmayın.

  26 mart 2017 12:44

  9. Sabahin 8inde ya da aksamin 10 bucugunda sapik gibi yazan muvekkillerim yuzunden yapmak zorunda kaldigim eylemdir. Bi nefes aldirin be kardesim alo hukuk hatti miyim ben?

  Edit: mavi tik ozelligini ciktigindan beri hic kullanmadim, kullanmayi da dusunmuyorum.

  26 mart 2017 13:32 26 mart 2017 13:44

  10. Eğer gönderdiğiniz mesajın üzerine basılı tutarsanız, info kısmında mesajın görülüp görülmediğini görebiliyorsunuz. Bu özellik sadece saati göstermiyor. Çok gereksiz insanlar, saçma saçma hesap sorma hakkını kendilerinde gördükleri için, benim açımdan insanların çenelerini kırmamak için bir önlem. (gizlinot: üçte beşte yatarsan tabi yordun olursun) (gizlinot: ooo hayırdır, gece üçte onlaynmışsın) (gizlinot: sanki onlara onlaynım)

  26 mart 2017 13:40

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar