yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. saç dökülmesine karşı kullanılmakta. öyle ki saçımla kaşım birleşiyodu da o yüzden bıraktım diyenini gördüm.

  haftada 2-3 gün, 2-3 saat kafanızda bekletin bakalım, sonuçlar şapşahane olcak.

  19 ocak 2014 02:26

  2. Bunun ingilizcesi, yani "snake oil" içeriğinin ne olduğu bilinmeyen aldatıcı ürün anlamına gelmektedir. (gizlinot: Abilerim ablalarım şu elimde gördüğünüz mucüzevi yağ her derde devadır satış yönteminin ta kendisi)Tam da bu nedenle ben yılan yağı denen şeyin birkaç ıvır zıvır yağ karışımından elde edilen aldatıcı bir ürün olduğunu düşünüyorum, internette de yağın içeriği hakkında tatminkar açıklama bulamadım zaten.

  8 şubat 2014 23:16

  3. uydurulmuş bir yağ olduğunu düşünüyorum. yağ meraklısı (gizlinot: bu yağ şuna iyi gelir, şu yağ şu derde, bu her derde diye diye yağ manyağı ettiler bizi) çoğalınca herhangi bir yağı yılan yağı diye kakalıyorlar. sinekten yağ çıkarmak gibi bir deyimi olan milletin yılandan yağ çıkarması normal herhalde.

  18 nisan 2014 17:12 18 nisan 2014 17:13


  4. bu kadar yorum yapana kadar merak edip google'da aramanızı tavsiye ettiğim, ingilizce bir ifadedir snake oil.

  ne işe yaradığı ve tam olarak ne olduğu bilinmeyen, karışım/ilaç vbg. sağlık alanında kullanılan dolandırma amaçlı maddeler genel olarak bu şekilde ifade edilir.

  artık dolandırıcılar nasıl bir kafa yapısındaysa sattıkları zırvaya da birebir çeviri yapıp yılan yağı demişler.

  saç çıkardığı iddia ediliyor ve alan insanlar var. kafasına ne olduğu kesin olarak bilinmeyen bir şey sürmek isteyenler buyursun kullansın.

  9 ağustos 2014 18:26 9 ağustos 2014 18:28

  5. üçkağıtçılıkta bile dünya gerisinde olduğumuzu gösteren yağ. elin adamının tokatçı manasında kullandığı deyimle yağ sattılar. hayır o değil bir sürü insan bundan aldı falan bi,r allahın kulu da çıkıp demedi bunu. yani google bakıyorum amanda saçım uzadı amanda şöyle böyle ne gaz milletiz yarebbi.

  "Oysa ne yılan yağlı bir canlı, ne de yılan yağı diye bir ürün var. Aslında var " snake oil" diye aratınca elin Amerikalısı bunu 1900 lü yıllarda bir dolandırıcılık metodu olarak kullanmış. Evet batıdan yenilikler bize biraz geç geliyor :) hatta ABD'de bir kişiye dolandırıcı yerine yılan yağı tüccarı dendiğini bilmenizi isterim. Tabi bizim üçkağıtçılar bu yağı biraz geç keşfetmişler.

  Hatta fda bu noktada insanları dolandırıcılara karşı uyarıyor. Karşıma ilk çıkan yazılardan sonra araştırma gereği bile duymadım.

  Yılan Yağı Saç Çıkarma

  Yılan yağıyla saç çıkaranı, bununla şampuan yaptım diyeni, türlü türlü iş koları türemiş. İnsanlar bu işten bir hayli nasiplenmişler anlaşılan. Sonra araştırırken, dikkatimi çeken bir başka durumsa bütün saç çıkaran yılan yağı tanıtımlarında ısrarla sağlık bakanlığı onaylı yazmasıydı. oysa bakanlık bu noktada hiç bir ürüne onay veya izin vermediğini hatta kutu ve ürün üzerinde bu tarz ibarelerin kullanılmasının yasak olduğunu yazmış."

  Kaynak: http://hizlisacuzatma.blogspot.com.tr/2013/04/ylan-yag.html

  9 ağustos 2014 20:33

  6. iki yıl önce eczaneden aldığım bir tüp yılan yağını, bitmiş mavala kirpik uzatıcımın şişesine doldurdum ve onun maskarasıyla gece yatmadan sürmeye başladım. gür kirpikler en çok istediğim şeydi ama pamukla tüm göz kapağıma yağ sürmek de istemiyordum. ayrıca bana tavsiye eden kişinin sanki bu yağın "yılanların döktüğü ölü derinin zeytinyağında bekletilmesiyle" elde edildiğini söylemişti. konu hakkında hiç bir inceleme yapmadım, daha önceki entrylerde yazan arkadaşlar daha detaylı araştırmalar yapmışlar, referans için onları okuyabilirsiniz. neyse uzun süre bu yağı sadece kirpiklerime sürerek, yüzümün başka hiç bir yerine bulaştırmayarak kullandım. tam anlamıyla tek sebebinin bu olduğuna garanti veremesem de, şu an kirpiklerim kaşlarıma değmese de gayet uzun ve sık. sıklığının arttığına kendim ara ara inceleyerek da tanık oldum. şu an kirpiklerimden epey memnum.

  sürmeden önce kullanmış birilerinin tecrübelerini okumayı ben isterdim, o yüzden de bunları yazıyorum. sözlüğün altında da belirttiği gibi tavisye sorumluluğu alamam ancak aklında kullanma fikri olanlara katkı sağlayabilir bu yazdığım.

  16 eylül 2014 20:46

  7. aslında olmayan yağdır. ne idüğü belirsiz hayvanları yine ne idüğü belirsiz yağlarda bekletiyorlar ve yılan yağı diye piyasaya sürülüyor. bildiğim kadarıyla bir ara ülkemizde satışı yasaktı.

  16 eylül 2014 21:20


  8. ben bugüne kadar hep yılandan yapılıyor zannettiğim için kullanmadım. Bu konuda aydınlattığınız için teşekkür ederim (yazar: ) mrs atm

  Hoş yine kullanmayacağım sanırım ama yine de ferahladım insanların hayvandan yapılan bir yağı kozmetikte kullanmak için delirmediğini öğrendiğim için.

  8 mart 2016 16:33

  9. Saçlarım cok dökülüyor diye cok üzüldüğüm için abimin saç ektirdiği doktora gittik. Saçlarımı ölçtü biçti bir sıkıntın yok, yılan yagı sur ama güvendiğin aktardan al karıştırınca birbirine bulansın dedi. Ben de alıp bir iki kez yaptıgım kürlere katmıştım faydası olmayacağını biliyodum cunku normalde pahalı imiş ama benim aldığım ucuzdu. Ama gercekten de iyi geleceğini dusunmuyorum.

  2 ağustos 2016 23:54

  10. sahte ya da içeriği bilinmeyen anlamına gelen snake oil kalıbını bire bir çevirme hatasına düşen insanımızın sattığı bir çeşit yağ. bunu bir saç bakım yağı üzerinde görürseniz almayın.

  10 temmuz 2018 03:06