yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (1)

  8. durulanma açısından su temizleyiciye göre daha zor oluyor genelde ama kalitelisini kullanmak memnuniyettir. su bazlıya göre daha çabuk ve iyi çözer maskarayı vs

  13 eylül 2023 16:52

  7. kullandığım yağ bazlı temizleyicileri 5 üzerinden puanlarsam;

  hello clean - 2 (hassas ciltler hangisini denerse denesin çokta memnun olmayabilir, yapısı ince, göz buğlandırıyor)

  maruderm - 4 (yayılımı iyi, yapısı ne ince ne kalın, temizlemesi başarılı ve cep dostu, göz buğlandırmıyor)

  banila co. - 4 (çok kolay çözünüyor, incecik, harika arındırıyor, göz buğlandırmıyor, bende yapmadı ama içerisinde komedojenik olabilecek bileşenler var bu yüzden 4 verdim)

  celenes - 1 (yapısı çok kalın, çözünmesi çok zor, tam olarak arındırmıyor, göz buğlandırıyor)

  12 eylül 2023 09:18

  6. Gözeneklerim tıkanmaya çok müsait. İlk başta cosmed atopia deneyerek başladım ve cildim mahvoldu, inanılmaz sivilcelendim. Daha sonra uzun süre kullanmadım. Maruderme şans verdim ama cildim onunlada anlaşamadı yine sivilceyle sonuçlandı deneyimim. Karma hassas cilt için, yağ bazlı temizleyici bulmak çok zor bir olay.2 gündür resh lab cleansing balm deniyorum, henüz olumsuz bir sonuçla karşılaşmadım. Çok güzel arınıyor ciltten umarım sivilce sorunu yaşamadan rutinime dahil edebilirim.

  Güncelleme: çok memnun kaldım hiç bir sivilve sıkıntısı yaşamadım, arayış bitti diyebilirim :)

  9 eylül 2023 15:41 15 eylül 2023 02:34


  5. çok yeni tanıştım. cildime iyi gelip gelmediğini anlayamıyorum. tüm cilt ürünlerimi değiştirdim. şimdi sürekli sivilce ve kapalı komedonlarım var. doğrusunu bulana kadar böyle devam edeceğim, her neyse.

  ilk olarak isana markasının ürününü kullandım. rimel, eyeliner gibi ürünleri çıkartmada gerçekten başarılı. cildi temizledikten sonra su ile durulandığında yağlı bir his asla bırakmıyor. şuan caudalie markasını kullanıyorum. temizleme performansı isana kadar güçlü değil. caudalie'de aynı şekilde temizleme sonrası yağlı his bırakmıyor. isanada göz yanması hiç yaşamadım ama caudaliede yaşıyorum. gözüme kestirdiğim cosmed markası var. bitince onu alacağım. caudalie markasını bir daha tercih etmem. isana için şans verebilirim. cosmedi sevmezsem uriage markasını deneyeceğim. yağ bazlı temizleme sonrası yıkama jeli ile temizlemeyi ihmal etmiyorum bu arada.

  edit. kullanmayı bıraktım. karma bir cilde sahibim ve yanaklarımda geçmeyen sivilcelerim var. bu ürünlerle birlikte daha da fazlalaştı sanki. Nivea markasının misel suyunu aldım. Micellair yazıyor üstünde, mor renkli. yıkama yapmadan önce kullanıyorum. memnun kaldım.

  9 eylül 2023 08:49 27 aralık 2023 08:59

  4. İlk zamanlarda alışkanlığı oturtamamıştım ama yaklaşık 7 aydır bu düzene uyan biri olarak zaten çok problemi olmayan cildim tamamen düzeldi. Şuan güneş kremi ve krem allıkla yoluma devam ediyorum gözaltlarım hariç tabii. İsana, nivea markalarını kullandım nivea bitince licape 400 mllik olan yağa geçeceğim. Elbette cildim tek başına bununla düzelmedi ama o arınmayı ve temizliği hissediyor ve ferahlıyorum.Yağmur vardarın önerisi ile Nivea temizleme yağını kullanıyordum ve memnundum. Licapeyi deneyince de buradan güncellerim.

  9 eylül 2023 02:31

  3. şu ana dek licape ve yves rocher'den sıvı formdaki yağ bazlı temizleyiciler ile heimish all clean balm katı formdaki yağ bazlı temizleyiciyi deneyimledim. bu ürünler genel olarak yağ yağı çözer mantığı ile ciltteki yağı ve kiri çözen, su ile süt kıvamına dönen ürünler bildimiz gibi. ben de hem güneş kremini temizlemek hem de başımın belası olan sivilce ve siyah nokta problemine derman olur mu diye kullanmaya başladım. çünkü geniş gözeneklerim sağ olsun hemen siyah nokta oluşuyor cildimde. sonra da merhaba sivilce. 6 aydır yağ bazlı temizleyici kullanmam sonucunda ise artık ne siyah noktam kaldı ne de sivilcem. burnumun üstündeki gözeneklerim tamamen boşaldı. sivilceyi de ancak regl zamanı çıkarırsam çıkarıyorum ki o da çok zor ve nadiren oluyor. resmen yağ bazlı temizleyiciler benim cildimi kurtardı. eve de stok yaptım. ama şu uyarıyı da yapmak lazım. yağ bazlı temizleyiciyi cilde masaj yaparak yedirdikten ve su ile akıttıktan sonra mutlaka yüz temizleme jeli/köpüğü gibi şeylerle arındırmak gerekiyor. yoksa sıkıntı yaşamamak mümkün değil.

  8 eylül 2023 09:56

  2. geçen günlerde (bkz: ceyda sinağ) hikayesinde, güneş kremi ve makyajı temizlemek için yağ bazlı temizleyiciye ihtiyacımız olmadığına dair başka bir profilden post paylaşmıştı(gizlinot: muhtemelen çok tanınmış biridir ama ben tanımıyordum🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️) süslüler bu hususta ne düşünüyor, hangi bilgilere sahipler merak ettim. akneye meyilli karma cildimin sevdiği bir yağ bazlı temizleyici hâlâ bulamadığım için o post bana ümit oldu açıkçası.(gizlinot: team misel su💪🏻💪🏻)

  edit : (bkz: sosyaleczaci) nın bugünkü hikâyeleriyle bu konuda açıklığa kavuştum süslüler. mesajdan bilgilerini, deneyimlerini ve önerilerini esirgemeyen tüm süslülerimize de buradan toplu teşekkür ederim(gizlinot: ❤️)

  3 ekim 2020 21:37 4 ekim 2020 15:38


  1. cilt temizliğini derinlemesine yapmaya yarayan, katı ya da sıvı formları olan, içerisinde bir çok bitkisel veya mineral yağ bulundurabilen temizleme ürünleri.

  çift temizleme yönteminin ilk basamağında kullanılması tavsiye edilen temizleme ürünleridir aynı zamanda. ciltteki fazla sebumu, gözenekleri ve makyajı temizlemede su bazlı temizleyicilere oranla daha etkilidir. aynı zamanda cildi çekiştirmeden temizlik yapmayı sağladığı için de uzun vadede cildi yıpratmamak adına uygun bir yöntemdir. uzun zamandır yağ bazlı temizleyici ve sonrasında su bazlı temizleyiciyle cildimi arındırıyorum. temizlik hissi, misel su-yüz yıkama jeli kombinasyonunun çok çok üzerinde. göz makyajını çıkarmada oldukça etkililer.

  her ne kadar su ile birleştiğinde çoğu süt kıvamına gelse de sadece suyla ciltten arındırmanın yeterli olmadığı kanaatindeyim. ne kadar bol suyla arındırıldığı düşünülse de illa ki ciltte kaldığını ve gözenekleri tıkadığını, cildi temizlemek isterken daha çok zarar verdiğini düşünüyorum. sonrasında köpürmeyen, çok çok hafif temizleyiciler bile iş görüyor. bu temizleyicilerden verim alabilmek için ikinci adımı da yapmak gerektiğini düşünüyorum.

  ukte:(yazar: this is from mathilda)

  26 mart 2019 15:57