girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

1. johnathan yardley tarafından 17. yüzyılın ortasında Londra'da kurulmuş olan ve lüks sabun ve kokular üreten, 1666 yılındaki büyük londra yangınında kaybolan, yüzyıl sonra bu sefer cleaver ailesi tarafınfan (link: http://www.yardleylondon.co.uk/ yardley london) adıyla kurulan ve bugüne kadar faaliyetini devam ettiren kozmetik firması.

Lily of the Valey adlı 200 yıllık parfümü firmanın sembollerinden biridir. elbette anneanne kokusu olarak bilinir, gayet basit ve doğal bir müge kokusudur. bu kokunun da aralarında bulunduğu "classic" serisi ülkemizde (gbkz: gratis)lerde satılmaktadır. nitekim ben de indirimlerde bir adet lily of the valley aldım ama şişenin içinde yüzen çay yaprağına benzer şeyi görünce gidip değiştirdim ve daha katmanlı ve genç işi olan peony'yi (gizlinot: şakayık) aldım. uygun fiyatlı parfümler arasında güzel bir tercih olsa da bu olaydan sonra berkeley square'e dönüş yapmayı düşünüyorum.

12 mayıs 2014 09:13 12 mayıs 2014 09:15

2. ıngiliz parfüm markası gratislerde satılmakta,indirime rastgetirirseniz oldukça uygun fiyata geliyor.gratislerde gördüğüm kadarıyla vadideki zambak,peony(sakayik),daisy ve ıngiliz gülü bulunmakta.%40 indirimle 15 lira gibi bir fiyata geliyor yanlış hatırlamıyorsam.hiç alkol kokmuyorlar çok güzel kokuyorlar favorim zambak ve kokuları çok baskın yani buram buram gül kokusunu alabiliyorsunuz.tek kötü yani pek kalıcı değiller bende iki buçuk saate pek birşey kalmıyor çantanıza atın aklınıza geldikçe sıkın gerçekten sakinleştiriyor.bitirirsem kesinlikle yeniden alırım.

16 haziran 2014 13:54

3. Tek notadan oluşan çiçek kokulu parfümleri olan İngiliz markası. Her bir Parfümü tek bir çiçek kokar. Çok kalıcı değil ama saf çiçek kokusu isteyenler için ideal olabilir.

17 haziran 2017 00:56


4. rose deodorantının kokusunu çok beğendiğim, ancak kalıcılılık olarak oldukça zayıf marka. bu söylediğim deodorantı için geçerli zira parfümünü kullanmadım. çiçek kokusunu gerçekten hissediyorsunuz, deodorant şişesinin hafifliği de çantada rahatlıkla taşıma imkanı sağlıyor. bildiğim kadarıyla sadece gratis'lerde satışı yapılıyor. indirim dönemlerinde 5 TL'ye alıyordum, şu an sanırım 10 küsür TL'lik bir fiyatı var. kalıcılık açısından çok zayıf olması nedeniyle 10 TL'nin bu ürün için çok fazla olduğunu düşünüyorum.

18 eylül 09:09