yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (1)

  1. "hababam sınıfı güle güle"de de görünen şarkıcı&oyuncu: eskiden bayağı esmermiş. (link: https://i.ytimg.com/vi/2NqRKFnhcgM/hqdefault.jpg bakınız.)

  ayrıca kendisini çılgın bediş'ten ötürü çok severim. hayvanlara karşı olan düşkünlüğünü de çok severim. "tükendik" isimli şarkısını da çok severim. kısaca severim. (ybkz: swh)

  hususi not: eski dansçılarından aytunç bentürk'ü kazandırdığı için en çok severim. çünkü sapıklık. (ybkz: swh)

  17 aralık 2015 02:26

  2. 90'lı yılların çılgın bedişi, saygıdeğer yonca hanım, "Ben nasıl başa çıkacağım bu kadınla diye düşünüyor belki. Haksız da sayılmazlar. O yüzden hepsi de gay oluyor, ne fena." diyerek eşcinsellik bir yönelim mi yoksa bir tercih mi sorularına son noktayı koydu.

  kendisi o kadar ileri görüşlü bir sanatçıdır ki seneler öncesinden kendisine seslenmeyi de ihmal etmemiştir:

  "Kendine gel sen kendine kendine gel..."

  10 haziran 2018 14:33

  3. iki gün önce köpeği bobo'yu kaybetmiş hayvansever şarkıcı.

  90'larda aşkın nur yengi'yle birlikte pop patlamasının önünü açmış, çılgın bediş ve günaha davet dönemlerinde zirveyi görmüş, 2010'lu yıllarla birlikte ünü azalsa da müzik üretmeye devam etmiştir.

  1 haziran 2020 19:29


  4. (bkz: buralar karışır)

  bir takım bir şeyler üzerine, pop müzik üzerine rap şarkı yapan eski şarkıcı. bir takım şeyler diyorum, çünkü tam olarak ne yaptığını anlamadım. gelin beni yerden yere vurun demiş gibi bir hali var.

  https://www.youtube.com/watch?v=_0DQRU_LCls

  25 kasım 2020 23:41

  5. kadın hareketi son dönemde yükselişte ben de hemen bir şarkı yapayım da gündeme geleyim çabası ne yazık ki ters tepmiş ve insanların antipatisini kazanarak eline yüzüne bulaştırmış olan kişidir. işte konuyla ilgili hiç bir farkındalığa sahip olmayınca böyle cinsiyetçi sözler içeren rezil bir şarkıyı dahi güya harekete destek veriyorum diye çıkarabiliyormuşsunuz. kendini rezil kepaze etmiş modası geçmiş ünlü kişisidir.

  26 kasım 2020 00:18

  6. korrrkunç ötesi mesajlarla dolu, cinsiyetçi, mizojinist bir şarkı yapmıştır. Sözleri şöyle:

  ahlaksızlık, almış başını gitmiş

  dünyanın, çivisi çıkmış, mahvedilmiş

  edep ahlak terbiye yerlerde

  namusum acaba kimlerin elinde

  allahı, para olmuş hepsinin

  ama bu özgür irade, yinede hep senin

  erkeklerin her zaman hedefi belli

  ama kadının fendi erkeği yendi

  amcaların kolunda cillop çıtırlar

  hepsi çok şirin hepsi pıtırlar pıtırlar

  tamam amcalar hiç aynaya bakmazlar fakat

  belki kıza bakınca kendi kızını hatırlar

  baylar ve hanımlar

  ezilen ve ezdiren kadınlar

  üstümüze gelen tüm adımlar

  onlar erkek değil apaçık çoğu hadımlar

  baylar ve hanımlar

  ezilen ve ezdiren kadınlar

  yaptıklarınız sizi tanımlar

  artık silkelenin hadi kendinize gelin

  hey heyhey heyler

  hanımlar beyler

  bu kadar olmaz

  bunlar ayıp şeyler

  kadına çoluk çocuğa hayvana şiddet

  tecavüz dayak kesmedi mi sizi uyan artık hemcinsim

  sen kadınsın zekisin

  ama bazende gerçekten aşırı cinssin

  bakma sevgilime be kadın çıkacak adın

  mesaj atma kocama, gözünü dikme ocağıma

  nasıl bozuldunuz böyle haydi söyle

  açarsan mahremini içeri girer işte öyle

  uçkuruna sahip çıkamayandan

  yeteri kadar çekmedik mi? dik dur ahlaklı ol ki

  seni hakettiğin gibi sevsinler

  işte bak bu kadın kadın gibi kadın desinler

  baylar ve hanımlar

  ezilen ve ezdiren kadınlar

  üstümüze gelen adımlar

  onlar erkek değil apaçık çoğu hadımlar

  (gizlinot: devamı aynı gidiyor)

  bu sözlerin neredeyse hepsiyle ilgili sıkıntı var. baştan başlamak gerekirse:

  1) "erkeklerin her zaman (gbkz: hedef)i belli. ama kadının fendi erkeği yendi."

  ıyh. ne yani, erkeklerin hedefinin her zaman kadınları fiziksel olarak kullanmak olduğunu kabul mü ediyoruz? bunu normalleştirip, "ama tatlmm sen izin vermezsen yapamaz, önce yüzüük" diyen 17. yüzyıl çariçesi yazmış sanırım bu cümleyi. her yerinden eril düşünce akan bir cümle.

  2) ezilen ve ezdiren kadınlar mı? ezdiren derken?

  alt metin: eh bazı kadınlar kendini ezdiriyor, bilerek ayrılmıyor adamdan. daha güçlü ol, girl powerrrrr. hee gülüm hee. o da o kadar kolaydı. kız doğduğundan beri babasından sokak köpeği muamelesi görsün, kişiliğinin oluştuğu yıllarda dayak yesin, itilip kakılsın. eee? ee'si, sonra kocası aynısını yapınca aniden üstüne nur insin ve "ben bunu haketmiyorum" diyerek canavar toplumun kırıntısını bile bırakmadığı özgüvenini toparlayarak kendini ezdirmemeye başlasın, hatta üniversite okuyup doktor olsun, değil mi? ulan gerçekten hiçbir fikriniz yok normal insanların hayatıyla ilgili.

  3) "üstümüze gelen tüm adımlar. onlar erkek değil apaçık çoğu hadımlar"

  alt metin: çünkü errrrrkek olmak çok ulvi, üstün bir şeydir. "gerrrrçek" erkekler tecavüz etmez, kadını dövmez. hadi onlara aslında hadım çüksüz iktidarsız falan diyerek tapındığımız "erkek olma" halini aklayalım, olur mu? ıyk. gerçekten midem kalktı.

  4) "yaptıklarınız sizi tanımlar. artık silkelenin hadi kendinize gelin"

  en çok kızdığım yer de burası ha. yonca evcimik dayakta bile kadında suç bulan çirkin mizojinist zihniyeti öyle güzel sindirmiş ki! sanki o kadınlar bayılıyor bu adamları çekmeye. sanki o kadınların tercihiydi kurban psikolojisine sahip olmak ve o şekilde yetiştirilmek. sonrasında o psikolojiden çıkmak kendi içinde bir paradoxtur. normal sevginin şiddet olduğuna bilinçaltında inanan bir kadın, bu kötü yargıyı değiştirmek için çabalamaz bile. çabalasa da değiştirmek çok zordur (bkz: istismar şeması). yeter artık "hanzo erkekleri seçiyorsunuz ühühü (beni seçmiyorsunuz) ondan başınıza bunlar geliyor ühühü" gibi aptal saptal kıskanç beyanlara inandığınız. yeter.

  (gbkz: spoiler): bundan sonrası kusmuk kombosu arkadaşlar. yanınıza kusabilmek için poşet ayarlayın.

  5) "sen kadınsın zekisin. ama bazende gerçekten aşırı cinssin. bakma sevgilime be kadın çıkacak adın. mesaj atma kocama, gözünü dikme ocağıma."

  böööööğğğğğğğkkkkkk. yine fatura kadına kesiliverdi. zaten seninle 5 yıldır birlikte olan sevgilinin, 20 yıllık kocanın falan bir suçu yok. hep kadınlar ayartıyor. zaten erkeklerin suçu olmaz, suçu olanlar gerçek erkek değildir, hadımdır demiştik. bir yandan da çelişik bir şekilde erkeğin hedefi belli diyerek yol yapmıştık. iyi orta gol getirdi. sadakatsiz, karaktersiz erkeğin suçu da kadına kesildi. #kocamadokunma fanları şu an evine çelenk yolluyordur yoncimik'in.

  6) "nasıl bozuldunuz böyle haydi söyle. açarsan mahremini içeri girer işte öyle. uçkuruna sahip çıkamayandan

  yeteri kadar çekmedik mi? dik dur ahlaklı ol ki seni hakettiğin gibi sevsinler. işte bak bu kadın kadın gibi kadın desinler"

  insanca muamele görebilmek, sevilebilmek için kadınların yapması gerekenler sıralı tam listesi: bacaklarını kapalı tutmak. ıyk. hayır, buna kızma sebebim her önüme gelenle birlikte olduğum için değil. zaten olmuyorum. ama bir insanın değer görme ve sevilme kriterini bacak arasına indirmeyi iğrenç buluyorum. farkında mısınız uçkuruna sahip çıkamayan erkeği kabullendik yine, e sen fırsat verme bari demeye getiriyor. niye? sesin biraz da uçkuruna sahip çıkamayan erkeğe karşı çıksa ya. mahremini açarsan içeri girerler lafı ise tam tecavüz kültürü kokuyor. açarsan girerler, evine gidersen girerler, açık giyinir içki içersen of yine girerler. işveli konuşursan girerler, flört edersen girerler, senin gerçekten "davetkâr" davranmana gerek yok, üstün erkek aklı onu davetkâr algılarsa, yine girer. zaten (gbkz: hedef)i belli, ama senin fendin onu yensin, tamam mı?

  ıyh. iğrenç, lağım kokan fikirlerle örülü bir şarkı olmuş. yazıyı yazmak için sözlerini okudukça midem bulandı. keşke bu sözler sadece popülerliğini kaybeden bir ex-ünlünün saçmalaması olsaydı. hepimiz biliyoruz ki öyle değil. mahalledeki adam da kadın da aşağı yukarı böyle düşünüyor. eğitimlisi de cahili de bu mizojinist kültürle yoğruluyor. en açık fikirlisi bile dayağa karşı çıkarken, kendini aldatan kocasının sadakatsizliğini "şeytan" 3. kadına bağlıyor.

  kadın olarak erkeklerle aynı görülmek, aynı sosyal statüye, aynı güvenilirliğe ve aynı imkanlara sahip olmak istiyorum. çok mu?

  belli ki çok.

  26 kasım 2020 01:57 26 kasım 2020 02:10

  7. İzleyeli 15 dakika oldu hala kedi gibi ensemdeki tüyler dimdik cringe'den oram buram seğiriyor.

  "Yeterince kapatmazsan işte böyle girer, kadın dediğin usturuplu olur, bütün erkekler iğrenç ve seks manyağıdır o yüzden bir kadın olarak sen sorumlusun" mesajı o kadar korkunç ve sürreal ki gördüğüm en reeezzzzzziiiilllll auto tune ve en berbat altyazı yazım hatalarını barındırmasına rağmen onları umursayamadım.

   

  E: muhtemelen konuşulmak için yaptı bunun başka açıklaması yok.

  26 kasım 2020 03:03 26 kasım 2020 03:11


  8. benim çocukken çılgın bediş idolüm gibi bir şeydi. "çılgın bedişim yok başka işim" diyerek koltukların üzerinde zıplaya zıplaya izlerdim diziyi. son çıkardığı şarkı çocukluğumu tepe taklak etti ya. nerden tutsanız elinizde kalıyor. bu kadar cinsiyetçi sözleri art arda sıralamak için çok mu uğraştınız acaba? tecavüz dayak kesmedi mi sizi derken? resmen tecavüze uğramayı dayak yemeyi kadının suçuymuş gibi göstermiş. gidip tecavüze uğrayan birine "yaa canım kesmedi mi seni tecavüzler dayaklar azıcık edepli ol" mu denir?!? hadi ben burda lafı çeviriyorum ben yanlış anlamış olayım, iyi niyetli bir cümle olmuş olsun bu. öyle olsa bile tecavüz kelimesini geçirdikten 2 saniye sonra nasıl hemcinsim aşırı cinssin kocamdan çek ellerini diyebiliyorsun ya? ne alakası var biraz önce tecavüz dedin kocana ne ara geldik? şu kocam da kocam ısrarından öğk geldi yeter artık. mahremini açarsan girer içeri işte öyle cümlesi galiba en midemi bulandıran kısmı. buna diyecek hiçbir şey bulamıyorum.

  yonca hanıma göre erkekler seks manyağı, kadınlar keyfinden tecavüze uğrayıp kendilerini "ezdiriyor", oysa ki edepli olsak, uçkurumuza sahip çıksak tüm sorunlar çözülecek. süper mantıkmış. 

  26 kasım 2020 17:25

  9. yaptığı son şarkının ben de kopma noktası;

  tecavüz dayak kesmedi mi sizi uyan artık hemcinsim

  sen kadınsın zekisin

  ama bazende gerçekten aşırı cinssin

  bakma sevgilime be kadın çıkacak adın

  mesaj atma kocama, gözünü dikme ocağıma

  nasıl bozuldunuz böyle haydi söyle

  açarsan mahremini içeri girer işte öyle

  uçkuruna sahip çıkamayandan

  yeteri kadar çekmedik mi? dik dur ahlaklı ol ki

  seni hakettiğin gibi sevsinler

  işte bak bu kadın kadın gibi kadın desinler

  olan şarkıcı. şu sözlerin neresinden tutarsan tut elinde kalıyor. Ben duyarcı tayfadan değilimdir ama ben bile rahatsız oldum öehgh be. Kendisine saygısı olsa söylemezdi şu şarkıyı.

  26 kasım 2020 18:08

  10. Kadın hareketini destekliyecem derken dişi köpek kuyruk sallamasa erkek peşine düşmez seviyesinden çıkamamış şarkıcı(!). Görende aldatan erkekler falan hiç bakmıyor, hiçbir şey yapmıyor, kadınlar zorla nude atıp yolda gördükleri evli erkeklerin üstüne atlıyor falan sanır. Zaten kadın aranmasa erkekler bakmaz olayına ayar oluyorum, bu resmen tecavüzcüyü, ahlaksızı korumaktır. Kadın istediğini giyebilmeli, istediği saatte çıkabilmeli, gece yürüyüşe çıkmaktan korkmamalı mesela.

  26 kasım 2020 18:40