yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (11)
  • medya (1)

  13. Daha çiçeksi ve maskülen kokulardan hoşlanan herkesi mutlu edecek parfüm. Eğer vanilyalı vs daha sıcak ve kadınsı kokuları seviyorsanız sevmezsiniz. Az önce parfüm bakarken sevmediğimi söylediğim halde satıcı çat diye koluma yeni intense versiyonunu sıktı. Bu çok güzel diye. Klasik olan libre sıradandı ama intense bence farklı bir parfüm. Ben daha vanilyalı, kremsi kokuları sevdiğim için kullanmam ama birinde duysam hoşuma gider. Özellikle lavanta notasını çok baskın alıyorum o yüzden bana çok güZel bir sabun kokluyormuşum hissi verdi. Biraz bekleyince daha yumuşak notalar lavantayı bastırıyor. Bana yine de biraz yaş ister gibi geldi. 

  16 ekim 20:10

  4

  12. Çıktığı ilk zamanlarda alıp kullanmaya başladığım ve şuan ikinci şişeye geçtiğim parfümüm. Çiçeksi, belirgin ama ağır olmayan kokusuyla gönlümü kazanmıştır. Günlük olarak iş ortamında kullanıma da oldukça uygun.

  29 eylül 01:32

  11. bence kör alışa müsait olmayan bir parfüm. piyasaya çıktığında sephora'daki ilk indirimde almaya niyetlenmiştim testerı olmayınca denemeden almak istemedim, online'da gittim geldim sonunda vazgeçtim o dönem. daha sonra bu yıl muscent versiyonunu aldım, bayağı midemi bulandırdı koku. belki de muscent yapamamıştır diye bugün de sevil'de denedim orijinal testerını, maalesef muscent versiyonu kadar olmasa da yine de mide bulandırdı diyebilirim. sanırım o lavanta notasını sevmedim ben. parfüm de sanki iki çeşit parfümü birbirine karıştırmışlar ama olmamış gibi duruyor. o temizlik dediğiniz sabunsu koku mide bulandırıyor. kısaca denemeden alınmamalı. bu arada muscent versiyonu bayağı benziyordu ama esans daha yoğun olduğu için daha keskin ve mide bulandırıcıydı.

  5 ağustos 17:40 5 ağustos 21:57


  3

  10. Yukarıda söylenildiği gibi risksiz bir parfüm. Güzel, hoş kokan, elegant hissettiren bir parfüm. Kokusu çiçeksi ve orta hafif kalıcılığı ise orta bence. Yaz kış kullanılır olduğunu düşünüyorum. Bence bu koku yine ysl'in manifesto parfümüne çok benziyor. İlk sıktığımda onu hatırlıyorum hep. 

  4 ağustos 22:24

  9. sephoranın kutuya koyduğu tester ile deneme şansım oldu. Almak isteyenler olur denemeden diye, yazayım. Çok severek kullandığım cavalli her i hatırlattı ama onun çok çok daha lavantalı versiyonu. Bu nedenle diğer süslülere katılıyorum tuhaf bir maskülenliği var ama hafif de bir kökü. Çok alın aldırın bir koku değil ama her mevsim sıkılır.

  26 mayıs 03:45

  3

  8. sample boyunu denedim ona göre yorum yapıcam, bende ilk sıkıldığında lavanta kokusu baskındı ve çok feminen değildi fakat 4-5 saat sonra parfüm acayip değişti ve dior addict gibi kokmaya başladı. alacağım bir parfüm değil ama adı gibi özgür güçlü kadın kokusu gibi özellikle ilk 4-5 saati, zaten sonrası dior addict..

  15 aralık 2019 20:21

  5

  7. 50 ml sini edindiğim temiz ve pudralı kokusuyla çok beğendiğim bir parfüm, uzun süre kalıcı ve yoğun kokuyor. Çoğu kişi maskülen olarak değerlendirmiş fakat bence oldukça feminen bir kokusu var. Sonbahar ve kışa çok yakşıacak bir parfüm

  15 aralık 2019 15:53 15 aralık 2019 20:57


  6. Sephora cyber monday indiriminden aldığım parfümüm olur kendisi. Farklı parfüm denemek istediğimden satın aldım. Bugün elime ulaştı. Bu kokuyu daha sıcak ve çarpıcı hayal etmiştim. Beni çok vurmadı desem doğru olur. Kör alış yapıp 30 ml boyunu aldım ama zaten indirimdeydi ve notalarına baktığımda kullanılabilir bir koku olduğunu tahmin etmiştim. Özgün bir koku değil evet ama risksiz bir parfüm. Hani çiçeksi ve hafif vanilyalı bir koku isterseniz evet o istediğiniz  kokuyu bu parfümde yakalamak mümkün. Beni kalıcığı tatmin etti. Silajıda gayet iyi. Yaz hariç tüm mevsimlerde kullanılabilir olduğunu düşünüyorum. İmza parfüm arayışındaysanız bu o değil. Bitirene dek kullanırım ama bi daha satın alacağımı zannetmiyorum. Ama şişesine tam not veriyorum bugüne kadar gördüğüm en güzel parfüm şişesi olabilir. Parfüm bitince şişeyi makyaj masamda dekorasyon için kullanırım diye düşünüyorum. 

  9 aralık 2019 01:17 9 aralık 2019 01:21

  5. dün sephora'da denediğim parfüm. gözlemlerim ise; kalıcılığı kesinlikle yüksek, ilk başta çok özgün kokuyor fakat sonradan klasikleşmiş bir kokuyu andırmıştır. yine de kullanılabilir buldum.

  13 ekim 2019 18:49

  4

  4. Hala var mi bilmiyorum degistirdiler sanirim ama The Body Shop markasinin Body Mistlerinden Amber vardi, kokusu bana cok benzer geldi. O yuzden katılıyorum fiyatini da dusunursek orjinal bir koku degil

  24 eylül 2019 22:14