yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (1)

  1. Kahverengini bayilarak kullandigim (siyah, kahverengi ve parliament mavisi secenekleri var) ve bugun 4.tupumu aldigim, uzatma ve kivirmada cok iyi, eser miktarda da doku veren, innncecik fırçalı, akmayan, kolay cikan muazzam maskara. Cok uygun fiyatli olmasa da hesabiniza indirim tanimlandiginda kacirilmamasi gereken urun. istar(yazar: istar) uktesiydi.

  15 nisan 2018 06:07

  2. doğum günü haftamda indirimden faydalanarak aslında çok da ihtiyacım olmamasına rağmen, ilginç görüntüsüne aldanarak almış olduğum bir maskaraydı. kullandığımda ise gerçekten tam da istediğim bir görüntüyü verdi. diğer maskaralar gibi sıvı ve kıvamlı değil, sanki kurumuş bir rimel gibi bir dokusu var içerisinde. ama bu kirpiklerinize hiç yansımıyor çok doğal görünüşlü ve kirpikleri çok hoş bir şekilde ayırıyor. plastik fırçamsı ucu ile kirpik diplerine ulaşımınız çok daha kolay hale geliyor ve bununla birlikte yine fırçasının inceliğinden olsa gerek, eliniz kayıp, hiçbir şekilde yüzünüzün diğer bölümlerine bulaştırma riski taşımıyorsunuz. ayrıca hiç beklemediğim bir kalıcılığa sahip, hiçbir şekilde göz altlarınızda akma yapmıyor -ki ben bu durumdan nefret ederim ve bir rimeldeki ilk kriterim gözaltlarında akma yapmaması olur-. ben kahverengi aldım ve doğallığına biraz daha doğallık kattım. bu arada her zaman artılarını söylemek olmaz. maskaranın tek ve en önemli kusuru sürüşünün zor olmasıydı. i̇çeriğinin bitkisel olmasından mı kaynaklı bilemiyorum ama sürerken kirpiklerinizde tam anlamıyla kaymıyor. yani böyle sürerken tek sürüşte jilet gibi fırçayı süremiyorsunuz ama bunun da çok problem olacağını sanmıyorum çünkü  görüntüye etki etmiyor. herhangi bir kirpikte yapışıklık, topaklık hissine rastlamadım. memnunum ve biterse muhtemelen yenisini alabilirim (tabii ki indirim fiyatıyla.. 80 liraya değecek bir ürün olacağını düşünmüyorum)

  ilgili medya:
  1
  27 ocak 2020 00:35

  3. bir iki yıl kadar önce jasmine parfümünün yanında hediye olarak verilmişti. fırçasını ilk gördüğümde garipsemiş ve "ee demek ki kötü olduğu için rağbet görmüyor da böyle stok eritiyorlar" diye geçirmiştim içimden pis pis :) kullandığımda etkisine inanamadım tüm kirpiklerini kavrayıp o kadar etkili kıvırıyor ki şahaneydi o zamanlar benim için -maybelline lash sensetional türkiye'de yokken-. eksi yön açısından biraz çabuk kuruduğunu düşünüyorum sadece. ama tek tek ayrılmış kıvrık ve uzun kirpiklerden hoşlanıyorsanız indirimli fiyatıyla denemeye değecek bir ürün bana kalırsa.

  27 ocak 2020 00:46


  4. doğru kirpik yapısı ve doğru uygulama şekliyle birleştiği zaman oldukça güzel duran, diğer türlü sadece vakit kaybı olan bir maskara. isminde longeur ibaresi geçse de, öyle uzun, upuzun kirpikler beklememek lazım. bu biz tüketicileri biraz da etkilemek için yapılmış bir şey bence. çünkü bu maskara tam olarak biraz ondan, biraz bundan tarzında bir etki veriyor. yani kalkıp da seyrek ve kısa kirpikli biri aa bu ne güzel uzatıyormuş deyip de aldığı takdirde sonuç hüsran. eğer zaten biraz olsun belirgin, uzun kirpikleriniz varsa bu maskara sizde o zaman işe yarıyor. hani o zaman benim ne güzel kirpiklerim varmış diyorsunuz. yoksa hafifçe tarayıp, biraz da kıvırıyor o kadar. bende sadece kıvırma etkisini gösterdi çünkü.

  uygulaması çok kolay mı dersek, başta da dediğim gibi böyle ince yapılı fırçalarla ben çok daha rahat ediyorum diyen biriyseniz, işte o zaman seversiniz. ben çok büyük fırçaları aceleyle maskara süreyim derken gözüme sokan biri olduğum için bu tip fırçalar benim kolayıma geliyor. öyle kaşıma, burnuma bulaştırmadan rahatça iki hamlede sürüveriyorum mesela. sürme kısmına hazır girmişken, uzatma kısmı bende fiyasko olsa da, kıvırma etkisi sayesinde verdiği o hafif belirgin kirpik görüntüsü günlük makyajlarda hoşuma gittiği için benim işimi gördü. öyle ceylan göz, ahu bakış zart zurt etkisi falan yok yani. hele biraz da kendinden uzun kirpikleriniz varsa, işte o zaman hem uzun hem de kıvrık kirpiklerle bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

  bir de bu maskaranın en güzel yanı düz sürülebilir oluşu. öyle zikzak yaparak uygulamaya gerek kalmıyor, en azından ben gerek duymadım. ayrıca çok kolay temizleniyor. çift fazlı herhangi bir temizleyiciyle bile kolayca çıkarmak mümkün. suya dayanıklı olmasa da, öyle göz altına akma ya da dökülme yaptığına da şahit olmadım. o açıdan da fiyatını hak ediyor yani. fiyat demişken bildiğim kadarıyla indirimsiz 80 lira civarında olsa da, sanırım indirimlerde 50-60 liraya kadar iniyor. uygun fiyatlı dediğimiz maybelline maskaralar bile artık 50-60 liralara satılıyorken, bence indirimlerde bir şans verilebilir.

  ilgili medya:
  1
  27 ocak 2020 18:25

  5. şu an favorim olan maskara.

  öncelikle benim kirpiklerim kıvrık fakat kısa ve hacimsiz. kirpiklerimi en dipten kavrayıp düz bir şekilde tarayarak rimel sürmeyi seviyorum. şimdiye kadarki en favori maskaram maybelline lash sensationaldı. fakat lash sensational gerçekten kirpik diplerinde ağırlık yapan bir maskara. gün içinde sanki kirpiklerim ağrıyormuş gbi hissetmeme sebep oluyor. akşam eve gelip çıkarttığımda da pamukta bir iki tane kirpiğimi görmemle başka bir rimel arayışına girdim.

  açıkçası bu rimeli denemek istiyordum çünkü rimelin şekli çok ilgimi çekiyordu. öncelikle kendisi çok ince, dümdüz ve plastik bir maskara. ilk bakışta bu benim kirpiklerime ne yapabilir diyorsunuz. benim hiçbir beklentim yoktu fakat bayıldım. kirpikleri en dipten kavrayabildiği için ilk katta çok güzel tarıyor ve ayırıyor, ikinci katta ise çok güzel hacim veriyor. çıkarması oldukça rahat. ben hem üst kirpiklerime hem alt kirpiklerime sürüyorum, gün içinde akma ve dökülme gibi problemler yaşamadım. aynı zamanda uygulama esnasında asla göz kapaklarına bulaşma problemi de yaşamadım, ki her rimelde muhakkak yaşarım. yukarıdaki süslünün dediği gibi maybelline maskaralar 60-70 lira olmuşken bence şans verilebilecek bir maskara.

  7 mart 2020 16:35