yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (123)
  • oylar (42)
  • medya (2)

  123. Yıllardır kullandığım artık son şişesini bitirince almayacağım parfüm. Sebebi ise herşey gibi çok pahalanması ve kalıcılığının tatmin edici olmamasıyla fiyatını hak etmeyişi. En iyi muadil için (link: https://www.suslusozluk.com/zara-gardenia-parfüm?i=1325963 tık)

  24 mayıs 00:30

  3

  122. Şimdiye kadar kokladığım hiçbir parfüme benzemeyen çok değişik bir parfüm bu. Fikir olması adına bir yakınımda görüp merak ettim ve hem tenime hem kazağımın koluna sıktım. İki yerde de önce inanılmaz bayıcı salonvari bir kahve kokusu aldım, tozlu kitap rafları olan bir salonda kahve içmişsiniz ve ortamda çiçeklerle dolu bir vazo vardır, koku tam anlamıyla böyle. Tenimde yaklaşık 6 saat kaldı ve o kahve kokusunu halen bariz hissettim, kazağımda ise 1 saat geçince yerini vanilyalı çiçekli çok güzel bir koku aldı, kahve kokusu biraz daha arka planda. Dün akşam sıkmıştım ve kazağıma neredeyse sinmiş kokusu, yayılımı azalsa da yaklaşınca bariz alıyorum. Bana göre kışın kullanmalık 25+ yaş parfümü ve bence fiyatına değmez.

  11 nisan 11:45

  121. benim aşkım canım parfümüm sonbahar imza kokum. bence çok seksi bir koku kahve vanilya baskın paçulinin etkisi de hissediliyor (paçuli sevmememe rağmen bu parfümde beğeniyorum) açılışta pembe biber çok hissediliyor bu yüzden baharatlı açılıp üstünüzde kalan koku kahve ve vanilya ağırlıklı oluyor. kalıcı ve sılajı yüksek bir parfüm. soğuk aylarda gece de gündüz de sıkılır ama yaz için ağır kaçan bir koku.

  22 mart 01:37


  120. bu parfümün internet yorumlarını ne zaman okusam ben başka bir şey mi denedim acaba diye düşünürüm. sofistike, şık veya seksi olduğundan bahsedildiğini görüyorum ama bence bu parfümde bunların hiçbirisi yok. güzel bir koku ama starbucks'ın vanilla frappuccinosunun kokusu. keza yorumların aksine, otuz yaş üzerine de pek uygun olduğunu düşünmüyorum yani bu parfümü bir iş görüşmesi veya şık bir akşam yemeğinde düşünemiyorum, fakat gece yarısından sonra bir barda olur gibi. sonuç olarak seni sevemedim black opium, biraz zarafete ihtiyacın var gibi :/

  19 mart 13:42 14 nisan 02:54

  119. bence gayet güzel. birkaç ay önce aldım seve seve kullanıyorum ama yazın kullanabileceğimden emin değilim fazla sıcak kalabilir.

  26 ocak 00:28

  118. benim black opium ailesinden en sevdiğim extreme versiyonu oldu. kahve ve vanilya notası çok daha artırılmış, çiçeksilik neredeyse tamamen çıkartılmış yerine paçuli eklenmiş. müthiş bir koku olmuş. bir de daha bir hafta önce le parfum versiyonu çıktı görünce taze taze hemen gidip denedim, bunda da 4 çeşit vanilya kullanılarak tamamen vanilya baskın bir koku haline gelmiş. benim tenimde vanilya ekstratı sürmüşüm gibi tatlı tatlı koktu

  11 ocak 14:20

  2

  117. ilk çıktığında douglasa gelip koklamak için sabırla bekledim(gizlinot: o zaman douglas türkiyeden çekilmemişti). kokladığım gibi bayılmıştım. yıllar sonra ancak almıştım, yetmedi intense olanı çıkar çıkmaz koklamadan almıştım daha kahve içeriyordur diye (gizlinot: asla kör alış yapmayın aşırı kötü bir kokuydu). kahve olmasına rağmen istediğim o kahve kokusunu da bulamadım. ancak bir süre sonra ben bu parfümden sarımsak kokusu almaya başlayınca (gizlinot: vedat ozan bu olayı kitabında anlatmış, yoğun kahve kokusu sarımsakla aynı yeri uyarıyormuş.) arkadaşıma verdim. çok sahtesi var, koku artık özgün değil. lise ve üniversitenin başını hatırlatan bir koku, anısı hep güzel olarak kalacak ama bu kadar. arkadaşıma vermeden önceki 1,5 yıl hiç kullanmamıştım. vereli 1 yıl oldu özlemedim, özlemem gibi geliyor, herkes bu kadar kullanırken özlemek de mümkün değil.

  tatlı bir koku ama la vie est belle kadar değil. erkekler de bayılıyor bu kokuya. kalıcılık fena değil ama eski daha koyu renkliydi benimkinin sıvısı, şu anki sıvısının rengi daha açık gibi geliyor değişmiş olabilir.

  bunu kullanan zevksizdir gibi bir şey demem güzel bir koku fakat lütfen yazın sıkmayın bu kadar da değil.

  10 mayıs 2022 16:14


  5

  116. poison girl ile birlikte ilk parfümlerimdeni oldukça şekerli ve seksi bir vanilya kokusu. daha çok gençlere yakıştırıyorum sanırım bende eskiden kullandığımdan, şimdilerde çok şekerli geliyor. genç kadınlar şans verebilir. kalıcılığı ve yayılımı çok iyi zaten ysl parfümlerinin hepsi için aynı şey söz konusu. bunu almayı süşünenler ysl manifesto'ya da şans verebilir.

  9 mayıs 2022 21:47

  3

  115. ilk sıktığım zaman aşırı şekerli gelen ve burnumun ucunu sızlatan bir parfüm oldu kendisi. fakat daha sonra hafifledikçe güzel bir koku kalıyor üzerinizde ve oldukça kalıcı. ölüp bitmedim fakat alt notaları gayet hoş. çiçeksi hafif kokuları tercih eden ben için parasını aslaaaa hak etmiyor diyebilirim.

  31 mart 2022 14:07

  114. Bu parfümü herkeste var diye kullanmak istemiyordum ama kokulara ilgili olan bir erkek arkadaşım alakasız bir şekilde bu kadın parfümünü övmeye başlayınca bir şans vermek istedim .Kesinlikle daha iyilerini kullandım , sıkınca daha iyi hissettiğim parfümler oldu fakat hiçbir parfümde erkeklerden bu kadar iltifat almadım.Fakat büyük boyunu falan almayı düşünmem çünkü özel bir koku değil.

  İçinde mutlu olduğum , ben gibi hissettiğim parfümü aramaya devam.

   

  15 ocak 2022 09:36