yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (5)
  • medya (3)

  8. otobüste, metroda, sokakta, serviste her yerde o kadar sık duyuyorum ki, artık tüm kızlarımız anlaşmış gibi bunu sıkıyor sanırım. this is her muadilidir aynı zamanda.

  18 nisan 19:14

  7. bu parfümü mayıs 2022 de almıştım ve bayılmıştım. ne zaman sıksam herkes soruyordu bende bitmeden yenisini alayım dedim 2023 aralık siparişimde gelen parfüm ile ilk aldığım görsel olarka ve koku olarak bir değildi. yine abarttığımı düşünüp şans vermek istedim ama aslaaa koku yayılımı yok. alkol kokuyor. güçlü ve yüksek yayılımlı dğeil. bence zadig voltaire i zara olarak şişelemişlerdi ama sonradan fark ettiler. başka açıklması yok çünkü

  ilgili medya:
  2
  15 nisan 14:25

  4

  6. Gidip gelip deniyorum bunu, parfümün orjinalini çok beğeniyorum ama Zaradakinde bir şey var farklı ve ben onu pek sevemedim. Bu arada mad versiyonunu almıştım onu daha çok beğeniyorum. Orjinalinin dekantı var bende çok büyük benzerlik var. Her kullandığımda çok beğeniliyor. Mad bitince orjinalini edinmel istiyorum. Farklı bir parfüm, hem kremsi hem deterjanımsı. Ve her ortama gidiyor. Her yaşa da uyum sağlar.

  18 kasım 2023 23:49


  5. zara'nın parfümlerini kafamda oldukça az kalıcı diye kodlamıştım ve uzun süredir hiçbir parfümünü satın almıyordum. fakat bu parfüm this is her benzerliğiyle hep bir kafamda "alsam mı acaba?" ikilemini yaratıyordu. ne zaman mağazada bileğime sıksam burnuma hafif hafif esiyordu ve çok hoşuma gidiyordu. en son dayanamadım ve satın aldım..tatlı ve laktonik olduğu doğru ama aklınıza çok gourmand/kurabiye tatlılığı gelmesin. bu daha kadınsı bir tatlılık. clean girl estetiği var ya, onun kış versiyonu bir kadın düşünün. böyle beyazlar, kremler, ugg botlar..o kadın bu parfümü kullanırdı işte. garip bir şekilde bu kadar açık renkleri çağrıştırmasına rağmen geceye de yakışır muhtemelen. içinde yasemin ve pralin var, o ağırlığını da koyabilen bir parfüm. gerçekten farklı buldum, benim gibi zara parfümlerine ön yargılıysanız kendisine bir şans verebilirsiniz.

  12 kasım 2023 20:15

  5

  4. zadig&voltaire this is her'e çok benzetildiği için fiyatlar kışa kadar uçmadan aldığım parfümdü. İki haftadır sonbahar geçtik artık kullanayım dedim. Ofiste beğenenler mi metro da parfümümün ismini soranlar mı dersiniz. Bana kokusu gelmiyor fakat çevreye yayıyor demekki. Silajı iyi diyebiliriz. this is her'e bende epey benzettim sadece this is her deki gibi açılışta pembe biber yok onun dışında birebir. Bu parfüm daha tek düze yumuşak ilerliyor this is her den daha çok sevdim. yumuşak naif bebeksi ve aynı zamanda tatlımsı ağır da olabilen bir parfüm çok değişik bir koku tenden tene duruşu farklılık gösterebilen karakteristik bir parfüm. Kör alışa uygun değil deneyip alınmalı. Seveni çok ama sevmeyeni de var. Birde hem eski versiyon (deri ambalajlı şişe 2018 çıkışlı) hem yeni versiyon (nude collection 2020 çıkışlı) kıyası yaptım. Eski ilk versiyonun 2018 çıkışlı olanı dolaptan bulup aldım. İkisi arasında fark yok koku kalıcılık silaj aynı. Fragranticaya göre farklı diyorlar ama benim tenimde iki versiyonda aynı şekilde durdu. Sonbahar kışa uygun bir koku.

  23 eylül 2023 22:34

  5

  3. elimde hem zadig&voltaire this is her var hem de bu parfüm vardı. ikisi birerbir aynısı. ikisi aynı koktuğu için zarayı elden çıkarmıştım.

  27 aralık 2022 08:23

  5

  2. Zadig voltaire this is her için uygun fiyatlı muadil olan parfüm. Açılış dışında birebir aynı olduklarını söyleyebilirim. Zaranın her parfümü ve her serisi performans olarak beni tatmin etmiyor ama bu parfümün kalıcılığı ve yayılımı çok iyi. Zarada bluzuma bir fıs sıkmıştım ve o bluzu bir hafta sonra giydiğimde o gün sıktığım parfümden ziyade buram buram bu parfüm kokmuştu, ben de hemen zarayı gidip parfümü satın aldım. Kokuya gelirsek oldukça laktonik, tatlı (şekerli değil), sıcak, çok az odunsu bir parfüm. Ben özellikle kışa çok yakıştırdım, sıcak havalarda kullanmak isteyeceğim bir koku değil. 

  25 aralık 2022 14:55 26 aralık 2022 09:45


  4

  1. zara'nın sitesinde notaları "pralin, yasemin ve sandal ağacı" olarak belirtilmiş. fragrantica'da pralin yerine hedione var, ben zara'nın belirttiği notaların daha doğru olduğunu düşünüyorum, tatlılığı pralinden geliyor olmalı. (bkz: zadig and voltaire this is her parfüm) ile neredeyse birebir aynı kokuyor, zara'nın en başarılı muadil ürünlerinden olmuş bence. tenimde 4-5 saat kadar kalıyor. yayılımı da buram buram değil, ama tatlı bir koku olduğu için ben etraftaki insanları rahatsız etmeden sakin sakin kokmasından hoşlanıyorum. 

  ilgili medya:
  1
  28 mart 2022 18:36