yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • oylar (20)
  • medya (0)

  27. Kalıcı değil diyenleri anlayamadığım bir başlık. Wonder rose şöyle güzel böyle güzel diyen bir arkadaşı sayesinde keşfettim kokuyu. Wonder rose hiç bana hitap etmedi ama gardenia... denediğim günü net hatırlamıyorum ama bileklerimde boşluk kalmadığı için kabanıma sıkmıştım. Rahat bir hafta geçmiştir hala kokusu duruyor. Geçen tekrar testerdan denedim bence vücuttaki kalıcılığı da iyi. Anlatamam kokuyu ama bence ben buradayım diyen bir parfüm. Sitesinden en büyük boyunu aldım. Günlük hayatta kullanmak için sabırsızlanıyorum. 

  25 kasım 2023 03:11

  26. femme'den sonra en beğendiğim kokusu.

  30 mayıs 2023 16:19

  5

  25. 8 sene black opium kullandım . Bir bileğe black opium bir bileğe gardenia olacak şekilde kıyas yaptım, gerçekten fark yok. Kalıcılığı iyi değil ama orjinalinden çok farklı değil; fiyat farkı ise ortada. 

  3 saat sonra kokladığımda black opium gardenia'a göre biraz daha belirgindi. Ancak koku benzerliği ayırt edilemez düzeyde; %95 benzer olduğunu söyleyebilirim. Daha sık tazelemek koşulu ile gardenia almak daha mantıklı;

  150 ml black opium 3.280 tl

  180 ml gardenia 360 tl

  24 mayıs 2023 00:28


  24. orchid ile ikili mini versiyonunu almıştım. güzel bir koku ama bana ağır geldi bence de yaza uygun değil. orchid ise vs bombshellin muadili, daha günlük kullanılabilecek bir koku.

  23 mayıs 2023 21:43

  23. İlk kokladığımda hayatımda aldığım en güzel kokulardan biri olduğunu düşündüğüm ancak bir ay kullanımdan sonra ben bunu nasıl kullandım dedirten parfümdür. Hala kokusunun çok iyi olduğunu düşünüyorum fakat fazlasıyla ağır bir koku ve gündüz kullanıma uygun olmadığı kanaatindeyim.

  9 mayıs 2023 16:23

  22. yıllardır sürekli kullandığım ve tek parfümümdür.bence kadınsı giyinen ve sert dış görünüşlü kadınlara çok yakışacak bir parfüm. yaz için biraz ağırmış gibi hissetsem de bir kişinin kokusunun hep aynı olması taraftarıyım. bu nedenle hava sıcakken biraz az sıkıyorum. daha önceden birsürü parfüm denedim. hiçbiri tenimde kalıcı olmadığı halde çevremdekiler bu parfümümün kokusunu tüm gün alabiliyor. çevremdekilerden kastım; bana sarılanlar veya çok yaklaşanlar. (gizlinot: yani yürürken herkesi şekerli parfümümle boğmuyorum) çoğu kişi kokusundan hoşlanırken; birkaç kişiden ağır ve şekerli yorumunu aldım. yine de severek ve mutlu mutlu kullanmaya devam ediyorum.

  23 temmuz 2021 01:08

  21. kalıcı olmadığını söylememe gerek olmadığını düşünüyorum. ama kalıcılığı biraz kişiye bağlı, annemde tüm gün kalıyor. kıyafette daha kalıcı ama yaza kesinlikle uygun değil.kışın bunu yazın ise yine zara mimosa cloud kullanıyorum. mimosadan daha memnunum, konuşulmaması beni şaşırtıyor.

  10 haziran 2021 18:35


  20. Öncelikle çok bereketli bir parfüm olduğunu söyleyebilirim.

  Ürünü alalı neredeyse 1.5 yıl oldu.Az sıktığımdan dolayı değil de kokusu bir tık ağır kategorisine girebilir.Bu yüzden 3-4 fıs bile yetebiliyor.Tabii kişiden kişiye değişir fakat çok sıkınca bana çok ağır geliyor.

  Kış kokusu olduğunu düşünüyorum.Yaz aylarında da kullandım fakat beni boğdu. Çiçeksi,taze bir koku değil. O yüzden sonbahar-kış ayında koklaması daha zevkli bir parfüm.

  Kalıcılığı bana kalırsa gayet iyi sabah sıkıp akşam kokladığım zaman hâlâ alabiliyorum.(Arada tazeleme ihtiyacı hissedebilirsiniz zevkinize göre.)

  Genel olarak tam kış ve sonbahar ayları hava soğukken çok hoş gelen bir parfüm.Bence yaş aralığı biraz daha olgun kadınlara hitap ediyor.Ama tabii ki tamamen zevkinize göre.Kalıcı imza parfümünüz yapabilirsiniz.

  21 mayıs 2021 12:08 8 haziran 2021 07:59

  4

  19. Zaranın net en iyi parfümüdür. 2. 100ml lik şişemdeyim. YSL Black Opium muadili ayrıca. Ablamda orijinali var bende de gardenia. Bazen kendi parfümümü sıktığımda gelip kızıyor neden parfümümü sıktın diye. O derece yakın kokuları. Kalıcılığı 2-5 saat arası. Fakat yakından koklayan biri teninizdeki kokuyu 7-8 saat sonra bile alabilir. Orijinali de çok kalıcı değil zaten. Benim tavsiyem bunu alın, orijinal parfüm istiyorsanız da piyasada muadilini bulamadığınız bir şey alın.

  19 nisan 2021 16:15 10 haziran 2021 22:58

  18. Akışta görmemle beni lise yıllarıma götüren parfüm. Herkesin femme, black amber kullandığı dönem farklı bir koku kullanmak isteyip satın almıştım. Kokusunu şöyle betimlerim: odunsu, içinizi kıpır kıpır ettirecek kaliteli bir koku. Kalıcılığı diğer zara parfümlerine oranla iyi. Kışa daha uygun. Ben lise dönemimde kullandım bence genç hanımlar da rahatlıkla kullanabilir.

  19 nisan 2021 14:51