yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Bir buçuk ay içinde yaşadığım hastalık serisinin son halkası. Zincirin ilk halkası çok kurumsal iş yerimde (gizlinot: swh) pire çıkmasından dolayı katımızın ilaçlanması, ilaçlamanın allah ne verdiyse şeklinde yapılması, bize haber verilmemesi ve masamızda kalan ilaç kalıntılarından gözümün enfeksiyon kapması şeklinde oluştu. İkinci halka olarak dört gözle beklediğim tatilime başladıktan beş gün sonra grip oldum. Kalan on günü hasta geçirdim. Kışın bile böyle grip olduğumu hatırlamıyorum. Üçüncü olarak tam gribi atlatırken bir önceki sene de yaşadığım ama alerji testi yaptırmayı ihmal ettiğim alerjik öksürükler başladı. Öksürüğü gripten zannedip alerji hapı almadım başta. Öksürükten nefes bile alamayacağım duruma geldim. En sonunda alerjik olabileceği aklımıza geldi. Günlerce süren işkenceden sonra alerji hapı alarak öksürükleri atlatabildim. Öksürük bittikten sonra zincirin son halkası olarak sırtımın sağ kesiminden başlayarak sağ göğüs altıma kadar devam ederek yay oluşturan kaşınan kabartılar çıktı. Ben yine kurumsal iş yerimdeki pirelerden dolayı olduğunu düşünerek doktora gitmedim. Kaşıntı olan yerlerde bir süre sonra ağrı oluşmaya başladı. En sonunda doktora gittiğimde kare asını tamamlayan zona hastalığı geçirdiğimi öğrendim.

  Doktorumun söylediği, Zonaya bağışıklık sisteminiz zayıflaması ve stresli bir hayat yaşamanız sebep olabiliyor. Zaten benim de peş peşe yaşadığım hastalıklardan dolayı hem bağışıklık sistemim zayıflamıştı hem de moralim bozulmuştu. Zona Yoğun kaşıntı ve ağrı ile sizi bezdirici bir hastalık. İlk üç gün içinde tedaviye başlamak önemli. Vakit geçtikçe iyileşme daha zorlaşabiliyor. Ben geç kaldığımdan tedavi biraz daha uzun sürebilecek. Zonanın ayırt edici özelliklerinden bazıları Kabartı olan yerde aynı zamanda ağrı olması ve kabartıların vücudun tek tarafında oluşması. Bu nedenle bu tür şikayetleriniz oluştuğunda vücudunuzda çıkan kabartıları hafife almadan doktora görünmenizi tavsiye ederim.

  25 eylül 2014 11:46

  2. 12 yaşındayken geçirdiğim hastalık, evlerden ırak.

  25 eylül 2014 12:13

  3. Geçen yarıyıl tatilinin sonunda stresten geçirip tatili uzatmama yaramış hastalık. Sutyen veya oraya temas edecek bişey giyemezsiniz, acır hep değince kabarırda kabarır. İlacı sürerken yanar falan.Birde ilerde tekrarlayabiliyor. Genellikle daha evvel şu çiçeği geçirmiş hastalarda sınır uçlarına yerleip,sınır stres, bağışlık sistemi göçmesi durumlarında ortaya çıkıyor.

  25 eylül 2014 19:25


  4. dün teşhisinin konulduğu yeni hastalığım, özellikle akşamları zona olan yerlerde batma, yanma ve kaşıntı oluyor, uyuyamıyorsun

  doktorun söylediğine göre stresten çıkıyormuş, hatta epey bir ısrarla sordu neye bu kadar stres yaptın diye

  kolay atlatacağına inanıyorum dedi, verdiği ilaçlara başladım, umarım çabuk iyileşirim

  ama zona çıktı diye üzüntümden daha da beter olmaktan korkuyorum

  25 mart 2015 14:11 25 mart 2015 14:17

  5. tedavisinde B vitamini desteği alınması elzem olan hastalık.

  25 temmuz 2015 00:19 25 temmuz 2015 00:19

  6. ne zor bir hastalıkmış. canım babacım dün hastaneye kaldırıldı on günlük acı ve tedavinin nihayetinde. artık süreç hastanede devam edecekmiş. dün zar zor nergis bulabildim de gönderdim odasına, ne mutlu olmuş. annem whatsapptan fotoğraflarını yolladı, yüzünde zar zor bir tebessüm, gözleri yorgun ama nergislere mutlu olmuş belli ki. ağrı merkezinde sürekli bir ilaç alma halinde ilerliyor tedavisi, gece aniden tansiyonu fırlamış ardından sürekli bi istifra hali. bu sabah yine aynı durum nüksetmiş. doktor bi hafta bu şekilde ilerleyecek tedavi, çünkü ilaçlar çok ağır demekle yetinmiş. umarım kimse yaşamaz bu hastalığı demek çok safça bir temenni olacak biliyorum ama en azından daha az ağrılı ve daha az sancılı atlatabilirler.

  18 ekim 2016 13:29

  7. su çiçeği virüsünün(ybkz: vzv ) sinir hücrelerine latent(gizlinot: gizli seyreden/ kalıcı ) olarak yerleşmesiyle ortaya çıkan hastalık. virüs vücuda yerleştiği halde bu hastalık ömür boyu görülmeyebiliyor. çeşitli tetikleyicileri var; özellikle stres, bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi durumlarda ortaya çıkıyor. oldukça ağrılı kabarcıklarla seyreden ve sinir boyunca yerleştiği için vücudun tek tarafında görülmesiyle karakterize bir hastalık.

  18 ekim 2016 23:32 18 ekim 2016 23:41


  8. lanet olasıca, üçüncüsünü çıkarmakta olduğum iğrenç rahatsızlık. bende cerrahi strese veya ağır hastalığa bağlı olarak çıkıyor. ilki zatürree olduktan sonra kaburgamin altında çıkmıştı. ikincisi bel fıtığı ameliyatından sonra gözümün altında, üçüncüsü de hidrosalpenks ameliyatı sonrası belimde ve kasığımda çıktı. bulunduğu yere elektrik akımı veriliyormuş gibi bir acı verir, ağır ağrı kesiciler bile işe yaramayabilir. valtrex standart tedavi, majezik ve emla ile de hasta rahatlatılmaya çalışılır. bu dönemde gerekiyorsa bencillik edip stresten uzak kalmanızı, sizi mutlu eden her ne ise onu yapmanızı öneririm, ben öyle yapıcam.

  7 aralık 2018 14:38

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar